Inauguracyjna wygrana z Lubrzanką

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Lubrzankę Kajetanów 3:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń, Kacper Błaszczyk oraz Mariusz Fabjański. Mecz ten odbył się w ramach 1 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021.

W sobotnie południe na obiekt sportowy w Kajetanowie wybiegły jedenastki miejscowej Lubrzanki oraz Staru Starachowice. Pojedynek pomiędzy obiema drużynami wzbudził spore zainteresowanie. Na meczu można było spotkać znane osoby świętokrzyskiej piłki. Wśród nich znaleźli się Artur Anduła, Przemysław Cichoń, Janusz Cieślak, Marek Gołąbek, Artur Jagodziński, Mariusz Ludwinek, Krzysztof Stocki, Krzysztof Trela. Piłkarzom obu drużyn przyszło się mierzyć przy słonecznej aurze. Od początku spotkania ton boiskowym wydarzeniom nadawali przyjezdni. To Zielono-Czarni prowadzili grę. Lubrzanka zaczęła dość wycofana. Mimo przewagi podopieczni Arkadiusza Bilskiego nie potrafili otworzyć wyniku spotkania w pierwszej części gry. Okazje ku temu były. Min. trzy razy szczęścia próbował Mariusz Fabjański. Dwukrotnie uderzenia zawodnika Staru były niecelne. W końcówce pierwszej połowy Mariusz stanął oko w oko z Michał Żyłą. Lepszy okazał się golkiper Lubrzanki, który odbił strzał “Fabjana”. Gospodarze w pierwszej połowie meczu nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Dominika Dziułkę. Ostatecznie do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Drugą połowę Zielono-Czarni rozpoczęli z jedną zmianę w składzie. W miejsce Karola Kopcia na boisku zameldował się Artur Kidoń. Pojedynek z Lubrzanką Karol niestety okupił kontuzją. Wszyscy liczymy na to, że uraz nie jest poważny i “Koniu” jak najszybciej wróci do gry. W 48 minucie zawodnik gospodarzy uderzył na bramkę Zielono-Czarnych. Pewnie interweniował Dominik Dziułka. Kilka chwil później znakomitej okazji nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Ponownie górą był Michał Żyła. Kolejna akcja przyniosła już prowadzenie gościom. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę Lubrzanki uderzył Jakub Nowocień. Strzał ten został zablokowany. Mimo to piłka nadal znajdowała się w polu karnym gospodarzy. Najsprytniej zachował się Artur Kidoń, który dopadł do futbolówki i z bliska trafił do siatki. W 52 minucie odpowiedzieli gospodarze. Dobrą interwencję zanotował Dominik Dziułka, który odbił piłkę do boku. Pierwszy kwadrans drugiej połowy Starachowiczanie zamknęli podwyższeniem wyniku. Piłkę przy linii bocznej utrzymał w boisku Bartosz Gębura. Naciskany defensor Staru dośrodkował futbolówkę w pole karne Lubrzanki, którą po drodze zgrał piętą Artur Kidoń. Ta ostatecznie trafiła pod nogi Kacpra Błaszczyka. “Błaszczu” bez kłopotów ulokował piłkę w bramce. Mimo dwubramkowej przewagi piłkarze Staru nie spoczęli na laurach. Kilka minut później po ładnej akcji minimalnie nad bramką strzelał Klaudiusz Marzec. Swoją szansę miał również Emil Gołyski, który trafił w boczną siatkę. Kilka chwil później gorąco zrobiło się w szesnastce Zielono-Czarnych. Na posterunku był ponownie Dominik Dziułka. Bramkarz przyjezdnych okazał się lepszy w pojedynku sam na sam z zawodnikiem Lubrzanki. W 84 minucie Starachowiczanie zdobyli trzeciego gola. Dokładne dogranie od Patryka Kosztowniaka wykorzystał Mariusz Fabjański. “Fabjan” dopełnił formalności pewnie uderzając z bliskiej odległości. Sama końcówka meczu przyniosła honorowe trafienie dla zespołu gospodarzy. Bramkę zdobył Hubert Janyst. W doliczonym czasie gry podopieczni Jacka Pawlika próbowali jeszcze zmienić rezultat. Bezskutecznie. Ostateczne Star Starachowice pokonał w wyjazdowym spotkaniu Lubrzankę Kajetanów 3:1.

Lubrzanka Kajetanów – Star Starachowice 1:3 (0:0)
Bramki: Hubert Janyst 89 – Artur Kidoń 50, Kacper Błaszczyk 60, Mariusz Fabjański 84

Lubrzanka: Michał Żyła, Michał Cedro, Dawid Kwiatek, Kacper Plech, Patryk Zawierucha, Piotr Górzyński (85 Karol Budzisz), Szymon Gryz, Mariusz Grzejszczyk, Wojciech Skrzyniarz (86 Dominik Żak), Damian Kopyciński (63 Hubert Janyst), Albert Zajęcki

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Jakub Nowocień (85 Dawid Płatek), Stanisław Sarwicki (82 Jakub Błażejewski), Emil Gołyski (89 Hubert Białczak), Mariusz Fabjański, Karol Kopeć (46 Artur Kidoń), Klaudiusz Marzec (78 Filip Anduła)