Dwucyfrówka w Kielcach

W środowym pojedynku Star Starachowice rozgromił na wyjeździe Politechnikę Kielce 11:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Maciej Horna, Emil Gołyski x4, Bartosz Gębura, Mariusz Fabjański x2, Marcin Chodniewicz, Filip Niewczas oraz Artur Kidoń. Mecz ten odbył się w ramach III Rundy Okręgowego Pucharu Polski.

W środowy wieczór na boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ściegiennego 8 w Kielcach wybiegły jedenastki miejscowej Politechniki oraz Staru Starachowice. Warunki do gry w piłkę nożną były idealne. Od początku spotkania dominowali Zielono-Czarni. Pierwsze minuty meczu był dość spokojne. Jednak to Starachowiczanie narzucili swój styl. Strzelenie bramki było kwestią czasu. W 18 minucie wynik otworzył Maciej Horna. Pomocnik występujący w środowy wieczór na pozycji środkowego pomocnika wykorzystał sytuację sam na sam. Następna akcja Starachowiczan przyniosła podwyższenie prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się Emil Gołyski. Młody zawodnik strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Politechniki, który miał spory udział przy stracie tego gola. Trzecia bramka dla gości padła w 30 minucie gry. Piłkę do siatki z bliskiej odległości, strzałem głową skierował Bartosz Gębura. Wynik 3:0 utrzymał się do końcowego gwizdka pierwszej części gry. Mimo niekorzystnego rezultatu drużyna z Kielc w miarę możliwości próbowała zagrozić bramce strzeżonej przez Patryka Sieczkę. Jednak bezskutecznie. Drugą połowę Starachowiczanie rozpoczęli z dwoma nowymi zawodnikami w składzie. Na boisku zameldowali się Mariusz Fabjański oraz Michał Stachura. Trzy minuty po przerwie Zielono-Czarni mogli się cieszyć z czwartego trafienia. Na swoje trafienie nie musiał długo czekać Mariusz Fabjański. Popularny “Fabjan” w 48 minucie pokonał golkipera Politechniki podwyższając tym samym rezultat meczu. Na krótko przed upływem godziny gry wynik brzmiał już 6:0. W 57 i 59 minucie kolejne bramki dołożył Emil Gołyski. Dla pomocnika Staru było to drugie i trzecie trafienie w meczu z Politechniką. 66 minuta przyniosła honorowego gola dla zespołu z Kielc. Stracona bramka nie podziałała jednak niekorzystnie na Starachowiczan. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego grali swoje. Na odpowiedź Zielono-Czarnych nie trzeba było długo czekać. W 68 minucie swoje drugie trafienie w meczu z Politechniką zanotował Mariusz Fabjański. Wynik spotkania brzmiał 7:1. W międzyczasie na murawie pojawił się Dominik Dziułka. Plac gry opuścił natomiast Patryk Sieczka. Dla Dominika mecz z Politechniką był oficjalnym debiutem w Zielono-Czarnych barwach. 70 minuta przyniosła ósmą bramkę dla Starachowiczan. Swoje czwarte trafienie środowego wieczora zanotował Emil Gołyski. Mimo bardzo wysokiego wyniku zespół prowadzony przez trenera Bilskiego nie zamierzał zdejmować nogi z gazu. W 77 minucie bramkę na 9:1 strzelił Marcin Chodniewicz. 60 sekund później było już 10:1. Piłkę do siatki skierował Filip Niewczas. Młody zawodnik Staru pewnym uderzeniem głową pokonał golkipera Politechniki. Wynik meczu na 11:1 ustalił Artur Kidoń w 85 minucie. Słowa uznania należą się zawodnikom gospodarzy, którzy mimo niekorzystnego rezultatu ambitnie grali do końca. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na wyjeździe Politechnikę Kielce 11:1.

Politechnika Kielce – Star Starachowice 1:11 (0:3)
Bramki: Łukasz Gołuch 66 – Maciej Horna 18, Emil Gołyski 19, 57, 59, 70, Bartosz Gębura 30, Mariusz Fabjański 48, 68, Marcin Chodniewicz 77, Filip Niewczas 78, Artur Kidoń 85

Politechnika: Dawid Betka, Tomasz Bębas, Krzysztof Bera (55 Igor Wójciak), Paweł Anioł, Michał Niebudek (60 Bartosz Piotrowicz), Jakub Bartyzel (55 Bartłomiej Makowski), Piotr Sobczyk, Łukasz Gołuch, Jakub Wodecki, Dariusz Buba (60 Bartłomiej Czarnecki), Rafał Kukiełka (Sebastian Arabarz)

Star: Patryk Sieczka (65 Dominik Dziułka), Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura (46 Mariusz Fabjański), Jakub Kania, Patryk Kosztowniak, Emil Gołyski, Maciej Horna, Konrad Wójtowicz (46 Michał Stachura), Bartłomiej Drabik, Filip Niewczas, Artur Kidoń