Star Starachowice

Co słychać u ligowych rywali ? Cz. 2

Sporo się dzieje w zespołach Świętokrzyskiej IV Ligi. Odbyły się już pierwsze sparingi. Coraz więcej roszad kadrowych w drużynach. 

AKS 1947 BUSKO ZDRÓJ
Znamy sparingpartnerów, z którymi zmierzy się AKS 1947 w ramach przygotowań do nowego sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi. Rywalami drużyny z Buska będą: GKS Nowiny, ŁKS Łagów, Wolania Wola Rędzińska, Nida Pińczów oraz Olimpia Pogoń Staszów. Jak już wiadomo trener Mariusz Arczewski będzie dysponował inną kadrą niż w poprzednim sezonie. Z drużyny ubyło czterech znaczących zawodników. Są nimi: Krystian Zaręba, Łukasz Zawadzki, Michał Zawadzki oraz Mateusz Zawadzki. W nowym sezonie barwy klubu z Buska będzie reprezentować Tomasz Raczyński. Zawodnik ten ostatnio reprezentował Orlicz Suchedniów. Być może do zespołu dołączą inni nowi zawodnicy.

CZARNI POŁANIEC
Poznaliśmy nowego szkoleniowca ekipy z powiatu staszowskiego. Został nim Grzegorz Wcisło. Zastąpił Krzysztofa Łętochę, który skorzystał z oferty II-ligowej Stali Rzeszów. Jak już wiadomo zespół opuściło dwóch zawodników: Piotr Kron (szuka klubu) oraz Patryk Tetlak (odchodzi do Sokoła Nisko).

GKS NOWINY
Do nowego sezonu przygotowują się podopieczni Mariusza Ludwinka. W zespole zaszły jak na razie dwie zmiany kadrowe. Do drużyny dołączył doświadczony Marcin Kołodziejczyk. Zawodnik ten ostatnio reprezentował ŁKS Łagów i powinien być sporym wzmocnieniem GKS-u. Za osłabienie natomiast należy uznać odejście z klubu Łukasza Jamroza. Dobrze znany w województwie świętokrzyskim napastnik w nowym sezonie nie będzie występował w GKS-ie.

GKS RUDKI
Jako jedna z niewielu drużyn Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021 GKS ma za sobą już pierwszy sparing. Podopieczni Pawła Jaworka pokonali Spartakusa Daleszyce 1:0. Do tej pory w drużynie zaszło kilka zmian kadrowych. Nowym zawodnikiem ekipy z Rudek został Piotr Jedlikowski. Piłkarz ten ostatnio reprezentował Łysicę Bodzentyn. Testowany jest również jeden zawodnik, który być może również dołączy do GKS-u. W kręgu zainteresowań klubu jest Łukasz Piotrowski. Piłkarz ten dotychczas bronił barw Granatu Skarżysko Kamienna. Jeśli chodzi o ubytki pewnym jest odejście Łukasza Kaczmarka. Piłkarz ten najprawdopodobniej jesienią będzie występował w Wichrze Miedziana Góra. Karierę postanowił zakończyć Marcin Wojciechowski. W przyszły weekend GKS rozegra drugi mecz sparingowy. Przeciwnikiem będzie Góral Górno.

GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA
Od 9 czerwca trenują podopieczni Piotra Dejworka. W zespole Granatu zaszły duże zmiany kadrowe. Już wiadomo, że w nadchodzącym sezonie barwy skarżyskiej drużyny będą bronić Tomasz Bartosiak oraz Bartosz Sot. Obaj zawodnicy reprezentowali ostatnio odpowiednio Proch Pionki i Star Starachowice. Bliski dołączenia do klubu jest również Karol Dudzik z ŁKS-u Łagów. Treningi po kontuzji wznowił Kacper Paluch. W kręgu zainteresowań Granatu jest również inny gracz ŁKS-u Łagów, Karol Mojecki. Kilku zawodników zdecydowało się opuścić szeregi zespołu z Rejowa. Maciej Kolasa w nowy sezonie będzie reprezentował ŁKS Łagów. Bartłomiej Kołomański przenosi się do Lubrzanki Kajetanów. Marcin Kołodziejczyk do GKS-u Nowiny. Błażej Miller wyjeżdża za granicę. Łukasz Piotrowski ma propozycje z GKS-u Rudki oraz Lubrzanki Kajetanów. Damian Szyszka nadchodzący sezon spędzi w Łysicy Bodzentyn. Kamil Uciński nie wznowił treningów. Granat również prawdopodobnie opuszczą Bartosz Styczyński oraz Łukasz Wojna. Bartosz leczy obecnie kontuzję, ale mimo to chęć jego sprowadzenia wyraża ŁKS Łagów. Łukasz natomiast obecnie trenuje z Neptunem Końskie. Znamy już plan sparingów ZKS-u przez zbliżającym się sezonem. Rywalami będą: Oronka Orońsko, Wicher Miedziana Góra, Partyzant Radoszyce, ŁKS Łagów.

HETMAN WŁOSZCZOWA
Poznaliśmy harmonogram gier kontrolnych Hetmana w ramach przygotowań do nowego sezonu. Przeciwnikami podopiecznych Mariusza Lnianego będą: Sparta Szczekociny, KS Niedośpielin, Unia Sędziszów, Gród Ćmińsk.

LUBRZANKA KAJETANÓW
Ekipa z miejscowości położonej nieopodal Kielc dokonała jak na razie jednego wzmocnienia przed zbliżającym się sezonem Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021. Barw Lubrzanki będzie bronił Bartłomiej Kołomański. Zawodnik ten miniony sezon spędził w Granacie Skarżysko Kamienna. W kręgu zainteresowań ekip z Kajetanów jest drugi reprezentant Granatu. Mowa o Łukaszu Piotrowskim. Lubrzanka rozegra również kilka sparingów przed startem sezonu. Jednym z rywali będzie Łysica Bodzentyn.

ŁYSICA BODZENTYN
Bardzo dużo się dzieje w zespole z Bodzentyna. Klub ma nowy zarząd. W jego skład wchodzą Paweł Dróżdż, Robert Gronostaj oraz Tomasz Sikora. Nowym szkoleniowcem został Piotr Gadecki. Pan Piotr będzie łączył pracę w Łysicy z trenowaniem żeńskiej drużyny Cicha Sława Eska Skarżysko Kamienna. Wiele zmian zaszło również w kadrze. Najważniejszą informację jest pozostanie w klubie Mirosława Kalisty. “Kali” już zdążył się pożegnać z drużyną, ale zmienił jednak decyzję. Dalej będzie reprezentował barwy Łysicy.  Z drużyny odeszła spora część zawodników. Wiemy, że klubu z Bodzentyna nie będą już reprezentować: Dominik Chrzanowski, Michał Kamiński, Konrad Kijanka, Radosław Mikołajek oraz Damian Nogaj. Nowy klub znalazł już sobie Piotr Jedlikowski. Zawodnik ten przenosi się do GKS-u Rudki. Wiadomo już, że nowym zawodnikiem Łysicy został występujący dotychczas w Granacie Skarżysko Kamienna Damian Szyszka. Do zespołu wraca Michał Wotan grający ostatnio w Kamiennej Brody. Treningi wznowili Michał Hajdenrajch oraz Mateusz Kołodziejski. Z kadry z poprzedniego sezonu w Łysicy zostają wcześniej wspomniany Mirosław Kalista, a także: Bartłomiej Drabik, Norbert Drożdżał, Konrad Dziedzic, Kamil Garbacz, Hubert Jankowski, Szymon Michta, Bartłomiej Niedbała, Dominik Stodulski, Mateusz Wikło, Tomasz Wróblewski. W ramach przygotowań do rundy jesiennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021 drużyna rozegra pięć sparingów. Przeciwnikami będą: Kamienna Brody, Wicher Miedziana Góra, Lubrzanka Kajetanów, Orlęta Kielce, Arka Pawłów oraz KS Jastrząb.

MORAVIA MORAWICA
Już oficjalnie nowymi zawodnikami Moravii zostali bracia Zawadzcy: Łukasz, Mateusz oraz Michał. Zawodnicy wracają do klubu, w którym stawiali pierwsze kroki. Pozyskanie tej trójki piłkarzy można uznać za duże wzmocnienie drużyny. Wydaje się, że to nie koniec ruchów kadrowych do klubu. Działacze Moravii planują jeszcze wzmocnić formację defensywną.

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW
Od 26 maja trenuje ekipa z Jędrzejowa. Na chwilę obecną nie zaszło zbyt wiele zmian kadrowych. Wiadomo, że do zespołu seniorów Naprzodu zostało włączonych dwóch utalentowanych juniorów. Mowa o Szymonie Kocie oraz Tobiaszu Muszyńskim. Jak na razie nikt nie odszedł z zespołu. Być może Naprzód zostanie wzmocniony dwoma nowymi zawodnikami. Trener Kozubek poszukuje środkowego pomocnika oraz napastnika.

NEPTUN KOŃSKIE
Pierwszy sparing ma za sobą drużyna z Końskich. Neptun przegrał z Klubem Sportowym Paradyż 0:3. Oficjalnie nowymi zawodnikami drużyny prowadzonej przez trenera Komisarskiego zostali Jakub Kotarzewski oraz Krzysztof Słaby. Obydwaj reprezentowali w minionym sezonie ŁKS Łagów. Włodarze Neptuna prowadzą rozmowy z jeszcze jednym zawodnikiem, który być może trafi do zespołu. Nadal z zespołem trenuje Łukasz Wojna. Piłkarz ten ostatnio reprezentował Granat Skarżysko Kamienna i również ma szanse na pozostanie w Neptunie. Z drużyny na chwilę obecną odeszło dwóch zawodników. W przyszłym sezonie barw Neptuna nie będą reprezentować Bartosz Malinowski oraz Łukasz Szymoniak.

OLIMPIA POGOŃ STASZÓW
10 czerwca przygotowania do sezonu wznowiła ekipa prowadzona przez Jacka Kurantego. Wiemy również z kim zmierzy się Olimpia Pogoń w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu. Rywalami Staszowian będą: Spartakus Daleszyce, Victoria Czermin, Transdźwig Stale, Alit Ożarów oraz AKS 1947 Busko Zdrój.

ORLICZ SUCHEDNIÓW
Sporo się dzieje w zespole reprezentującym powiat skarżyski. Orlicz z pewnością nie chce powtórzyć wyniku sprzed roku i dużo robi by nadchodzący sezon wyglądał zupełnie inaczej. Wiadomo, że do Orlicza dołączyło czterech nowych zawodników. Są nimi: Michał Cedro, Tichomir Czeneszkow, Andrzej Paprocki oraz Alex Shram. Wszyscy w poprzednim sezonie występowali w ŁKS-ie Łagów. Kilku zawodników opuściło szeregi klubu z Suchedniowa. W tym gronie znaleźli się: Daniel Dulak, Damian Krążek, Bartosz Pańtak, Tomasz Raczyński (odszedł do AKS-u 1947 Busko Zdrój) oraz Adrian Sitek. Ostatni z wymienionych piłkarzy jest w kręgu zainteresowań Szydłowianki Szydłowiec. Podopieczni Łukasz Ubożaka jako jedyni z Świętokrzyskiej IV Ligi mają już za sobą rozegrane dwa sparingi. W pierwszym Orlicz pokonał na własnym stadionie Orlęta Kielce 3:1. Wczoraj natomiast Suchedniowianie zremisowali z Wierną Małogoszcz 1:1.

PARTYZANT RADOSZYCE
Pierwsze zmiany zaszły w zespole prowadzonym przez Jana Luzara. Do drużyny dołączyło dwóch nowych zawodników. Mowa o Wiktorze Goli oraz Piotrze Stefańskim. Pierwszy z wymienionych zawodników reprezentował ostatnio Victorię Mniów. Piotr natomiast miniony sezon spędził w Skale Tumlin. W barwach Partyzanta nie ujrzymy natomiast trzech zawodników. Ze względu na powody zawodowe klub opuścili Tomasz Mazur, Kamil Niedziński oraz Karol Pańczyk. Wiemy z kim zmierzy się ekipa z Radoszyc w okresie przygotowawczym przed startem sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021. Rywalami Partyzanta będą: Nida Oksa, Granat Skarżysko Kamienna, KS Niedośpielin, Bucovia Bukowa oraz KS Paradyż.

SPARTAKUS DALESZYCE
W minioną sobotę Spartakus rozegrał swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Krzysztofa Treli ulegli GKS-owi Rudki 0:1. Z zespołem trenują nowi zawodnicy. Nie poznaliśmy na chwilę obecną ich personaliów. Być może wzmocnią szeregi Spartakusa. Swoją szansę dostali również juniorzy, którzy biorą udział w treningach ekipy z Daleszyc.

WIERNA MAŁOGOSZCZ
Wierna ma już za sobą jeden rozegrany sparing. W miniony weekend podopieczni Pawła Bienia zremisowali z Orliczem Suchedniów 1:1.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.