Star Starachowice

Co słychać u ligowych rywali cz. 1

Zaszły już pierwsze zmiany w zespołach Świętokrzyskiej IV Ligi przed planowanym startem sezonu 2021/2022.

AKS 1947 BUSKO ZDRÓJ
O krok od rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu jest drużyna AKS-u 1947. Wiadomo już, że jednym ze sparingowych rywali ekipy z Buska będzie GKS Rudki.

ALIT OŻARÓW
Jak na razie z drużyny ubył Paweł Mróz. Zawodnik ten wrócił po półrocznym wypożyczeniu do Siarki Tarnobrzeg. Wystąpił ostatnio w sparingu rozgrywanym przez zespół z województwa podkarpackiego.

GKS RUDKI
14 lipca treningi wznowią piłkarze GKS-u Rudki. Na chwilę obecną z klubu odszedł jeden zawodnik. Jest nim Tomasz Broniś, który poszukuje nowej drużyny. Poznaliśmy rywali, z którymi GKS zmierzy się w ramach przygotowań do rundy jesiennej zbliżającego się sezonu IV Ligi. Są nimi: Lubrzanka Kajetanów, Arka Pawłów, Góral Górno, AKS 1947 Busko Zdrój, Siarka Tarnobrzeg (mecz do potwierdzenia), Powiślanka Lipsko oraz Korona II Kielce.

KORONA II KIELCE
Spadek z III Ligi z pewnością przyniesie sporo przetasowań w rezerwach Korony. W zespole zapowiadana jest mała rewolucja. Spora część zawodników ma rozwiązać swoje kontrakty, inni mają odejść na wypożyczenia. Wiadomo, że rezerw Korony nie będzie reprezentować dwunastu zawodników. Szymon Czerwiak wraca do ŁKS-u Łagów. Z tym samym klubem trenuje Artur Piróg. Ofensywny zawodnik być może trafi do III-ligowca. Jakub Karyś oraz Ernest Rozmysłowski w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy Olimpii Pogoń Staszów. Klub ze Staszowa może również wzmocnić Karol Malec. Michał Zawadzki wraca po wypożyczeniu do Moravii Morawica. Na testach przebywa natomiast dwóch piłkarzy. Piotr Lisowski jest sprawdzany w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Igor Kośmicki trenuje z Motorem Lublin. Klubów szukają natomiast Eryk Borczyński, Kacper Chudecki, Dawid Słabosz oraz Karol Świtowski. Jeśli chodzi o nowych zawodników, rezerwy Korony w nadchodzących rozgrywkach będzie reprezentował Michał Smolarczyk. Zawodnik ten ostatnio występował w Spartakusie Daleszyce. Wiadomo również, że jednym ze sparingpartnerów w ramach przygotowań do nowego sezonu będzie GKS Rudki.

LUBRZANKA KAJETANÓW
W zespole z Kajetanowa idzie nowe. Klub ma nowy zarząd. Prezesem został Konstanty Kamionka, wiceprezesem Zenobiusz Foks, a członkami zarządu Andrzej Król oraz Henryk Milcarz. Oprócz zmian we władzach rotacje miały miejsce także w sztabie szkoleniowym. Nowym trener Lubrzanki został dobrze znany w środowisku świętokrzyskiej piłki Janusz Cieślak. Zastąpił na tym stanowisku Rafała Stefańskiego, który przeniósł się do Zenita Chmielnik. Asystentem Pana Janusza został Krzysztof Stocki, wieloletni trener Kajetanowian. W drużynie z miejscowości położonej nieopodal Kielc do tej pory zaszła jedna zmiana kadrowa. Patryk Zawierucha przeniósł się z Lubrzanki do Orlicza Suchedniów. Do zespołu dołączą również nowi zawodnicy. Podopieczni Janusza Cieślaka treningi wznawiają 14 lipca. Lubrzanka rozegra kilka spotkań sparingowych. Przeciwnikami będą min. GKS Rudki, Orlęta Kielce, Łysica Bodzentyn.

ŁYSICA BODZENTYN
Podopieczni Marka Pastuszki wznawiają treningi 16 lipca. Wiadomo, że w nowym sezonie zespołu Łysicy nie będzie reprezentował Kacper Dereń. Zawodnik ten wraca do III-ligowego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Piotra Mikosa. Piłkarz ma oferty z innych klubów. Definitywnie z Łysicą pożegna się również Mirosław Kalista. Zawodnik ten na stałe zostanie grającym trenerem Arki Pawłów. Mało tego Mirosław od niedawna piastuje również funkcję prezesa klubu z powiatu starachowickiego. W ramach przygotowań do nowego sezonu IV Ligi Łysica rozegra cztery mecze sparingowe. Rywalami ekipy z Bodzentyna będą Lubrzanka Kajetanów, Kamienna Brody, Arka Pawłów oraz OKS Opatów.

MORAVIA MORAWICA
Po bardzo udanym poprzednim sezonie w Morawicy chcą iść za ciosem. Świadczyć mogą o tym dwa transfery do klubu. Moravia została wzmocniona Filipem Rogozińskim oraz Michałem Zawadzkim. Filip dołączył do klubu z podkieleckiej miejscowości na zasadzie transferu z ŁKS-u Łagów. Michał natomiast wraca po półrocznym wypożyczeniu do Korony II Kielce. Zmiana zaszła również na stanowisku dyrektora sportowego. Ową funkcję będzie sprawował Maciej Śmiech, równocześnie trener klubu z Morawicy. Zastąpił Tomasz Wilmana, który przeniósł się do Akademii Korony.

NEPTUN KOŃSKIE
Z klubem z Końskich pożegnał się Waldemar Szpiega. Dotychczasowy szkoleniowiec zrezygnował z dalszego prowadzenia ekipy Neptuna. W nowym sezonie będzie trenerem ligowego rywala, Nidy Pińczów. Nazwisko nowego szkoleniowca nie jest jeszcze znane. Z Neptuna odszedł również Daniel Marczewski. Utalentowany zawodnik trafił do III-ligowego ŁKS-u Łagów. Klub poszukuje nowych zawodników, którzy stanowiliby wzmocnienie. W tym celu został zorganizowany test mecz, w którym wzięło udział 32 zawodników z różnych zakątków Polski. W tym gronie znaleźli się również juniorzy Neptuna. Drugi test mecz odbędzie się 13 lipca.

NIDA PIŃCZÓW
W nadchodzącym sezonie Nidy nie poprowadzi już Artur Jagodziński. Umowa z trenerem nie została przedłużona. Nowym szkoleniowcem Pińczowian został Waldemar Szpiega. Pan Waldemar w zeszłym sezonie prowadził ligowego rywala Nidy, Neptuna Końskie. Jak na razie w klubie zaszła jedna zmiana kadrowa. Odejście Karola Stępnika potwierdził prezes Nidy, Pan Mariusz Karcz. Prawdopodobnie zespół zostanie wzmocniony kilkoma zawodnikami. Obecnie trwają poszukiwania. Na celowniku są piłkarze ofensywni. Poznaliśmy również plan gier sparingowych Nidy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Przeciwnikami Pińczowian będą Zenit Chmielnik, Ceramika Opoczno, Sparta Kazimierza Wielka oraz Pogoń Miechów.

OLIMPIA POGOŃ STASZÓW
Lato należy nazwać okresem sporych zmian w zespole ze Staszowa. Poważne zmiany zaszły w sztabie szkoleniowym. Nowym trenerem Pogoni został dobrze znany Paweł Czaja. Szkoleniowiec ten prowadził już klub ze Staszowa kilka lat temu. Jego asystentem został Artur Góra. Za przygotowanie motoryczne odpowiadać będzie natomiast Maciej Fugiński. Zmiany zaszły również w kadrze. Po wypożyczeniu do rezerw Korony Kielce wraca Ernest Rozmysłowski. Pogoń została również wzmocniona dwoma golkiperami. Są nimi Jakub Karyś oraz Artur Marzec. Pierwszy z wymienionych zawodników został wypożyczony z Korony II Kielce. Artur Marzec w minionym sezonie pozostawał bez klubu. Ostatnio reprezentował barwy Staru Starachowice. Warto dodać, że zawodnik ten w przeszłości bronił barw Pogoni. Artur będzie również odpowiedzialny w zespole ze Staszowa za szkolenie bramkarzy. W Pogoni jest to na razie początek rotacji kadrowych. Planowane jest przyjście do klubu kilku innych znaczących zawodników.

ORLICZ SUCHEDNIÓW
W nowym sezonie zawodnikiem Orlicza będzie Patryk Zawierucha. Ostatnio reprezentował Lubrzankę Kajetanów.

SPARTA KAZIMIERZA WIELKA
W okolicach połowy lipca treningi wznowi beniaminek świętokrzyskiej IV Ligi. Wiadomo, że jednym ze sparingowych rywali Sparty będzie Nida Pińczów.

SPARTAKUS DALESZYCE
W nadchodzącym sezonie barw klubu z Daleszyc nie będzie reprezentował Michał Smolarczyk. Napastnik postanowił skorzystać z oferty Korony II Kielce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.