Star Starachowice

Co słychać u ligowych rywali ? Cz. 1

Zaszły już pierwsze zmiany w zespołach Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

ALIT OŻARÓW
Po bardzo trudnej rundzie wiosennej Alit utrzymał się w IV Lidze. Udało się to mimo zarówno problemów kadrowych jak i finansowych. Pewne jest to, że w przyszłym sezonie Ożarowianie zostaną zgłoszeni do rozgrywek ligowych. Nie wiadomo jednak w jakim składzie osobowym będą Alit będzie rywalizował na poziomie IV Ligi. Na chwilę obecną w Ożarowie sporo niewiadomych. Jedno jest pewne. Szkoleniowcem nie będzie już Tadeusz Krawiec. W nowym sezonie Alit będzie prowadził Paweł Rybus trenujący ostatnio OKS Opatów. Najbliższa przyszłość z pewnością przyniesie więcej informacji na temat dalszego funkcjonowania klubu.

CZARNI POŁANIEC
Obecnie piłkarze spadkowicza z III Ligi przebywają na urlopach. Wiadomo jest, że w drużynie zajdą spore roszady. Z klubu odejdzie ośmiu zawodników. Jednym kończą się wypożyczenia, drudzy mają propozycje z innych drużyn. Z klubem pożegnać się mogą Damian Skiba oraz Mateusz Załucki. Zawodnikami zainteresowane są rezerwy Stali Mielec. Drugiego z wymienionych piłkarzy chce również pozyskać Wisłoka Dębica. Skończyły się wypożyczenia trzech zawodników. Chodzi o Piotra Gnatka, Karola Karólaka oraz Rafała Michalika. Ostatni z nich jesienią będzie reprezentował II-Ligową Stal Stalową Wolę. O chęci odejścia poinformował Sebastian Ryguła. Klub chce również zmienić Jakub Borusiński. Zawodnika nie interesują występy na poziomie IV Ligi. Swoich sił na wyższym poziomie chce spróbować Konrad Misztal. Jeśli chodzi o pozytywne wiadomości, pozostanie w Czarnych zadeklarowało kilku zawodników. Są nimi: Sebastian Dereń, Mateusz Janiec, Filip Krępa oraz Kacper Wątróbski. Do drużyny może natomiast dołączyć występujący dotychczas w Wiśle Sandomierz Przemysław Janowski. Trenerem drużyny pozostanie Krzysztof Łętocha, który stanie przed niełatwym zadaniem zbudowania nowego zespołu. Pierwszy trening Czarnych odbył się 3 lipca.

GKS NOWINY
Jak na razie z klubu z Nowin spływa niewiele informacji. Wiadomo jedynie, że klub opuści Paweł Ślefarski. Defensor w  przyszłym sezonie będzie reprezentował ŁKS Łagów.

GKS RUDKI
Końcówka czerwca przyniosła pierwsze wzmocnienia ekipy prowadzonej przez trenera Janusza Cieślaka. Do GKS-u dołączyło dwóch zawodników Łysicy Bodzentyn. Mowa o Sebastianie Hajduku oraz Łukaszu Kaczmarku. Rywalizację w bramce wzmocni Kamil Wareliś. Nowy nabytek zespołu z Rudek reprezentował ostatnio Olimpię Pogoń Staszów. Wiele wskazuje na to, że do drużyny z Rudek dołączą kolejni zawodnicy. Oprócz wzmocnień zespołu miały miejsce również transfery z klubu. W nowym sezonie GKS-u nie będą reprezentować Mariusz Jaros oraz Szymon Michta. Obydwaj zawodnicy przenoszą się do Łysicy Bodzentyn.

GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA
Dość nieoczekiwanie po bardzo dobrym sezonie w klubie szykują się spore zmiany. Wiadomo już, że z zespołem pożegna się spora grupa zawodników. Kilku piłkarzy nie doszło do porozumienia na temat dalszej gry w Granacie. Ekipę ze Skarżyska Kamiennej opuszcza Przemysław Michalski, który będzie reprezentował ŁKS Łagów. Do Łysicy Bodzentyn odchodzi Norbert Drożdżał. Damian Szyszka być może wróci do Szydłowianki Szydłowiec gdzie miałby pełnić rolę grającego trenera. W kolejce do opuszczenia klubu jest również kilku innych zawodników. Ich miejsce zajmą natomiast nowi. Dużym wzmocnieniem jest pozyskanie Jakuba Jaśkiewicza ze Zdroju Busko Zdrój. Blisko Granatu jest również Adrian Bednarski reprezentujący dotychczas Spartakusa Daleszyce. Po wypożyczeniu do ŁKS-u Łagów wraca Marcin Kołodziejczyk. Chodzą również słuchy, że Granat mogą wzmocnić równie inni zawodnicy Zdroju Busko Zdrój, Maciej Kolasa oraz Bartłomiej Papros. Nie wiadomo co z Patrykiem Sieczką, który wrócił z wypożyczenia do Staru Starachowice. Jedno jest pewne, jeszcze sporo będzie się działo w Skarżysku Kamienna jeśli chodzi o ruchy kadrowe.

LUBRZANKA KAJETANÓW
Bardzo ważne zmiana zaszła w zespole spod miejscowości położonej nieopodal Kielc. Funkcję szkoleniowca Lubrzanki przestał pełnić Dariusz Kozubek, który rozstał się z dotychczasowym klubem. Nowym trenerem został natomiast Jacek Pawlik. Pan Jacek w przeszłości prowadził takie drużyny jak Hetman Włoszczowa, Czarnovia Kielce czy Samson Samsonów. Wiadomo również, że z Lubrzanką żegnają się dwaj zawodnicy. Mowa o Tichomirze Czeneszkowie oraz Arnoldzie Dudku. Pierwszy z wymienionych piłkarzy jesienią będzie występował w ŁKS-ie Łagów.

ŁKS ŁAGÓW
Lato przyniesie spory ruch w Łagowie. Dokładniej mówiąc już się sporo dzieje. Są transfery zarówno do klubu jak i z klubu. Trener Ireneusz Pietrzykowski w nowym sezonie będzie mógł liczyć na kilku nowych zawodników. Są nimi: Michał Cedro oraz Szczepan Krzeszowski (obaj Spartakus Daleszyce), Tichomir Czeneszkow (Lubrzanka Kajetanów), Piotr Gardynik (Neptun Końskie), Przemysław Michalski (Granat Skarżysko Kamienna), Filip Rogoziński (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Paweł Ślefarski (GKS Nowiny). Łagowianie są również zainteresowani pozyskaniem dwóch innych piłkarzy Neptuna Końskie. Wiadomo również, że szeregi ŁKS-u opuści kilku piłkarzy. Marcin Kołodziejczyk wraca po okresie wypożyczenia do Granatu Skarżysko Kamienna. Łukasz Mika dołączy do Naprzodu Jędrzejów. Wojciech Skrobisz będzie reprezentował Łysicę Bodzentyn. Blisko nowego klubu jest Artur Marzec. Kariery zakończyli doświadczeni Marek Basąg oraz Konrad Majcherczyk. Klubu szuka natomiast Jakub Stachura. Zapewne to nie jedyne zmiany kadrowe w ŁKS-ie. Można się spodziewać kolejnych transferów.

ŁYSICA BODZENTYN
Najważniejszą informację w ekipie z Bodzentyna jest na pewno zmiana trenera. Szkoleniowcem Łysicy zostanie Tomasz Dymanowski, który będzie również pomagał swojej drużynie na boisku. Zmiany również zajdą w kadrze zawodniczej. Po kilku latach do Łysicy powraca Radosław Kardas, reprezentujący ostatnio Kamienną Brody. W nadchodzącym sezonie klub z Bodzentyna  będzie reprezentować sześciu innych zawodników. Mowa o Norbercie Drożdżale (Granat Skarżysko Kamienna), Mariuszu Jarosie, Szymonie Michcie (obaj GKS Rudki), Michale Kamińskim (Wisła Sandomierz), Konradzie Kijance (Stal Kunów) oraz Wojciechu Skrobiszu (ŁKS Łagów). Sporo się również mówi, że trener Dymanowski być może przyprowadzi za sobą zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego. Oprócz wzmocnień w Łysicy szykują się osłabienia. Ekipę z Bodzentyna opuścili Sebastian Hajduk i Łukasz Kaczmarek. W nowym sezonie obydwaj zawodnicy będą występować w GKS-ie Rudki. Do odejścia szykują się również Karol Cielibała oraz Ołeksij Czerkaszyn. Z pewnością to nie jedyne informacje z Bodzentyna. Jeszcze sporo się będzie działo w przerwie letniej w Łysicy.

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW
Zmiana na stanowisku szkoleniowym nastąpiła w Naprzodzie. Nowy trenerem został Dariusz Kozubek, który do niedawna prowadził Lubrzankę Kajetanów. Zaszły również pierwsze roszady kadrowe. Do drużyny dołączył Łukasz Mika z ŁKS-u Łagów. Przygodę z futbolem zakończyła natomiast czołowy zawodnik Naprzodu Karol Gilewski. Powodem są problemy zdrowotne.

NEPTUN KOŃSKIE
Podobnie jak w większości drużyn zmiany będą miały miejsce również w Neptunie. Zarówno w zarządzie jak i  zespole. Dotychczasowe władze na czele z prezesem Grzegorzem Telką podjęły decyzję o nie kandydowaniu na kolejną kadencję. Chętnych objęcia sterów w klubie na chwilę obecną nie widać. 10 lipca zostanie dokończone walne zebranie, na którym być może zostaną wyłonione nowe władze. Jeśli chodzi o stronę sportową bardzo ważną informacją jest pozostanie Waldemara Szpiegi na stanowisku trenera. Jeszcze w niedalekiej przeszłości można było usłyszeć, że Pan Waldemar opuści szeregi Neptuna. Tak się jednak nie stało. Zmiany natomiast zajdą w kadrze zespołu. Neptun z pewnością się wzmocni. Prowadzone są rzomowy z kandydatami na nowych zawodników. Do drużyny być może dołączy Bartosz Malinowski z ŁKS-u Łagów. Oprócz transferów do klubu szykują się również osłabienia. Jednym z nich należy uznać odejście Piotra Gardynika do ŁKS-u Łagów. Ten sam zespół wyraża również zainteresowanie dwoma innymi zawodnikami Neptuna. Wiemy również z kim zmierzy się ekipa z Końskich w ramach przygotowań do ligi. Rywalami będą: Pilica Przedbórz, Szydłowianka Szydłowiec, Ceramika Opoczno, Ceramika Paradyż oraz Gerlach Drzewica.

NIDA PIŃCZÓW
Przed nowym sezonem znakomitą informacją dla ekipy prowadzonej przez trenera Jagodzińskiego jest zasilenie klubowego budżetu. Nida okazała się najlepiej punktującą drużyną w IV Lidze jeśli chodzi o Pro Junior System. Dzięki temu otrzyma 35 000 złotych w ramach nagrody. Na chwilę obecną w drużynie nie zaszły zmiany. Zainteresowanie zawodnikiem Nidy, Adrianem Karaskiem wyraża Zdrój Busko Zdrój.

OLIMPIA POGOŃ STASZÓW
W klubie ze Staszowa idzie nowe. Można powiedzieć, że przez Pogoń przechodzi trzęsienie ziemi. Zmiany zaszły już w zarządzie. Prezesem nie jest Radosław Sekuła. Walne zebranie przyniosło wybór nowych władz. W skład zarządu weszli Grzegorz Krupa, Justyna Bazak, Maciej Przetak, Damian Krakowiak oraz Maciej Zaliński. Nazwisko nowego sternika klubu poznamy niebawem. Kandydatem jest Grzegorz Krupa. Następnych roszad można zapewne się spodziewać w sztabie szkoleniowym oraz kadrze zawodniczej. Niewiadomą jest również kto będzie trenerem zespołu ze Staszowa. Bardzo ważną informację jest również pozyskanie sponsora tytularnego przez Olimpię Pogoń. Została nim firma CASS Construction and Steel Structures, którego prezesem jest wcześniej wspomniany Grzegorz Krupa.

ORLICZ SUCHEDNIÓW
Znamy już sparingpartnerów z jakimi zmierzy się beniaminek IV Ligi. Orlicz w ramach letnich przygotowań będzie rywalizował z GKS-em Nowiny, Lubrzanką Kajetanów, ŁKS-em Łagów, Łysicą Bodzentyn, Starem Starachowice, Wichrem Miedzianą Górą oraz Orłem Wierzbicą. Suchedniowianie treningi wznawiają 8 lipca. Bardzo ważną informacją jest pozostanie Tomasza Staszewskiego w Orliczu na kolejny sezon.

PARTYZANT RADOSZYCE
Najważniejszą informacją jest pozostanie na stanowisku trenera Zbigniewa Podsiebierskiego. Klub rozmawia z kandydatami na nowych zawodników. Ekipa z Radoszyc wznowi treningi 10 bądź 11 lipca. Znamy również sparingpartnerów Partyzanta w ramach przygotowań do IV Ligi. Będą nimi: Korona II Kielce, Hetman Włoszczowa, Ceramika Opoczno, Polonia Piotrków Trybunalski oraz Oskar Przysucha.

SPARTAKUS DALESZYCE
Spadkowicz z III Ligi prawdopodobnie zostanie najbardziej przemeblowaną drużyną ze wszystkich, które będą rywalizować w Świętokrzyskiej IV Lidze. Odejście z klubu zapowiedziała duża liczba zawodników. Do ŁKS-u Łagów przenoszą się dwaj obrońcy, Michał Cedro oraz Szczepan Krzeszowski. Blisko nowego klubu są również Bartosz Sot, a także Piotr Ostrowski. Nadchodzący sezon w Wiśle Sandomierz spędzi Michał Jeziorski. Zainteresowanie Adrianem Bednarskim przejawia Granat Skarżysko Kamienna. Na testy do II-Ligowej Resovii Rzeszów wyjeżdża Szymon Pietras. W razie niepowodzenia golkipera Spartakusa chętnie widziałby u siebie Zdrój Busko Zdrój. Podobnie jak i Łukasza oraz Mateusza Zawadzkich. Wiktora Wołowca chce pozyskać reprezentująca II Ligę Pogoń Siedlce. Chęć pozostania w Spartakusie wyrazili Seweryn Kaleta oraz Mariusz Maciejski. Podobnie jak Kamil Blicharski, który po czasie jednak coraz bardziej zaczął rozmyślać o opuszczenie szeregów klubu z Daleszyc. Z wypożyczenia do Zenitu Chmielnik ma wrócić Karol Skrzypek. Trenerem Spartakusa w IV Lidze pozostanie Krzysztof Trela. Przed szkoleniowcem nie lada zadanie. Zbudowanie drużyny niemal od podstaw. Wiemy już z kim Spartakus będzie się mierzył w okresie przygotowawczym. Rywalami ekipy z Daleszyc będą GKS Nowiny, Lubrzanka Kajetanów, Zdrój Busko Zdrój, Wierna Małogoszcz, Moravia Morawica oraz GKS Rudki.

WIERNA MALOGOSZCZ
Jedyną jak na razie informację z Wiernej jest odejście Aleksandra Jędrzejaka. Zawodnik ten szuka sobie nowego klubu.

ZDRÓJ BUSKO ZDRÓJ
Trener Tomasz Kiciński nie będzie miał spokojnego lata. Już teraz wiadomo, że kilku zawodników nosi się z zamiarem odejścia. Zdrój zdecydował się już opuścić Jakub Jaśkiewicz, który trafił do Granatu Skarżysko Kamienna. W kolejce do zasilenia tego klubu są również dwaj inni piłkarze z Buska, Maciej Kolasa oraz Bartłomiej Papros. Pierwszy z nich wyjedzie również na testy do III-ligowego Motoru Lublin. Jednak są również pozytywne informacje. Zdrój mogą wzmocnić trzej zawodnicy Spartakusa Daleszyce. Mowa o Szymonie Pietrasie, a także Łukaszu i Mateuszu Zawadzkich. Być może ekipą z Buska zasili Artur Karasek dotychczas reprezentujący Nidę Pińczów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.