Star Starachowice

Co słychać u ligowych rywali ? Zima cz. 2

Kluby występujące w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej wznowiły treningi. W najbliższy weekend kilka z nich rozegra pierwsze mecze sparingowe. Poniżej przedstawiono nowości związane z drużynami reprezentującymi Kielecką Okręgówkę 2018/2019.

ORLICZ SUCHEDNIÓW
Zespół z Suchedniowa wznowił treningi 16 stycznia. W zajęciach brało udział 20 zawodników. Wśród nich znalazło się dwóch nowych graczy, którzy być może wzmocnią drużynę z powiatu skarżyskiego oraz kilku juniorów. Wiadomo już, że Orlicz opuszczą Kamil Olszewski oraz Grzegorz Skarbek. Drugi z wymienionych zawodników przebywa obecnie za granicą. Pierwszy pojedynek sparingowy podopieczni Mariusza Arczewskiego rozegrają 2 lutego. Przeciwnikiem będzie IV-ligowa Nida Pińczów.

GKS RUDKI
Po zimowej przerwie zajęcia wznowiła również ekipa z gminy Nowa Słupia. Odbyły się one 15 stycznia na boisku orlik w Rudkach. Wśród trenujących można było zauważyć nowe-stare twarze. Do GKS-u szykują się dwa powroty. Treningi wznowił 42-letni Marcin Wojciechowski, wieloletni piłkarz ekipy z Rudek. Po kontuzji powraca również bramkarz, Dawid Rafalski. Do pierwszego zespołu zostaną również włączeni dwaj utalentowani juniorzy: Dawid Góra oraz Maciej Sala. W zespole prowadzonym przez Janusza Cieślaka sprawdzany jest także 16-letni Marcin Dziubek występujący jesienią w młodzieżowej drużynie Korony Kielce. Pierwszy sparing GKS rozegra w najbliższą sobotę. Rywalem będzie A-klasowy Wicher Miedziana Góra. Mecz odbędzie się na boisku w Nowinach.

PIAST STOPNICA
Do Piasta Stopnica z wypożyczenia wraca występujący jesienią w Nidzie Pińczów, Paweł Bandura. Nie jest wykluczone, że ten zawodnik również i wiosną będzie reprezentował zespół prowadzony przez Artura Jagodzińskiego.

SPARTA KAZIMIERZA WIELKA
Podopieczni Andrzeja Sendera wznowili treningi we wtorek, 15 stycznia. Z różnych przyczyn na pierwszych zajęciach nie pojawili się wcześniej awizowani zawodnicy, którzy mieli stanowić wzmocnienia drużyny z Kazimierzy Wielkie. W kolejnych treningach brali udział już nowi piłkarze. Testowani są obecnie dwaj bramkarze oraz ofensywny pomocnik. Na konkrety jest jednak jeszcze za wcześnie. Być może więcej będzie wiadomo po pierwszym sparingu Sparty, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Działacze z Kazimierzy planują również wzmocnienia zza granicy.

OKS OPATÓW
OKS zajęcia wznowił podobnie jak spora część drużyn w połowie miesiąca. Zespół trenuje w składzie z rundy jesiennej. Jak na razie w drużynie nie zaszły żadne zmiany kadrowe. Za niedługo może się to jednak zmienić. OKS jest zainteresowany pozyskaniem Rafała Molędy występującego jesienią w Stali Kunów. Sam zawodnik również wyraża chęć gry wiosną w zespole z Opatowa.

BUCOVIA BUKOWA
Również 15 stycznia odbył się pierwszy trening Bucovii Bukowa. Drużyna pracuje nad budową kondycji. Obecnie ekipa z gminy Krasocin trenuje w starym składzie. Pewne jest jednak, że za niedługo to się zmieni. Mimo wcześniejszych zapowiedzi drużyna zostanie wzmocniona. Klub rozmawia z trzema zawodnikami. Na tę chwilę nic jeszcze nie jest przesądzone co do gry owych piłkarzy w barwach Bucovii. Trener Jamrozik liczy również, że zespół wzmocni Łukasz Piwowarczyk, który jesienią nie wystąpił żadnym meczu ekipy z Bukowej. Do pierwszej drużyny prawdopodobnie zostaną włączeni utalentowani juniorzy. Mowa głównie o Jakubie Krzysztofiku oraz Mikołaju Śmigielskim. W zespole Bucovii szykuje się również spory ubytek. Bliski przejścia do IV-ligowej Wiernej Małogoszcz jest Paweł Bąk. Zawodnik mający status młodzieżowca jesienią był ważnym ogniwem zespołu z gminy Krasocin. W najbliższą sobotę Bucovia rozegra pojedynek sparingowy. Przeciwnikiem będzie Naprzód Jędrzejów.

ASTRA PIEKOSZÓW
Bardzo istotna zmiana zaszła w zespole z powiatu kieleckiego. Nowym trenerem Astry został dobrze znany w piłkarskim środowisku województwa świętokrzyskiego Cezary Ruszkowski. Na stanowisku szkoleniowym zastąpił Roberta Solnicę.

LZS SAMBORZEC
Drużyna z powiatu sandomierskiego treningi wznowiła 11 stycznia. LZS ma w planach rozegrać kilka spotkań sparingowych. W najbliższą sobotę (26.01) podopieczni Wojciecha Pierzchały podejmą lidera podkarpackiej Klasy A, Transdźwig Stale. Dla ekipy z Samborca będzie ta pierwsza, zimowa gra kontrolna.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.