Lider poległ w Starachowicach

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie ŁKS Łagów 2:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański oraz Bartosz Sot. Mecz ten odbył się w ramach 12 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W sobotnie popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz ŁKS-u Łagów. Mecz pomiędzy obiema drużynami wzbudził spore zainteresowanie wśród miejscowych kibiców. Na jeden z hitów kolejki przybyła również grupa kibiców z Łagowa. Pojedynek Staru z ŁKS-em obserwowało blisko siedemset osób. Kibiców na ten mecz z pewnością przyciągnęła jego stawka. Mierzyły się ze sobą drużyny z czołówki tabeli. Spotkanie to oglądało również wielu gości. Pierwszym z nich był Sławomir Grzesik, w przeszłości zawodnik ŁKS-u oraz Staru, a obecnie trener drużyny juniorów Korony Kielce walczącej o Młodzieżową Ligę Mistrzów. Na to spotkanie przybył również dobrze znany pasjonat świętokrzyskiej piłki, prowadzący stronę internetową kieleckifutbol.pl Jaromir Kruk. Na meczu byli również podopieczni Fundacji Nasze Zdrowie. Co warte podkreślenia z inicjatywy prezesa Emila Krzemińskiego został zawiązany przy klubie Star Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Wracając do meczu zarówno Star jak i Łagów przystąpiły do sobotniego starcia osłabieni. W zespole Zielono-Czarnych nadal pauzuje kilku zawodników z powodu kontuzji. ŁKS wystąpił natomiast bez Andrzeja Paprockiego oraz Adriana Uniata. Pierwszy z wymienionych zawodników obserwował sobotni mecz w towarzystwie leczącego uraz piłkarza Staru Michała Stachury, a także byłego gracza Neptuna Końskie, Jakuba Kotarzewskiego. Lepiej spotkanie rozpoczęli podopieczni trenera Pietrzykowskiego. Już w 3 minucie gorąco zrobiło się w polu karnym gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski strzelenia bramki był Krystian Zaręba. Uderzył jednak w poprzeczkę. Niedługo po upływie kwadransa gry ponownie zagrozili przyjezdni. Nikt jednak nie potrafił zamknąć dobrego dogrania zawodnika ŁKS-u. Mijały kolejne minuty, a coraz większą przewagę w polu uzyskiwali Łagowianie. Nie przełożyła się jednak ona na sytuacje pod bramką gospodarzy. W 29 minucie do głosu doszli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Zielono-Czarni przeprowadzili kontrę po której Mariusz Fabjański podał futbolówkę do Karolu Kopcia. “Koniu” uderzył jednak niecelnie. Ostatni kwadrans pierwszej połowy nie należał do najciekawszych. Przewagę posiadali przyjezdni. Jednak nie potrafili zagrozić Zielono-Czarnym. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Drugą część gry zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 56 minucie Starachowiczanie objęli prowadzenie. Prostopadłe podanie od Karola Kopcia otrzymał Mariusz Fabjański. “Fabjan” pewnie wykorzystał sytuację sam na sam i zdobył dla swojej drużyny pierwszą bramkę sobotniego popołudnia. Niedługo później szczęścia spróbował Stanisław Sarwicki. Przemysław Michalski poradził sobie z tym strzałem. Zielono-Czarni nie mieli zamiaru się zatrzymywać. W 67 minucie bardzo groźnie z pola karnego uderzył Dominik Sito. Futbolówkę odbił jednak golkiper ŁKS-u. 180 sekund później strzał na bramkę strzeżoną przez Artura Marca oddał zawodnik gości. Bramkarza Staru wybronił to uderzenie. W 79 minucie starachowicki stadion eksplodował z radości po raz drugi sobotniego popołudnia. Dokładne dośrodkowanie Piotra Ostrowskiego wykorzystał Bartosz Sot. Napastnik gospodarzy oddał mierzony strzał głową, po którym piłka ugrzęzła w bramce ŁKS-u. Mimo dwubramkowego prowadzenia Starachowiczanie nie zdejmowali nogi z gazu. W 81 minucie gospodarze byli bliscy trzeciego trafienia. Po raz kolejny groźnie uderzył Dominik Sito. Piłka minimalnie przeleciała na bramką Łagowian. W końcówce spotkania ŁKS starał się jeszcze złapać kontakt. Przy dwóch strzałach przyjezdnych pewnie interweniował Artur Marzec. Na więcej było jednak już za późno. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym stadionie ŁKS Łagów 2:0.

Star Starachowice – ŁKS Łagów 2:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 56, Bartosz Sot 79
Kartki: Michał Rybus 24, Oskar Gwóźdź 62, Krystian Zaręba 87 (żółte)

Star: Artur Marzec, Piotr Ostrowski, Bartosz Gębura, Bartosz Guz, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Jakub Nowocień, Stanisław Sarwicki (78 Artur Kidoń), Mariusz Fabjański (65 Patryk Kosztowniak), Karol Kopeć (65 Dominik Sito), Bartosz Sot (88 Dariusz Anduła)

ŁKS: Przemysław Michalski, Michał Cedro, Szczepan Krzeszowski, Filip Rogoziński, Paweł Ślefarski, Daniel Biesiada, Oskar Gwóźdź, Dominik Rusiecki (76 Tichomir Czeneszkow), Michał Rybus (60 Karol Mojecki), Piotr Gardynik (67 Krzysztof Słaby), Krystian Zaręba