Kolejna sparingowa wygrana Staru

W rozegranym w sobotę meczu sparingowym lider Hummel IV ligi, Star Starachowice zmierzył się z zajmującą analogiczne miejsce w świętokrzyskiej klasie okręgowej Stalą Kunów. Starachowicki IV-ligowiec wygrał 4:3 po trafieniach Jakuba Nowocienia, Bartosza Szydłowskiego, Karola Malca oraz Włodzimierza Putona.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, Star Starachowice nie przystąpił do meczu w pełnym zestawieniu kadrowym. Do gry powrócił Marcin Kaczmarek, jednak tym razem zabrakło ostrożnie wprowadzanego do gry Jakuba Chrzanowskiego, lekko kontuzjowanego Michała Grunta oraz przeziębionego Karola Kopcia. Szansę gry od pierwszej minuty dostali zawodnicy, którzy w poprzednich sparingach pojawiali się na placu gry w późniejszej fazie spotkania.

Nieco niestandardowe ułożenie składu wprowadziło w szeregi „Zielono-Czarnych” nieco zamieszania, co znalazło odzwierciedlenie w remisowym wyniku pierwszej połowy meczu. Wynik otworzyli goście z Kunowa po akcji przeprowadzonej środkiem boiska. Odpowiedź gospodarzy miała miejsce tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Piłka dośrodkowana w pole karne trafiła do Jakuba Nowocienia, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza Stali.

Po zmianie stron i roszadach w składzie obu zespołów widoczna była dominacja Staru, choć i w pierwszej połowie nie brakowało dogodnych okazji bramkowych dla „Zielono-Czarnych”, jednak mocno szwankowało wykończenie. W drugiej odsłonie meczu pierwszy do siatki trafił Bartosz Szydłowski, a w jego ślady poszedł następnie Karol Malec. Ostatnią bramkę dla Staru zdobył Włodzimierz Puton, który zamienił na bramkę rzut karny podyktowany po faulu na Piotrze Mikosie.

Stal również wzbogaciła w drugiej połowie swój dorobek bramkowy. Druga bramka dla zespołu z Kunowa padła po silnym uderzeniu z okolic 16. metra. Ostatni gol Stali został zdobyty po strzale z pola karnego, przy którym jak się wydaje lepiej mógł się zachować testowany w Starze golkiper, który ostatnio reprezentował barwy jednego z klubów z Podkarpacia.

Star Starachowice – Stal Kunów 4:3 (1:1)
Bramki dla Staru: Jakub Nowocień, Bartosz Szydłowski, Karol Malec,

Star: zawodnik testowany – Marcin Kaczmarek, Mateusz Jagiełło, Maciej Moskwa, Patryk Kosztowniak, Włodzimierz Puton, Michał Kozakiewicz, Jakub Nowocień, Karol Malec, Maciej Styczyński, Klaudiusz Marzec oraz Piotr Stefański, Piotr Mikos, Artur Kidoń