Star Starachowice

Co słychać u ligowych rywali ? Cz.2

Mija kolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej drużyn występujących w Świętokrzyskiej IV Lidze. Większość zespołów ma za sobą pierwsze sparingi oraz pierwsze zmiany kadrowe.

AKS 1947 BUSKO ZDRÓJ
Podopieczni Mariusza Arczewskiego mają za sobą rozegrane dwa sparingi. W pierwszym meczu AKS wysoko pokonał A Klasową Zorzę/Tempo Pacanów 9:0. Drugi sparing zakończył się natomiast porażką z rezerwami Stali Mielec 3:4. Jak na razie w zespole nie zaszło wiele zmian kadrowych. Do drużyny dołączył z ŁKS-u Łagów Krystian Zaręba. Sporym osłabieniem zespołu powinno być odejście Adama Zawieruchy. Zawodnik ten wiosnę spędzi w IV Ligowym Liderze Włocławek. Klub być może opuści również Ołeksij Czerkaszyn, który jest testowany w GKS-ie Rudki. W najbliższą sobotę AKS rozegra trzeci zimowy sparing. Przeciwnikiem będzie Olimpia Pogoń Staszów.

ALIT OŻARÓW
W zespole z Ożarowa przygotowania idą pełną. Podopieczni Pawła Rybusa mają za sobą dwa spotkania sparingowe. Obydwa dość nietypowo trwały po 45 minut. W pierwszym Alit pokonał OKS Opatów 4:0. Drugi natomiast Ożarowianie przegrali z Orłem Wierzbica 0:1. W drużynie zaszły pierwsze zmiany kadrowe. Na chwilę obecną Alit został wzmocniony trzema nowymi zawodnikami. Do drużyny dołączyli: Krystian Ponikowski (Sparta Dwikozy), Wojciech Skrobisz (Łysica Bodzentyn) oraz Konrad Żytniewski (Granat Skarżysko Kamienna). W zespole testowanych jest również dwóch innych zawodników. Jeden z nich zdobył dwie bramki przeciwko OKS-owi Opatów. Wiadomo również, że wiosną Alitu nie będzie reprezentować czterech zawodników. Jakub Cebula oraz Daniel Czuba odchodzą do Świtu Ćmielów. Drugą część sezonu w Kamiennej Brody spędzi natomiast Piotr Kiljański. Do Klimontowianki Klimontów przenosi się natomiast Bartłomiej Saracen. W zespole zostaje Kacper Piechniak. Zawodnik ten postanowił nie wracać do Wisły Sandomierz. Młody snajper wzbudza również zainteresowanie innych drużyn. Kacper jest obserwowany przez ŁKS Łagów oraz Orlęta Radzyń Podlaski. W najbliższą sobotę Alit rozegra kolejny sparing. Przeciwnikiem będzie Transdźwig Stale.

CZARNI POŁANIEC
Podopieczni Krzysztofa Łętochy mają za sobą już dwa sparingi. Pierwszy z nich zakończył się porażką z Unią Tarnów 1:3. Drugi natomiast Czarni zwyciężyli z Błękitnymi Ropczyce 2:1. Jak już wspomniano drużynę opuściło czterech Kielczan: Eryk Borczyński, Damian Krążek, Bartosz Pańtak oraz Krystian Sornat. Wiadomo, że Krystian wiosną będzie występował w Naprzodzie Jędrzejów. Być może do tego samego klubu dołączy Eryk Borczyński. Zawodnik obecnie trenuje z Naprzodem. Klubów nie znaleźli jeszcze Damian Krążek oraz Bartosz Pańtak. Obydwaj piłkarze mają jednak propozycje. Skład zostanie uzupełniony młodzieżą, której trener Łętocha ma wiosną dać więcej okazji do gry. Być może do drużyny dołączą również inni piłkarze. W najbliższą sobotę Czarni rozegrają trzeci sparing tej zimy. Rywalem będzie Sokół Nisko.

GKS NOWINY
Ekipa miejscowości położonej nieopodal Kielc rozegrała już trzy sparingi. Dwa pierwsze mecze zakończyły się remisami. Pierwszy 0:0 z III-Ligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Drugi, 4:4 ze Starem Starachowice. W trzecim ekipa z Nowin wysoko ograła Orlicz Suchedniów 5:1. Jak na razie zespół nie przeszedł żadnych zmian kadrowych. Już w weekend GKS gra kolejny sparing. Przeciwnikiem będzie Wicher Miedziana Góra.

GKS RUDKI
Pełną parą idą przygotowanie w klubie z gminy Nowa Słupia. Podopieczni Pawła Jaworka mają za sobą pierwszy rozegrany sparing. GKS przegrał z Orliczem Suchedniów 0:1. W tym meczu wystąpili nowi zawodnicy, którzy być może wzmocnią zespół. Trener Jaworek poszukuje piłkarzy o statusie młodzieżowca, ponieważ na chwilę obecną ich brakuje. Z GKS-em trenuje dwóch takich piłkarzy. Są nimi Jakub Kalisz ze Staru Starachowice oraz Krzysztof Kita, reprezentant Wichra Miedziana Góra. Ekipę z Rudek może wzmocnić również Ołeksij Czerkaszyn. Zawodnik ten jesienią reprezentował Zdrój Busko Zdrój. Wiosną w barwach GKS-u ujrzymy Dariusz Kowalskiego, który wznowił treningi. Z klubem natomiast pożegnało się dwóch piłkarzy. Mowa o Karolu Dreju i Danielu Dulaku. Pierwszy z wymienionych zawodników szuka nowego zespołu. Drugi natomiast wiosnę spędzi w Orliczu Suchedniów. Klub może opuścić Piotr Maniara, który jest testowany przez ŁKS Łagów. Kolejnym sparingowym rywalem GKS-u będzie Moravia Morawica. Mecz odbędzie się w tą sobotę.

GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA
Podopieczni Piotr Dejworka rozegrali do tej pory tylko jeden sparing. Wczoraj Granat zremisował bezbramkowo z III-Ligową Bronią Radom. Inauguracyjny sparing nie odbył się. W ostatniej chwili z planowanego meczu wycofała się Szydłowianka Szydłowiec. Jak na razie nikt nowy do drużyny nie przybył. W treningach bierze udział kilku juniorów oraz grupa zawodników rezerw. Trener Dejworek wiosną ma dać okazje do gry młodzieży. Wiadomo również, że barw klubu z Rejowa nie będzie bronić już trzech zawodników. Pierwszym z nich jest Wiktor Brożyna, który przechodzi do Spartakusa Daleszyce. Jakub Jaśkiewicz wiosnę spędzi w Wiernej Małogoszcz. Do Alitu Ożarów przechodzi natomiast Konrad Żytniewski. Treningów nie wznowił Dawid Dulęba. Na chwilę obecną kilku zawodników boryka się również z kontuzjami. Są nimi: Bartłomiej Kołomański, Arkadiusz Krzymieński, Krzysztof Rzeszowski oraz Bartosz Styczyński. Najbliższym sparingpartnerem Granatu będzie Wierna Małogoszcz. Mecz ten odbędzie się w najbliższą sobotę.

LUBRZANKA KAJETANÓW
Podopieczni Jacka Pawlika rozegrali jeden sparing. Lepszy od Lubrzanki Kajetanów okazał się Zenit Chmielnik. Reprezentant Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej pokonał zespół spod kieleckiej miejscowości 4:1.

ŁKS ŁAGÓW
Drużyna prowadzona przez Ireneusza Pietrzykowskiego ma za sobą dwa sparingi. Obydwa zakończyły się porażkami. Lepsi od ŁKS-u okazali się III-Ligowcy. W pierwszym spotkaniu Łagowianie ulegli KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:2. Drugi zakończył się wynikiem 3:2 dla RKS-u Radomsko. Jak już wspomniano z drużyną trenuje trzech nowych zawodników. Są nimi: Jakub Kapsa (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Piotr Maniara (GKS Rudki) oraz Mateusz Partyka (Góral Górno). Barwy ŁKS-u wiosną nie będzie już reprezentował Krystian Zaręba. Zawodnik ten odszedł do AKS-u 1947 Busko Zdrój.

ŁYSICA BODZENTYN
Jak w większości klubów zmiany również zaszły w ekipie prowadzonej przez Tomasza Dymanowskiego. Drużyną wzmocnił Damian Nogaj. Jesienią ten zawodnik bronił barw III-Ligowego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Dobrą wiadomością jest pozostanie w klubie Piotra Jedlikowskiego. Zawodnik ten ponownie został wypożyczony z KSZO 1929 do klubu, w którym występował przez ostatnie pół roku. Z Łysicy odchodzi Wojciech Skrobisz. Zawodnik ten przenosi się do Alitu Ożarów. Trenerem Arki Pawłów został Mirosław Kalista. Zawodnik ten będzie łączył pracę szkoleniową z boiskowymi występami w klubie z Bodzentyna. Podopieczni trenera Dymanowskiego mają za sobą cztery sparingi. Pierwszy zakończył się wygraną z Olimpią Pogoń Staszów 5:3. Drugi mecz Łysica zremisowała z Arką Pawłów 4:4. W trzecim sparingu miało miejsce ostre strzelania. Zespół z Bodzentyna ograł Kamienną Brody 7:2. Wczoraj natomiast Łysica okazała się lepsza od OKS-u Opatów, pokonując rywala 2:0. W najbliższą sobotę Bodzentynian czeka piąty mecz w ramach przygotowań do drugiej części sezonu. W Ostrowcu Świętokrzyskim Łysica zmierzy się z Orliczem Suchedniów.

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW
Zespół z powiatu kieleckiego zainaugurował sparingowe granie. Na początek Naprzód zremisował 1:1 z Unią Sędziszów. Wiadomo już, że wiosną drużynę z Jędrzejowa wzmocni Krystian Sornat występujący jesienią w Czarnych Połaniec. Z drużyną trenuje również Eryk Borczyński. Zawodnik ten podobnie jak Krystian Sornat pierwszą część sezonu spędził w klubie reprezentującym powiat staszowski. Z Naprzodem pożegnał się natomiast Sebastian Blicharski. Zawodnik ten został grającym trenerem A Klasowej Astry Piekoszów. Kolejnym przeciwnikiem sparingowym Naprzodu będzie Piaskowianka Piaski.

NEPTUN KOŃSKIE
W zespole z Końskich zaszły pierwsze zmiany kadrowe. Wiosną barwy Neptuna reprezentował będzie Paweł Markowicz. Pierwszą część sezonu zawodnik ten spędził w Partyzancie Radoszyce. Neptun testuje również jednego piłkarza. Sprawdzany jest również Konrad Musielewicz z zespołu juniorów. Być może zostanie włączony do kadry seniorów. Z drużyny odszedł natomiast Karol Stępnik. Zawodnik postanowił wrócić do Nidy Pińczów. Neptun rozegrał jak na razie dwa sparingi. W pierwszym podopieczni Waldemara Szpiegi wysoko ograli Victorię Mniów 8:1. Drugi zakończył się remisem 1:1 z Gerlachem Drzewica. Już w tą sobotę Neptun rozegra trzeci sparing. Naprzeciw zespołu z Końskich stanie reprezentant Łódzkiej IV Ligi – Pilica Przedbórz.

NIDA PIŃCZÓW
Jak na razie w klubie z Pińczowa zaszła tylko jedna roszada. Do drużyny wraca Karol Stępnik. Zawodnik ten minioną rundę spędził w Neptunie Końskie. Karol powinien być wzmocnieniem Nidy. Wielce prawdopodobne, że w klubie zajdą jeszcze zmiany kadrowe. W miniony weekend podopieczni Artura Jagodzińskiego rozegrali pierwszy sparing. Nida ograła Wierną Małogoszcz 4:3. Kolejnym sparingowym przeciwnikiem Pińczowian będzie AKS 1947 Busko Zdrój.

OLIMPIA POGOŃ STASZÓW
Podopieczni Jacka Kuratnego mają za sobą już dwa sparingi. W obydwu Staszowianie schodzili z boiska pokonani. Pierwszy mecz z Łysicą Bodzentyn zakończył się wynikiem 3:5. W drugim meczu Olimpia Pogoń uległa Victorii Czermin 2:6. Jak na razie wiadomo, że wiosną Staszowian nie będzie reprezentował Łukasz Rechowicz, który prawdopodobnie zostanie grającym trenerem Wisły Nowy Korczyn. W najbliższą sobotę Olimpia Pogoń rozegra trzeci sparing. Przeciwnikiem będzie AKS 1947 Busko Zdrój.

ORLICZ SUCHEDNIÓW
Ekipa z powiatu skarżyskiego zainaugurowała sparingowe granie w ramach przygotowań do rundy wiosennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. W pierwszym meczu drużyna prowadzona przez Łukasz Ubożaka pokonała GKS Rudki 1:0. Bramkę zdobył Tomasz Staszewski. Drugi pojedynek zakończył się przegraną z GKS-em Nowiny 1:5. Wiadomo, że w zespole zajdą zmiany kadrowe. Orlicz walczy o utrzymanie i potrzebuje wzmocnień. Pewnikiem jest, że do drużyny dołączy Daniel Dulak ostatnio reprezentujący barwy GKS-u Rudki. Z zespołem trenuje całkiem spora liczba nowych zawodników. W sparingu przeciwko GKS-owi wystąpiło ich sześciu. Trener Łukasz Ubożak nie chce ujawniać nazwisk testowanych zawodników. Prawdopodobnie Orlicza opuści Michał Stawiak, który szuka sobie nowego klubu. Nadal nie wiadomo co będzie z Marcinem Tacijem. Defensor Orlicza został trenerem A Klasowej Polonii Białogon Kielce. Być może zawodnik będzie łączył pracę szkoleniową z występami w IV Ligowym Orliczu. Z FKS-em Łazy Starachowice trenuje Ariel Spadło. W sobotę Suchedniowianie rozegrają kolejny sparing. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ostrowcu Świętokrzyskim Orlicz zmierzy się z Łysicą Bodzentyn.

PARTYZANT RADOSZYCE
Zmiany zaszły w klubie z powiatu koneckiego. Najważniejsza miała miejsce na stanowisku szkoleniowym. Nowym trenerem został Jan Luzar, który zastąpił Zbigniewa Podsiebierskiego. Pan Jan ostatnio prowadził Skałę Tumlin. Wiadomo również, że wiosną w barwach Partyzanta nie ujrzymy trzech zawodników. Do KS-u Paradyż przenoszą się Kuba Kos oraz Wojciech Tyczyński. Neptuna Końskie wzmocni natomiast Paweł Markowicz. W klubie testowanych jest kilku zawodników. O tym czy zostaną zawodnikami Partyzanta zadecyduje niedaleka przyszłość. Wiele będzie wiadomo po sobotnim sparingu z Szydłowianką Szydłowiec. Trener Luzar ma podjąć decyzję co do przydatności zawodników przymierzanych do gry w klubie reprezentującym powiat konecki.

SPARTAKUS DALESZYCE
Podopieczni Krzysztofa Treli rozegrali już dwa sparingi tej zimy. W pierwszym Spartakus zremisował z Wierną Małogoszcz 4:4. Drugi natomiast zakończył się wysoką wygraną byłego III-Ligowca. Ekipa z Daleszyc ograła 5:0 MSS Klonówkę Masłów. Wiadomo już, że wiosną Spartakus będzie mocniejszy. Do drużyny dołączyło trzech zawodników. Po półrocznym pobycie w Wiśle Sandomierz wracają Michał Jeziorski oraz Szymon Pietras. Również jedną rundę trwała przygoda Wiktora Brożyny z Granatem Skarżysko Kamienna. Zawodnik ten również wraca do Spartakusa. W ekipie z Daleszyc testowanych jest również czterech innych zawodników. Są nimi: Michał Niebudek, Filip Postawa (obaj Astra Piekoszów), Jakub Pitkiewicz (Piast Stopnica), Daniel Wołowiec (wznowił treningi). Klub postanowił opuścić Michał Staszewski, który został grającym trenerem A Klasowych Polan Pierzchnica.

WIERNA MAŁOGOSZCZ
W zespole z Małogoszczy jak na razie doszło do trzech roszad. Pewne jest to, że Wierną będzie reprezentował Jakub Jaśkiewicz. Zawodnik ten pierwszą część sezonu spędził w Granacie Skarżysko Kamienna. Dwóch zawodników opuściło szeregi Wiernej. Szymonowi Bujakowi wygasła umowa, która nie została przedłużona. Natomiast Marcin Kołodziejczyk zrezygnował z gry z przyczyn osobistych. Wierna ma za sobą już dwa sparingi. W pierwszym podopieczni Pawła Bienia zremisowali ze Spartakusem Daleszyce 4:4. W drugim lepsza okazała się Nida Pińczów, która pokonała Wierną 4:3. Najbliższa sobota przyniesie drużynie z Małogoszczy kolejny sparing. Przeciwnikiem Wiernej będzie Granat Skarżysko Kamienna.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.