Juniorzy idą jak burza

W dzisiejszym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło pokonali na własnym terenie Gród Ćmińsk 3:0. Bramki dla Starachowiczan zdobyli: Damian Sadkowski, Kacper Błaszczyk oraz Piotr Krzyżowski. Mecz ten odbył się w ramach 3 kolejki Grupy I Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych 2018/2019.

W sobotnie popołudnie na boisko Sahara przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki juniorów Staru/Juventy oraz Grodu Ćmińsk. Od początku spotkania stroną przeważającą byli gospodarze. Podopieczni Zdzisława Spadło przez większość czasu utrzymywali się przy piłce. W 8 minucie Starachowiczanie stworzyli sobie pierwszą sytuację podbramkową. Strzał zza pola karnego zawodnika gospodarzy na korner wybił golkiper Grodu. Po rzucie rożnym bardzo bliski strzelenia gola dającego prowadzenie był Patryk Mańturz. Młody zawodnik Staru/Juventy oddał strzał głową w poprzeczkę. W 15 minucie dobry okres gospodarzy został nagrodzony. Dośrodkowanie w pole karne na nos wykorzystał Damian Sadkowski. Piłkarz Staru/Juventy dopełnił formalności uderzając z metra do pustej bramki. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando podopiecznych trenera Spadło. 24 minuta przyniosła uderzenie Jakuba Błażejewskiego obok bramki Grodu. W końcówce pierwszej połowy również dwa niecelne strzały oddali Starachowiczanie. W pierwszym przypadku po solowej akcji szczęścia spróbował Jakub Kalisz. Druga okazja była o wiele bardziej dogodna. Po podaniu wcześniej wspomnianego Jakuba Kalisza w znakomitym położeniu znalazł się Kacper Gładyś. Zawodnik gospodarzy jednak uderzył minimalnie obok bramki. W ostatniej minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Staru/Juventy. Na szczęście nikt nie zamknął groźnego dośrodkowania jednego z piłkarzy Grodu. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Od początku drugiej części meczu na placu gry zameldował się Karol Strzelec. Boisko opuścił natomiast Patryk Markiewicz. Drugą połowę od mocnego akcentu rozpoczęli przyjezdni. W 47 minucie jeden z zawodników gości uderzył w słupek. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. 360 sekund bardzo bliski podwyższenia wyniku był Jakub Błażejewski. Uderzenie piłkarza gospodarzy na poprzeczkę zbił golkiper drużyny z Ćmińska. Chwilę później po raz kolejny centymetry dzieliły Starachowiczan od strzelenia drugiej bramki. Zawodnik gospodarzy przeprowadził solową akcję zakończoną minimalnie niecelnym uderzeniem. W 52 minucie doskonałą szansę na swoją drugą bramkę miał Damian Sadkowski. Młody zawodnik trafił jednak prosto w bramkarza gości, który odbił futbolówkę. Z biegiem minut gospodarze stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. Swoje szanse miał Patryk Mańturz. W 59 minucie piłkarz Staru/Juventy uderzył obok bramki. Niedługo później Patryk nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Jednak strzelenie drugiej bramki było tylko i wyłącznie kwestią czasu. W 72 minucie po faulu w polu karnym Grodu na zawodniku gospodarzy sędzia główny wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kacper Błaszczyk. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania zza pola karnego uderzył wprowadzony w drugiej połowie Piotr Krzyżowski. Strzał ten powędrował jednak nad bramką Grodu. Co się odwlecze to nie uciecze. W 86 minucie wcześniej wspomniany Piotr Krzyżowski zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny. Zawodnik gospodarzy dopadł do piłki odbitej przez piłkarza Grodu i pewnym uderzeniem ulokował futbolówkę w bramce przeciwnika. Chwilę później świetnej szansy nie wykorzystał Krystian Zapała. Dobrą interwencją popisał się bramkarz zespołu z Ćmińska. Do końca spotkania już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice pewnie pokonała na własnym terenie Gród Ćmińsk 3:0.

Star/Juventa Starachowice – Gród Ćmińsk 3:0 (1:0)
Bramki: Damian Sadkowski 15, Kacper Błaszczyk 72 (k), Piotr Krzyżowski 86

Star/Juventa: Patryk Wróblewski, Kacper Błaszczyk, Kacper Borkowski, Patryk Markiewicz (46 Karol Strzelec), Piotr Nowakowski, Jakub Błażejewski, Kacper Gładyś (80 Jakub Nowak), Jakub Kalisz, Kacper Podzielny (77 Krystian Zapała), Damian Sadkowski (58 Piotr Krzyżowski), Patryk Mańturz (77 Piotr Jankowicz)

Gród: Kacper Kunicki, Szymon Włodarczyk (87 Damian Rogula), Jakub Ślusarczyk (75 Wiktor Szcześniak), Mateusz Gorzelak, Piotr Gołąb, Hubert Polit, Nikodem Samiec (46 Sebastian Gumuła), Jakub Cedro, Dawid Śliwa (77 Michał Rogula), Jakub Ślusarczyk, Wojciech Filipiak