Kanonada strzelecka w sparingu!

W sobotnim spotkaniu sparingowym podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa pokonali Stal Kunów 10:1. Mecz ten odbył się w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W sobotnie popołudnie juniorzy starsi Staru/Juventy Starachowice rozegrali swój czwarty zimowy pojedynek sparingowy. Rywalem podopiecznych trenera Spadło był reprezentant Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej, Stal Kunów. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał do Starachowic w dość mieszanym składzie. Zagrali zarówno zawodnicy pierwszej drużyny jak i zespołu rezerw. Szansę dostali również juniorzy. Na boisku jednak dominowali Starachowiczanie. Jednak mało kto się spodziewał, że młodzi piłkarze Staru/Juventy aż tak zdominują swojego sobotniego rywala. Do przerwy piłkarze prowadzeni trenerów Spadło i Mikosa prowadzili 3:1. W drugiej części gry Starachowiczanie pokazali się z jeszcze lepszej strony. Sobotniego popołudnia skuteczność była po stronie gospodarzy. Star/Juventa w drugiej połowie dołożyła jeszcze siedem bramek i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:1. W zespole ze Starachowic wystąpiło dwóch zawodników juniorów młodszych Juventy: Dawid Płatek oraz Norbert Korczak. Obaj zdobyli po jednej bramce w rywalizacji ze Stalą. Kolejny mecz w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych Starachowiczanie rozegrają już w najbliższą środę (27.02). Rywalem będzie IV-Ligowa Łysica Bodzentyn. Mecz odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 16.

Star/Juventa Starachowice – Stal Kunów 10:1 (3:1)