Inauguracyjna katastrofa

W niedzielnym spotkaniu (08.03) Star Starachowice wysoko przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Łysicą Bodzentyn 0:6. Mecz ten odbył się w ramach 17 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W niedzielne południe na obiekt sportowy w Bodzentynie wybiegły jedenastki miejscowej Łysicy oraz Staru Starachowice. Zielono-Czarni przystąpili do tego meczu bez dwóch bardzo ważnych zawodników. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzował Bartosz Gębura. Kontuzję leczył natomiast Bartosz Sot. Początek spotkania nie zanosił tego co się wydarzyło w kolejnych minutach. Przy stanie 0:0 świetnej sytuacji nie wykorzystał Jakub Błażejewski. Zawodnik gości przestrzelił z bliskiej odległości. W 30 minucie jak się okazało później rozwiązał się worek z bramkami. Prowadzenie gospodarzom dał Bartłomiej Niedbała. Tuż przed zakończeniem pierwszej części gry podopieczni Tomasza Dymanowskiego podwyższyli rezultat. Bramkę do szatni zdobył Damian Nogaj. Do przerwy Łysica prowadziła 2:0. Druga połowa rozpoczęła się od natarcia gospodarzy, które przyniosło efekt w postaci gola. Na trzybramkowe prowadzenie Bodzentynian wyprowadził Damian Nogaj. W 60 minucie gospodarze cieszyli się z czwartego trafienia. Artura Marca pokonał Mirosław Kalista. Mimo wysokiego prowadzenia Łysica nie zatrzymywała się i dążyła do zdobycia kolejnych goli. Zielono-Czarni byli bezradni. Niemoc ofensywa dawała o sobie znać. Przełożyła się na brak sytuacji bramkowych. Gospodarze natomiast mieli swój dzień. Trzy minuty po strzeleniu czwartej bramki Łysica zdobyła kolejną. Po raz drugi piłkę w siatce ulokował Mirosław Kalista. Gospodarze byli bardzo skuteczni. Wynik spotkania zamknął Damian Nogaj w 85 minucie. Ostatecznie Łysica Bodzentyn pokonała na własnym terenie Star Starachowice 6:0.

Łysica Bodzentyn – Star Starachowice 6:0 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Niedbała 30, Damian Nogaj 43, 53, 85, Mirosław Kalista 60, 63

Łysica: Tomasz Wróblewski, Bartłomiej Drabik, Konrad Dziedzic, Norbert Drożdżał, Radosław Kardas, Piotr Jedlikowski, Michał Kamiński, Radosław Mikołajek (50 Konrad Kijanka), Bartłomiej Niedbała (85 Hubert Jankowski), Damian Nogaj, Mirosław Kalista

Star: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak (75 Dominik Sito), Kacper Błaszczyk, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski (65 Artur Kidoń), Jakub Błażejewski (65 Klaudiusz Marzec), Stanisław Sarwicki, Michał Stachura, Karol Kopeć (65 Dariusz Anduła), Bartosz Szydłowski (75 Wiktor Śmigielski), Mariusz Fabjański