Dreszczowiec na Starze

– Co z was za lider – mówili do piłkarzy Neptuna podczas meczu czwartej rundy Okręgowego Pucharu Polski zawodnicy Staru Starachowice. Gospodarze występujący szczebel niżej chcieli za wszelką cenę pokonać zespół z Końskich, doprowadzili nawet do dogrywki, ale w niej nie dali rady. – Nie tak miało być – niezadowolenie okazywał Waldemar Szpiega, trener Neptuna, bo 120 minut na Starze może się odbić wkrótce w Brodach.

Różnica? Niekoniecznie

Przez długie minuty trudno było dostrzec kto gra w wyższej lidze. Neptun parę razy przyspieszył, poklepał, ale długo gola nie strzelił. Z kolei setkę dla Staru zmarnował Mariusz Fabjański, bo wahał się gdy bramkarz Neptuna wyszedł za szesnastkę i obił tylko słupek. Star walczył ambitnie, choć uprawiał sztukę dla sztuki, dużo holowania, mało strzałów. – Nie widać różnicy – mówili kibice na trybunach, ale indywidualności znajdowały się po stronie Neptuna. W 89 minucie z wolnego uderzał Karol Armata, były reprezentant Polski juniorów i futbolówkę ręką zatrzymał jeden z graczy Staru. Rzut karny pewnie wykonał Piotr Zieliński (imię i nazwisko jak reprezentant Polski z Napoli). 0:1. Za chwilę jednak znów nie było widać różnicy. Błąd przy wyprowadzeniu piłki obrony Neptuna został wykorzystany przez miejscowych, a futbolówkę do sieci skierował Fabijański. Nie da się wygrać na stojąco i tłumaczyć słabości murawą. W Neptunie trener Szpiega, wściekły z powodu dodatkowych minut. – Odbije się w Brodach w sobotę z Kamienną – mówił zawiedziony.

Huk Armaty

W Starachowicach Szpiega nie skorzystał z kilku ważnych zawodników, a nie wszyscy ich zastępcy spisali się jak powinni. Dobrze, że przerwa między połowami trwała tylko 5 minut, bo spotkanie kończono by w dantejskich ciemnościach. Gdyby tak jeszcze doszło do karnych każdy miałby problem z dostrzeżeniem bramki. W dogrywce ze złudzeń gospodarzy odarli najpierw Ernest Supierz (głową, asysta Dariusza Dutkiewicza), a potem Karol Armata, ulubieniec Szpiegi. Były piłkarz Arki Gdynia huknął z dystansu i zabił mecz, w którym tuż przed jego trafieniem Starowi arbiter mógł przyznać jedenastkę. Tego nie uczynił, ale i tak trzeba go ocenić pozytywnie. Z reguły w niższych ligach piłkarze narzekają na sędziów, wymagają od nich prowadzenia zawodów na najwyższym poziomie i zapominają o swojej futbolowej rzeczywistości. Starowi należy się uznanie za grę z Neptunem, a lider czwartej ligi może odpowiedzieć niektórym z podopiecznych Tomasza Siczka, że jest w kolejnej fazie Okręgowego Pucharu Polski i ma bliżej o krok do… finału Pucharu Polski, już centralnego zaplanowanego na 2 maja 2019 roku na Stadionie Narodowym. A co, nikomu nie zabroni się marzyć.