Star Starachowice

Jubileusz 10 lat gry w Starze Patryka Kosztowniaka

20.06.2010. Tego dnia w seniorskiej drużynie Staru Starachowice debiutował Patryk Kosztowniak. Dzisiaj mija dziesięć lat od tego wydarzenia, a “Koszti” nadal reprezentuje zespół Zielono-Czarnych.

Patryk zadebiutował w barwach Staru w sezonie 2009/2010 mając siedemnaście lat. Rywalem Zielono-Czarnych był wówczas Partyzant Wodzisław. Mecz ten odbył się w ramach Świętokrzyskiej Klasy A Grupy I. Patryk rozpoczął to spotkanie od pierwszej minuty. Mało tego w swoim debiucie strzelił również bramkę. Otworzył wynik meczu. Boisko opuścił w przerwie. Od tego pojedynku rozpoczęła się przygoda Patryka z seniorską drużyną Staru, która trwa do dzisiaj. “Koszti” z obecnej kadry jest zawodnikiem z najdłuższym stażem gry w Zielono-Czarnych barwach. Występuje nieprzerwanie dziesięć lat. Rozegrał łącznie 238 spotkań. Obecnie pozycją boiskową Patryka jest bok obrony. Zawodnik może również występować jako skrzydłowy, co robił z powodzeniem w przeszłości. Jako jedyny piłkarz z obecnej kadry ma na swoim koncie wywalczone dwa awanse z Miejskim Klubem Sportowym Star Starachowice (z Klasy A do Klasy Okręgowej 2012/2013 oraz z Klasy Okręgowej do IV Ligi sezon 2018/2019). “Koszti” podczas gry w Starze pokazał, że potrafi zdobywać również bramki. Łącznie strzelił ich 26. Nadchodzący sezon Patryk również spędzi w drużynie Starachowic. Z pewnością pojawi się także na boisku dzisiejszego popołudnia, gdzie Star będzie podejmował Stal Kunów.

Patrykowi serdecznie dziękujemy za te dziesięć lat reprezentowania Zielono-Czarnych barw, a także życzymy i liczymy na kolejne !

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.