Druga sparingowa wygrana

W trzecim pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał na własnym terenie Szydłowiankę Szydłowiec 3:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń x2, Mariusz Fabjański. Mecz ten odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Nietypowo, bo we wtorek (23.02) podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali swój trzeci mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021. Do Starachowic przyjechał reprezentant radomskiej Ligi Okręgowej, Szydłowianka Szydłowiec. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Gra Zielono-Czarnych wyglądała solidnie. Na pochwały zasługiwali również gracze Szydłowianki. Drużyna prowadzona przez Marcina Kośmickiego prezentowała się dobrze. Prowadzenie we wtorkowym meczu objęli Starachowiczanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze zachował się Artur Kidoń. Ofensywny zawodnik Staru naciskał na rywala dzięki czemu dał gola swojej drużynie. Goście nie zamierzali załamywać rąk. Szydłowianka przed przerwą doprowadziła do wyrównania. Celnym uderzeniem głową popisał się Bartosz Kozicki. W pierwszej połowie zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje sytuacje. Szans na podwyższenie wyniku nie wykorzystali Mariusz Fabjański, Artur Kidoń czy Patryk Kosztowniak. Bardzo dobrej okazji nie zdołał zamienić na bramkę gracz Szydłowianki. Jego strzał był niecelny. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. W drugiej połowie nastąpiły zmiany w obu drużynach. Mecz cały czas był wyrównany. Skuteczność była jednak po stronie gospodarzy. Prowadzenie Starowi dał Mariusz Fabjański. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Patryk Kosztowniak. Na 3:1 wynik podwyższył Artur Kidoń. “Kajdi” pokonał golkipera Szydłowianki uderzeniem głową. Gościom udało się zdobyć kontaktowego gola. Do siatki gospodarzy trafił jeden z testowanych zawodników Szydłowianki. Ostatecznie obu drużynom nie udało się już strzelić kolejnych goli. Mecz zakończył się wygraną Staru 3:2. Kolejny sparing drużyna prowadzona przez trenera Bilskiego rozegra w najbliższą sobotę (27.02). Przeciwnikiem będzie Arka Pawłów.

Star Starachowice – Szydłowianka Szydłowiec 3:2 (1:1)
Bramki: Artur Kidoń x2, Mariusz Fabjański – Bartosz Kozicki, testowany zawodnik

Star: Dominik Dziułka, Patryk Markiewicz, Bartosz Gębura, Maciej Moskwa, Patryk Nawrot, Dawid Płatek, Karol Kopeć, Patryk Kosztowniak, Artur Kidoń, Klaudiusz Marzec, Mariusz Fabjański oraz Daniel Jagiełło, Filip Anduła, Kacper Borkowski, Filip Pisarski, Stanisław Sarwicki

Szydłowianka: Adrian Sitek, testowany zawodnik, Norbert Sobura, K. Ziętek, Ihor Pakholok, Dawid Glibowski, Dawid Pawelec, Oskar Bartosik, Michał Duda, Bartosz Kobel, Bartosz Kozicki oraz Kamil Czarnecki, Dawid Kaleta, Igor Nowek, Kamil Pilarczyk, Wiktor Sadza, Kacper Smorongiewicz, Damian Kozera i trzech testowanych zawodników