Koncert przy Szkolnej 14

W niedzielnym pojedynku Star Starachowice wysoko pokonał na własnym stadionie Spartę Kazimierzę Wielką 5:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański (x3), Bartłomiej Drabik oraz Łukasz Gruszczyński. Mecz ten został rozegrany w ramach 28 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

W słoneczne, późne niedzielne popołudnie na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły drużyny miejscowego Staru oraz Sparty Kazimierzy Wielkiej. Na to spotkanie przybyło około 150 sympatyków futbolu. Od początku pojedynku sprawy w swoje ręce wzięli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W pierwszych 10 minutach meczu dwóch znakomitych sytuacji nie wykorzystał Filip Niewczas. Za pierwszym razem młody skrzydłowy Zielono-Czarnych fatalnie spudłował przenosząc futbolówkę nad poprzeczką bramki Sparty. Druga okazja była jeszcze bardziej klarowna. Filip mając przed sobą pustą bramką źle trafił w piłkę. Defensor przyjezdnych w ostatniej chwili wybił futbolówkę z linii na rzut rożny. W obu przypadkach podawał Mariusz Fabjański. 15 minuta gry przyniosła kontuzję Filipa Niewczasa. Za młodego piłkarza Zielono-Czarnych na murawie zameldował się Łukasz Gruszczyński. Po upływie pierwszego kwadransa lepiej zaczęła sobie radzić Sparta. W 16 minucie Starachowiczanie odetchnęli z ulgą. Znakomitej okazji nie wykorzystał Michael Guiochon. Strzał kameruńskiego napastnika o centymetry minął bramkę strzeżoną przez Patryka Sieczkę. Gra przez kolejne minuty była bardziej wyrównana. Na niewiele przed upływem drugiego kwadransa szczęścia spróbował Łukasz Gruszczyński. Uderzenie pomocnika Staru przeszło nad bramką przyjezdnych. Niedługo później Zielono-Czarni objęli prowadzenie. Sytuację sam na sam wykorzystał Mariusz Fabjański. Zawodnik Staru lobem pokonał bramkarza Sparty. 360 sekund później było już 2:0. Po raz kolejny sytuację sam na sam wykorzystał Mariusz Fabjański. Popularny “Fabjan” tym samym zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Ostatnie minuty pierwszej części gry również przyniosły przewagę Zielono-Czarnych. Do przerwy utrzymał się jednak wynik 2:0 dla gospodarzy. Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu Zielono-Czarnych. W 50 minucie strzał z dystansu oddał będący ostatnio w doskonałej dyspozycji Jakub Kania. Futbolówka poszybowała jednak nad bramką przeciwnika. Niedługo później po błędzie zawodnika gospodarzy groźną kontrę przeprowadzili przyjezdni. Po dobrej akcji w sytuacji sam na sam znalazł się Michael Guiochon. Strzał snajpera Sparty wybronił jednak Patryk Sieczka. W 58 minucie odpowiedzieli podopieczni trenera Bilskiego. Sytuację sam na sam pewnie wykończył Mariusz Fabjański. Star prowadził 3:0, a Fabjan mógł się cieszyć z hat-tricka. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando gospodarzy. Szansę na podwyższenie rezultatu mieli Marcin Chodniewicz, Emil Gołyski oraz Łukasz Gruszczyński. W żadnym z tych przypadków piłka nie znalazła drogi do siatki. Sztuka ta udała się natomiast Bartłomiejowi Drabikowi. Skrzydłowy Staru wykorzystał zgranie Dariusza Anduły i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę ulokował futbolówkę w bramce Sparty. Zielono-Czarni na tym jednak nie poprzestali. Swego dopiął Łukasz Gruszczyński. Popularny “Grucha” sprytnym strzałem zza pola karnego pokonał Marcina Ciemierę. Ostatnie 10 minut gry również przyniosło przewagę gospodarzy. W tym czasie nie padła jednak żadna bramka. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Spartę Kazimierzę Wielką 5:0. Z pewnością można stwierdzić, że kibice Zielono-Czarnych chcieliby w każdej kolejce oglądać taką grę swoich pupili. Starachowiczanie zaprezentowali znakomitą dyspozycję.

Star Starachowice – Sparta Kazimierza Wielka 5:0 (2:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 34, 36, 58, Bartłomiej Drabik 71, Łukasz Gruszczyński 76
Kartki:

Star: Patryk Sieczka, Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Emil Gołyski, Mariusz Fabjański, Bartłomiej Drabik (72 Piotr Serwicki), Filip Niewczas (15 Łukasz Gruszczyński), Dariusz Anduła

Sparta: Marcin Ciemiera, Mariusz Adamczyk, Michał Kowalski, Adrian Morsztyn (46 Piotr Mocherek), Daniel Nowak, Tomasz Mocherek, Rafał Stępień (75 Sławomir Radziszewski), Dariusz Zawadzki (46 Dominik Dybał), Michał Ziętara, Michael Guiochon (70 Krystian Kądzielski), Damian Mocherek