Star Starachowice

JERZY ROT NOWYM TRENEREM STARU STARACHOWICE!

15822659_1360138060697189_5133815028029530749_nNa dzisiejszej konferencji prasowej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, prezes Staru, Emil Krzemiński przedstawił nowego szkoleniowca Zielono-Czarnych. Został nim Pan Jerzy Rot. Szkoleniowiec ten jest bardzo dobrze znaną postacią w środowisku piłkarskim województwa świętokrzyskiego i nie tylko. Prowadził m.in. takie drużyny jak: Granat Skarżysko Kamienna, Radomiak Radom, Juventa Starachowice, Star Starachowice, Szydłowianka Szydłowiec, ŁKS Łódź ( I liga), Unia Skierniewice, Stal Kraśnik ( III liga) czy też Flota 15826606_1360138117363850_4564173580150219810_nŚwinoujście (I liga) . Był również asystentem Ryszarda Tarasiewicza w Pogoni Szczecin, z którą udało się wywalczyć awans do Ekstraklasy. Warto też dodać, że przez krótki okres czasu Pan Jerzy sprawował funkcję pierwszego szkoleniowca szczecińskiego klubu. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek prowadził rywala zza miedzy Zielono-Czarnych, Granat Skarżysko Kamienna.

Na początku konferencji prezes Staru, Emil Krzemiński podziękował za współpracę poprzedniemu trenerowi Arturowi Andule i przedstawił sylwetkę nowego szkoleniowca drużyny z miasta ciężarówek. Chwilę później do głosu doszedł Jerzy Rot. Po wypowiedzi nowego trenera Staru nadeszła pora dla zgromadzonych dziennikarzy. Padło kilka pytań, na które Pan Rot udzielił bardzo ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi. Można było usłyszeć, że trenerowi zależy na osiąganiu jak najlepszych wyników z drużyną Staru. Głównym celem będzie awans do IV Ligi. Pan Jerzy nie może się już doczekać rozpoczęcia pracy ze swoim nowym zespołem. Okres przygotowawczy jest dla trenera Rota bardzo ważnym czasem. Można było się też dowiedzieć, że piłkarze rozpoczną zajęcia od testów szybkościowo-wydolnościowych. Podczas treningów oraz meczów sparingowych każdy z zawodników będzie musiał dać z siebie wszystko. To jest podstawa dla Jerzego Rota. Nowy szkoleniowiec sporo powiedział także o wizerunku klubu, na które wpływają nawet najdrobniejsze rzeczy. Trener zapytany o to kto może dołączyć do Staru udzielił dyplomatycznej odpowiedzi, że nie podamy personaliów póki jeszcze trwają rozmowy z zawodnikami. Jednak można było się dowiedzieć, że są chętni piłkarze do gry w Zielono-Czarnych barwach. Nowy szkoleniowiec Staru udzielił również wypowiedzi, że chciałby bazować na zawodnikach ze Starachowic. Liczy również na współpracę z Juventą. Trener Rot chciałby też korzystać z młodych piłkarzy ze Starachowic. Juniorzy to dla niego bardzo ważna część tej układanki. Pan Jerzy chętnie będzie także korzystał z pomocy trenera Zdzisława Spadły.

Wypowiedzi na temat wyboru szkoleniowca udzielił też prezes Zielono-Czarnych, Emil Krzemiński. Zarząd wykonał taki ruch chcąc dać nowy bodziec zawodnikom, dodatkową motywację. Chcąc walczyć o awans trzeba szukać rozwiązań i wzmocnień. Prezes Krzemiński powiedział, że zdecydował się postawić na trenera z charakterem, twardą ręką. Duży wpływ na podjęcie decyzji miał też fakt bardzo dobrej pracy wykonanej przez Jerzego Rota w swojej poprzedniej przygodzie ze starachowickim futbolem. W sezonach 2007/2008 oraz 2008/2009, Pan Jerzy będąc szkoleniowcem Juventy wywalczył z tą drużyną dwa awanse w ciągu dwóch sezonów. Najpierw z Klasy Okręgowej do IV Ligi, a następnie z IV Ligi do III.

Na zakończenie konferencji zgromadzeni dziennikarze wykonali kilka zdjęć nowemu trenerowi Staru Panu Jerzemu Rotowi oraz Prezesowi Zielono-Czarnych, Panu Emilowi Krzemińskiemu.

Serdecznie witamy nowego trenera na pokładzie Staru i życzymy samych sukcesów sportowych z Zielono – Czarną drużyną!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.