Bolesna strata punktów

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Bucovią Bukowa. Mecz ten został rozegrany w ramach 20 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Zielono-Czarni przystępowali do pojedynku z Bucovią Bukowa z jednym celem. Zwycięstwem. Podopieczni Arkadiusz Bilskiego mogli odrobić dwa punkty do wicelidera, Klimontowianka Klimontów. Drużyna z powiatu sandomierskiego zremisowała swój sobotni mecz ze Spartą Kazimierza Wielka 0:0. Star i Bucovia rywalizowały ze sobą w iście wymarzonych warunkach pogodowych. Kibiców na stadion przy ul. Szkolnej 14 przybyło około 200. Niestety Zielono-Czarni tak jak ostatnio, w pierwszej połowie zaprezentowali się bardzo słabo. Ze świecą było szukać dobrych okazji z obu stron. Gra Staru oraz Bucovii była nudna. Można powiedzieć, że zęby bolały od oglądania gry obu zespołów. Jedyną dobrą sytuacje podopieczni trenera Bilskiego stworzyli sobie w 23 minucie. Długie podanie od Jakuba Kani otrzymał Emil Gołyski. Młody zawodnik Staru uderzył z pola karnego minimalnie nad bramką. Pod koniec pierwszej części gry odpowiedzieli goście. Jeden z zawodników Bucovii oddał strzał z okolic 13 metra. Futbolówkę odbił Adrian Bzymek, a następnie defensorzy Zielono-Czarnych zażegnali niebezpieczeństwo. Do przerwy Star remisował z Bucovią 0:0. Druga połowa była już zgoła odmienna od pierwszej. Starachowiczanie zaczęli grać lepiej oraz stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Wpływ na taki stan rzeczy z pewnością miały zmiany przeprowadzone przez trenera Bilskiego. W drugiej części gry na murawie pojawili się Bartłomiej Drabik, Dominik Janikowski, Bartłomiej Koźlik oraz Łukasz Radło. Pierwsza akcja Staru w drugiej połowie przyniosła znakomitą okazję dla Mariusza Fabjańskiego. Strzał napastnika gospodarzy wybronił jednak bramkarz Bucovii. W pierwszym kwadransie drugiej połowy swoje szanse na otwarcie wyniku mieli również Dariusz Anduła, po raz drugi Mariusz Fabjański, a także Damian Senderowski. Mijały minuty a wynik był nadal bezbramkowym. Gospodarzom zaczął uciekać czas. W 69 minucie kolejnej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Górą z tego pojedynku ponownie wyszedł golkiper przeciwnika, Dominik Mierzwa. Ostatni kwadrans gry przyniósł zmasowane ataki Zielono-Czarnych. Goście praktycznie zostali zamknięci na własnej połowie. Znakomitej szansy nie wykorzystał Jakub Nowocień. Przesunięty w drugiej części gry z obrony do środka pomocy zawodnik, oddał minimalnie niecelny strzał z okolic 10 metra. Swoją okazję miał również Łukasz Radło. Jego strzał minął jednak w bezpiecznej odległości bramkę Bucovii. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Bartłomiej Drabik. Po doskonałym dośrodkowaniu jednego z naszych graczy popularny “Kaczor” oddał strzał głową. Piłka nie wpadła jednak do bramki. Możliwe, że oddanie celnego uderzenia utrudnił dosyć ostry kąt. Do końca meczu już nic więcej się nie wydarzyło. Star tylko zremisował na własnym stadionie z Bucovią Bukowa 0:0.

W następnym meczu o “6” punktów zmierzy się na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów.

Star Starachowice – Bucovia Bukowa 0:0 (0:0)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Jakub Nowocień, Damian Senderowski, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Daniel Wiecha (61 Dominik Janikowski), Łukasz Gruszczyński (71 Bartłomiej Koźlik), Mariusz Fabjański, Emil Gołyski (81 Łukasz Radło), Dariusz Anduła (61 Bartłomiej Drabik)