Star znów bez punktów

W niedzielnym pojedynku Zielono-Czarni przegrali na wyjeździe z Piastem Stopnica 0:1. Była to trzecia porażka z rzędu podopiecznych Tomasza Siczka. Starachowiczanie rozegrali po raz kolejny bardzo słabe zawody. Mecz ten odbył się w ramach 14 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w dosyć chłodne niedzielne, wczesne popołudnie. Początek mógł przynieść optymistyczny scenariusz Zielono-Czarnym. Już w pierwszej minucie Bartłomiej Drabik miał szansę dać prowadzenie przyjezdnym. Strzał zza pola karnego zawodnika Staru minął jednak bramkę strzeżoną przez Przemysława Śliskiego. Niedługo później odpowiedzieli gospodarze. Zawodnik Piasta wdarł się w pole karne Staru i oddał uderzenie na bramkę strzeżoną przez Mateusza Pońskiego. Piłka trafiła jednak w boczną siatkę. W 12 minucie po raz kolejny w dobrej sytuacji znalazł się Bartłomiej Drabik. Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne gości Patryka Kosztowniaka trafiło pod nogi Michała Mikosy. Obrońca gospodarzy wybił jednak futbolówkę spod nóg skrzydłowego Staru, a ta następnie trafiła do wcześniej wspomnianego Bartłomieja Drabika. Strzał piłkarza Staru minął jednak bramkę Piasta. Kolejny kwadrans nie przyniósł zbyt wiele ciekawego na boisku. W 27 minucie piłkarz Piasta spróbował szczęścia z rzutu wolnego. Futbolówka przeszła obok bramki Zielono-Czarnych. Po upływie kolejnych dziesięciiu minut za dyskusje i krytykowanie decyzji sędziego po żółtej kartce zarobili Marcin Chodniewicz oraz Jakub Nowocień. Niedługo później za napomnienie spróbował zrehabilitować się pierwszy z wymienionych wcześniej zawodników. Strzał zza pola karnego popularnego “Kuny” z dużym trudem wybronił golkiper gospodarzy. Kilka chwil później gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Bramkę dla Piasta zdobył Piotr Dzieciuch. Wynik 1:0 dla Piasta utrzymał się do przerwy. Drugą połowę Zielono-Czarni rozpoczęli z jedną zmianą w składzie. W miejsce Mikołaja Podzielnego na placu gry pojawił się Emil Madejski. Początek drugiej części nie należał do najbardziej interesujących. Na boisku wiało nudą. W 55 minucie na uderzenie zdecydował się Filip Niewczas. Strzał młodego zawodnika Staru obronił Przemysław Śliski. Chwilę później za niesportowe zachowanie czerwoną kartką został ukarany Patryk Kosztowniak. Pół minuty wcześniej niefortunnie zachował się sędzia nie dyktując choćby faulu na skrzydłowym Staru za brutalne wejście obiema nogami zawodnika Piasta. W 71 minucie dobrą interwencją popisał się Mateusz Poński po uderzeniu gracza gospodarzy z rzutu wolnego. Niedługo później Zielono-Czarnych od utraty drugiej bramki uratował słupek. W końcówce spotkania gospodarze cofnęli się do obrony. W 81 minucie bliski szczęścia był wprowadzony na murawę w drugiej części gry Piotr Serwicki. Uderzenie głową zawodnika gości było minimalnie niecelne. 90 minuta przyniosła dobre uderzenie z rzutu wolnego zawodnika Piasta. Piłkę na korner wybił Mateusza Poński. W doliczonym czasie piłkę na remis miał na nodze Mateusz Duda. Zawodnik Staru nie wykorzystał jednak tej okazji. Piłka po jego uderzeniu przeszła minimalnie nad bramką gospodarzy. Chwilę później sędzia główny odgwizdał koniec spotkania. Piast Stopnica wygrał u siebie ze Starem Starachowice 1:0. Zielono-Czarni rozegrali bardzo kiepskie zawody.

Piast Stopnica – Star Starachowice 1:0 (1:0)
Bramki: Piotr Dzieciuch 42
Kartki: Kamil Guła 79, Adam Waryło 88 – Emil Gołyski 20, Marcin Chodniewicz 36, Jakub Nowocień 37 (żółte), Piotr Dzieciuch 90 + (czerwona, za dwie żółte)

Piast: Przemysław Śliski, Kamil Guła, Michał Pławski (79 Piotr Rajca), Kamil Potyrało (84 Marcin Wojciechowski), Adam Waryło (88 Jarosław Majka), Rafał Gwóźdź, Adrian Machniak, Jakub Pitkiewicz, Jakub Plewa, Piotr Dzieciuch, Wojciech Jędo

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Jakub Nowocień (75 Mateusz Duda), Mikołaj Podzielny (46 Emil Madejski), Michał Sieroń, Emil Gołyski, Dominik Janikowski, Filip Niewczas (62 Piotr Serwicki), Patryk Kosztowniak, Michał Mikosa, Bartłomiej Drabik