Czwarte ligowe zwycięstwo zielono-czarnych

Rafalski zdjął pajęczynę z bramki Grodu

O takich trafieniach najczęściej mówi się “stadiony świata”. W 60. minucie sobotniego spotkania do futbolówki ustawionej przed polem karnym i bramką Kamila Kaczmarczyka podszedł Mateusz Rafalski. Po chwili było już 1:0 dla Staru (klasa okręgowa). Ekipa prowadzona przez Artura Andułę jeszcze raz wpisała się na listę strzelców i zasłużenie zainkasowała pełną pulę w starciu z Grodem Ćmińsk. Starachowiczanie zapomnieli o niepowodzeniu w meczu ze mateusz-rafalskiskarżyskim Granatem.

Ligowa konfrontacja z drużyną Jerzego Rota, zapewne jeszcze długo będzie śnić się graczom Staru. Podopieczni Artura Anduły mimo, iż mieli przewagę z gry, nie potrafili tego udokumentować. W efekcie trzeba było przełknąć gorzką pigułkę i na mecz z Grodem wyjść maksymalnie skoncentrowanym. Scenariusz weekendowego spotkania był podobny. Gospodarze w pierwszej połowie dyktowali warunki, ale bramki nie udało im się zdobyć. – Wygrana, a

co za tym idzie 3 punkty dają z pewnością powód do satysfakcji. Co z tego, skoro w kolejnym pojedynku nie jesteśmy w stanie wykończyć stwarzanych okazji do wpisania się na listę strzelców – powiedział po ostatnim gwizdku arbitra Artur Anduła,

dsc_7586

szkoleniowiec Staru. – Przeciwko Granatowi zagraliśmy z werwą. Była chęć podjęcia rękawicy. W meczu z Grodem graliśmy ospale. Przez praktycznie całą pierwszą odsłonę, musiałem pobudzać zespół. Po przerwie zdało to egzamin – dodał.

Zdaniem trenera zielono-czarnych, za dużo było przestojów w grze. – Jeśli chcemy walczyć o 3 oczka, nawet na tym poziomie rozgrywkowym nie wolno zapominać o kreowaniu sytuacji. Tym bardziej, w starciu z rywalem, który broni się całą drużyną i myśli o remisie – stwierdził Anduła. – Na pewno musimy wymagać od siebie zdecydowanie więcej. Potrzeba więcej akcji ze skrzydeł. Fajnie, że wygraliśmy. Ale nadal mecze przed własną publicznością nie wyglądają tak, jakbyśmy tego oczekiwali – podkreślił trener Anduła.

Star po pokonaniu Grodu zmniejszył dystans do liderów tabeli. Jeśli nadal myśli o czołowej lokacie, za niecałe dwa tygodnie, będzie musiał pokonać przy Szkolnej GKS Nowiny. Tydzień wcześniej zmierzy się z Polanami

Pierzchnica. – Z pewnością po meczu z Nowinami i Klimontowianką Klimontów będziemy mądrzejsi, jak wyglądać

będzie nasza sytuacja. Wierzę, że zawodnicy zmobilizują się sami. Są bowiem takie spotkania, gdzie trener nie musi dodatkowo mobilizować drużyny. W głowach zostaje jednak myśl, że z teoretycznie słabszym rywalem da się wygrać. Piłka potrafi to brutalnie i szybko zweryfikować. W każdym meczu trzeba dać z siebie 100 procent. Na murawę wychodzimy po to, by walczyć, biegać. Wtedy nikt nie będzie miał pretensji – mówił Anduła.

W konfrontacji z ekipą z Ćmińska, zabrakło elementu, którym zwłaszcza przed przerwą Star mógłby zaskoczyć. – Zgodzę się ze stwierdzeniem, iż warto utrzymywać się przy piłce, ale to nie wystarczy. W pewnym momencie trzeba przyspieszyć rozegranie, zaskoczyć przeciwnika. Samo utrzymywanie się nic nie da. Atakiem pozycyjnym nie zaskoczymy rywala – ocenił szkoleniowiec gospodarzy, który w wyjściowym składzie tym razem dał szansę Mateuszowi Pońskiemu. Tomasz Wróblewski, dotychczasowy nr 1 między słupkami usiadł na ławce rezerwowych. – Mateusz do końca musiał być skoncentrowany. W jednej sytuacji wykazał się czujnością i refleksem. W Starze wreszcie mamy dwóch bramkarzy z których tak naprawdę bronić może każdy – dodał trener Staru.