kadra Star/Juventa Starachowice

Wygrana i remis juniorów

W miniony weekend swoje mecze w ramach 2 kolejki rozegrały młodzieżowe drużyny Staru/Juventy Starachowice. Rywalem obu zespołów było KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Juniorzy starsi zremisowali u siebie 1:1. Natomiast podopieczni Dariusza Kasprzyka pewnie zwyciężyli 5:2 w wyjazdowym starciu.

W drugiej kolejce podopieczni Artura Anduły i Artura Mikosa chcieli zmazać plamę po nieudanej inauguracji sezonu w Kielcach. Do Starachowic przyjechało KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Młodym piłkarzom Staru/Juventy bardzo zależało by osiągnąć korzystny rezultat. Efekty przyszły bardzo szybko. Już w 10 minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Jakub Jagiełło. Przez kolejny dłuższy fragment gry utrzymywał się taki sam wynik. Dopiero w samej końcówce kibice ujrzeli drugiego gola sobotniego popołudnia. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Gola zdobył Franciszek Lipka. W drugiej połowie mimo starań obu zespołów bramki już nie padły. Mecz zakończył się rezultatem ustalonym do przerwy. Ostatecznie juniorzy starsi Staru/Juventy Starachowice zremisowali z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1.

Star/Juventa Starachowice – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:1)
Bramki: Jakub Jagiełło 10 – Franciszek Lipka 45
Kartki:

Star/Juventa: Adrian Szast (35 Daniel Jagiełło), Jakub Jagiełło, Dawid Płatek (46 Adam Hamera), Filip Anduła (46 Sebastian Pisarski), Sebastian Stajniak, Bartosz Jopek, Maksymilian Bator, Szymon Rejkowicz, Hubert Białczak, Kryspin Kutera, Mateusz Nowak

KSZO 1929: Adam Dymanowski, Jakub Osowski (70 Miłosz Zabawski), Dominik Dąbrowski (46 Maciej Kuziemka), Mikołaj Toboła (85 Bartosz Stańczak), Dawid Szymański, Olaf Dziurzyński, Franciszek Lipka (65 Michał Stachurski), Mateusz Wróbel, Jakub Wasilewski, Łukasz Cyran, Filip Szemraj

Sobotę do niezwykle udanych mogli natomiast zapisać juniorzy młodsi. Podopieczni Dariusza Kasprzyka w bardzo dobrym stylu pokonali KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Młodzi zawodnicy ze Starachowic od samego początku spotkania ruszyli do ataku. Już w 8 minucie meczu gola dla przyjezdnych zdobył Igor Papierowski. Równie szybko jak pierwsza bramka przyszła również druga. Na 120 sekund przed upływem kwadransa gry kolejne trafienie dla Staru/Juventy zaliczył Piotr Jastrząb. W 20 minucie było już 3:0 dla gości. Bramkarza przeciwnika pokonał Jacek Safian. Ten sam zawodnik zdobył również czwartego gola dla Starachowiczan. W 26 minucie po raz drugi znalazł sposób sobotniego popołudnia na golkipera KSZO 1929. Do przerwy zespół prowadzony przez trenera Kasprzyka prowadził aż 4:0. W drugiej połowie napór ze strony przyjezdnych nieco zmalał. Gospodarze starali się to wykorzystać. W 54 minucie nadzieje ostrowieckiej drużynie dał Igor Jas. Zawodnik ten zdobył gola na 1:4. Kolejny fragment gry nie przyniósł żadnej ze stron bramki. Wynik zmienił się w 77 minucie. Starachowiczanie ponownie wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Igor Młodawski strzelił piątego gola dla gości. Gospodarzy było stać jeszcze na strzelenie drugiej bramki. Igor Jas zmniejszył rozmiary porażki w ostatniej minucie spotkania. Ostatecznie juniorzy młodsi Staru/Juventa Starachowice pokonali na wyjeździe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 5:2.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Star/Juventa Starachowice 2:5 (0:4)
Bramki: Igor Jas 54, 90 – Igor Papierowski 8, Piotr Jastrząb 13, Jacek Safian 20, 26, Igor Młodawski 77
Kartki:

KSZO 1929: Patryk Potocki, Kewin Wańdoch (55 Wiktor Domański), Bartłomiej Cimała (35 Bartosz Kaczor), Maciej Kosik, Kacper Żebrowski (85 Kajetan Dwojak), Krystian Pająk, Igor Jas, Dawid Witczak, Jakub Wojtachnio (10 Kornel Wąsik), Alan Sadłos (75 Maksymilian Krawiec), Kamil Firmanty (65 Kacper Lenard)

Star/Juventa: Adrian Styczyński, Piotr Jastrząb (75 Maksymilian Glina), Michał Pomorski, Aleksander Kopacz, Marcel Rożek, Igor Papierowski, Wiktor Miernik, Kacper Ostrowski (46 Bartosz Kania (70 Kacper Nojek)), Jacek Safian, Igor Młodawski, Jakub Brzozowski