Kolejne smutne popołudnie

W niedzielnym pojedynku Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów 1:3. Trafienie dla Zielono-Czarnych zaliczył Łukasz Gruszczyński. Mecz ten został rozegrany w ramach 21 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Zielono-Czarni przystąpili do pojedynku z Klimontowianką w osłabionym składzie. Z pewnością najbardziej w oczy rzucał się brak Damiana Senderowskiego. Powodem nieobecności środkowego defensora Staru była kontuzja. Dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego mecz z Klimontowianką był niezwykle ważny. Miał on pokazać o co w dalszej części sezonu będą walczyć Starachowiczanie. Niestety od początku spotkania to Klimontowianka była aktywniejszą drużyną. Nagrodą za taką postawę były strzelone dwie bramki przez gospodarzy. W 9 minucie zawodnik Klimontowianki przeprowadził akcję bokiem i dośrodkował w pole karne Staru. Znalazł się tam Wiktor Jaworski i dał prowadzenie swojej drużynie. Interweniować próbował jeszcze Marcin Chodniewicz. Boczny defensor Staru nie uchronił jednak swojego zespołu przed stratą bramki. Trafienie to nie powinno zostać jednak uznane. “Babola” popełnił główny arbiter spotkania, który nie zauważył metrowego spalonego w bramkowej akcji. Cztery minuty później gospodarze prowadzili już 2:0. Rezultat podwyższył Maciej Miłek. Niedługo później po bardzo słabym pierwszym kwadransie odpowiedzieli goście. Z dystansu uderzył Emil Gołyski. Piłka po jego strzale przeszła nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Patryka Majchrowskiego. Gra w początkowych 25 minutach Staru mogła wołać o pomstę do nieba. Kibice przybyli ze Starachowic na mecz do Klimontowa mogli czuć po raz kolejny duże rozczarowanie postawą swojego zespołu. W okolicach 30 minuty gra stała się bardziej wyrównana. W tym czasie bliski strzelenia bramki był Łukasz Gruszczyński. Uderzenie pomocnika Staru na poprzeczkę wybił jednak golkiper gospodarzy. Co się odwlecze to nie uciecze. W 38 minucie popularny “Grucha” zdobył kontaktową bramkę. Świetnym podaniem w uliczkę popisał się niezawodny Mariusz Fabjański. Łukasz znalazł się w sytuacji sam na sam i bez kłopotów ulokował futbolówką w siatce Klimontowianki. W samej końcówce pierwszej części gry zrobiło się gorąco pod bramką przyjezdnych. Na szczęście nikt z zawodników Klimontowianki nie zamknął akcji. Do przerwy gospodarze prowadzili ze Starem 2:1. Początek drugiej połowy rozpoczął się od przewagi Zielono-Czarnych. W 49 minucie było groźnie w polu karnym ekipy z powiatu sandomierskiego. Niestety w zamieszaniu podbramkowym naszemu zawodnikowi nie udało się oddać dobrego uderzenia. Obrońcy Klimontowianki zażegnali niebezpieczeństwo. Z biegiem minut dobra gra Staru powoli zaczęła odchodzić w zapomnienie. Klimontowianka dwukrotnie doszła do głosu w pierwszym kwadransie drugich 45 minut. Oba uderzenie były jednak niecelne. Im dalej w las tym gra Zielono-Czarnych zaczęła przypominać tą z początku pierwszej połowy. Arkadiusz Bilski chciał pobudzić swój zespół zmianami. Wprowadzeni na murawę Karol Maciąg oraz Filip Niewczas wnieśli trochę świeżości, jednak nie dało to gościom żadnej korzyści w postaci bramki. W 70 minucie było już praktycznie po zawodach. Klimontowianka podwyższyła prowadzenie. Gola na 3:1 zdobył najlepszy strzelec gospodarzy w bieżącym sezonie, Jacek Rożek. Końcowe 20 minut przyniosły mało ciekawych akcji z obu stron. Starachowiczanie nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Klimontowianka była bliższa strzelenia czwartej bramki. Tej sztuki nie udało się jednak dokonać. Koniec, końców Klimontowianka pokonała na własnym stadionie Star Starachowice 3:1. Obiektywnie patrząc gospodarze wygrali w pełni zasłużenie.

Klimontowianka Klimontów – Star Starachowice 3:1 (2:1)
Bramki: Wiktor Jaworski 9, Maciej Miłek 13, Jacek Rożek 69 – Łukasz Gruszczyński 38
Kartki: Mateusz Miłek 54, Piotr Kobyłecki 78, Maciej Miłek 79 – Mariusz Fabjański 42, Patryk Kosztowniak 66, Karol Maciąg (żółte)

Klimontowianka: Patryk Majchrowski, Karol Borycki, Łukasz Cebula, Mateusz Miłek (86 Grzegorz Rzeszutek), Mateusz Nowak, Łukasz Chwała (69 Adrian Bernyś), Maciej Kiliański, Maciej Miłek, Łukasz Szymański, Wiktor Jaworski (66 Piotr Kobyłecki), Jacek Rożek (88 Łukasz Zielonka)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Dariusz Anduła, Dominik Janikowski, Patryk Kosztowniak, Daniel Wiecha (85 Karol Strzelec), Łukasz Gruszczyński, Jakub Nowocień, Emil Gołyski (69 Filip Niewczas), Bartłomiej Koźlik (55 Karol Maciąg), Mariusz Fabjański