Juniorzy gromią

W środowym pojedynku podopieczni Zdzisława Spadło pokonali na wyjeździe Rodzinę Kielce 5:0. Bramki dla Staru/Juventy zdobyli: Patryk Mańturz x2, Jakub Błażejewski, Patryk Markiewicz oraz Kacper Błaszczyk. Mecz ten odbył się w ramach 2 kolejki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych 2018/2019.

W środowe popołudnie, na boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 53 w Kielcach wybiegły jedenastki juniorów miejscowej Rodziny oraz Staru/Juventy Starachowice. Już od samego początku spotkania na placu gry dominowali podopieczni Zdzisława Spadło. Gospodarze byli zamknięci na swojej połowie. W 6 minucie pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddała Star/Juventa. Uderzenie z rzutu wolnego Kacpra Podzielnego wybronił golkiper Rodziny. Niedługo później przyjezdni objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na bramkę zamienił Patryk Mańturz. Chwilę po upływie kwadransa goście o mały włos nie stracili prowadzenia. Nieodpowiedzialne zachowanie w defensywie Staru/Juventy mogli wykorzystać gospodarze. Zawodnik Rodziny będąc w bardzo dobrej sytuacji uderzył minimalnie nad bramką strzeżoną przez Dawida Pochecia. Minutę później odpowiedzieli Starachowiczanie. Strzał zawodnika gości nogami odbił bramkarz gospodarzy. Również w 17 minucie szczęścia spróbował Jakub Kalisz. Uderzenie pomocnika Staru/Juventy przeszło jednak nad bramką Rodziny. Na niewiele przed upływem 20 minuty goście popełnili kolejny duży błąd w obronie. Skórę swoim kolegom uratował Dawid Pocheć. Golkiper Staru/Juventy wybił futbolówkę po strzale piłkarza Kielczan na korner. W 22 minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Po dalekim wyrzucie z autu najprzytomniej w polu karnym Rodziny zachował się Jakub Błażejewski i pewnym strzałem dał drugą bramkę swojemu zespołowi. 26 minuta przyniosła kolejnego gola Starachowiczanom. Bramka na 3:0 była kopią pierwszego trafienia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym gospodarzy zachował się Patryk Mańturz. Piłkarz Staru/Juventy Starachowice strzałem głową pokonał bramkarza przeciwnika. W 42 minucie Starachowiczanie zdobyli czwartego gola. Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Jakuba Kalisza trafiła w słupek i wyszła w pole. Najszybciej do niej doskoczył Patryk Markiewicz i bez najmniejszych problemów strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce rywala. Chwilę później mogło być nawet 5:0. Po zamieszaniu w szesnastce Rodziny pierwsze uderzenie zawodnika Staru/Juventy obronił golkiper gospodarzy. W tej samej akcji strzał w słupek zanotował Damian Sadkowski. Do przerwy Starachowiczanie pewnie prowadzili z Rodziną 4:0. Drugą połowę goście rozpoczęli z trzema nowy zawodnikami. Na boisku zameldowali się: Patryk Nawrot, Karol Strzelec oraz Krystian Zapała. W 47 minucie do interwenci zmuszony został Dawid Pocheć. Bramkarz Staru/Juventy wyłapał futbolówkę po strzale zawodnika Rodziny. Chwilę później doskonałego podania od Piotra Nowakowskiego nie wykorzystał Patryk Mańturz. Zawodnik gości zmarnował sytuację sam na sam. Kolejne minuty przyniosły również dobre sytuacje dla Starachowiczan. Swoje szanse mieli Jakub Kalisz, Patryk Mańturz czy Krystian Zapała. Piłka jednak za każdym razem nie znalazła drogi do bramki rywala. W międzyczasie na boisku zameldowało się dwóch kolejnych zawodników Staru/Juventy. Ponad 20 minut gry dostali Jakub Nowak oraz Piotr Krzyżowski. W 84 minucie Starachowiczanie strzelili piątego gola. Piłkę w bramce Rodziny umieścił Kacper Błaszczyk. Końcówka spotkania również mogła przynieść następne trafienia podopiecznym Zdzisława Spadło. Swoich szans nie wykorzystali Patryk Mańturz oraz Piotr Nowakowski. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice pokonała w wyjazdowym spotkaniu Rodzinę Kielce 5:0.

Rodzina Kielce – Star/Juventa Starachowice 0:5 (0:4)
Bramki: Patryk Mańturz 11, 26, Jakub Błażejewski 22, Patryk Markiewicz 42, Kacper Błaszczyk 84
Kartki: Krzysztof Zygmunt 80 – Patryk Nawrot 82 (żółte)

Skład Staru/Juventy: Dawid Pocheć, Kacper Błaszczyk, Jakub Błażejewski (46 Patryk Nawrot), Kacper Borkowski, Piotr Nowakowski, Kacper Gładyś (62 Jakub Nowak), Jakub Kalisz, Patryk Markiewicz (46 Karol Strzelec), Kacper Podzielny (68 Piotr Krzyżowski), Damian Sadkowski (46 Krystian Zapała), Patryk Mańturz