Mecz pucharowy – wynik hokejowy

Piłkarze Staru Starachowice w efektownym stylu przeszli przez trzecią rundę okregowego Pucharu Polski. “Zielono-czarni” pokonali czwartoligową Nidziankę Bieliny aż 8:1 i pewnie awansowali do grona 16 drużyn, które czeka walka o zwycięstwo w Pucharze Polski na poziomie okręgu świętokrzyskiego.

Po kwadransie gry Star prowadził już 3:0, a gole zdobywali Koźlik, Gołyski oraz Sęga. Ten ostatni kilka minut później dołożył jeszcze jedno trafienie, a wynik meczu do przerwy ustalił Niewczas. Prowadzenie 5:0 Staru z zespołem z Bielin nie było jednak zakończeniem festiwalu strzeleckiego.

Po zmianie stron podopieczni Tomasza Siczka dołożyli jeszcze trzy gole. Najpierw golkipera gości pokonał Duda, a w 60. minucie na placu gry zameldował się Konrad Wójtowicz. Zawodnik Staru potrzebował zaledwie trzech minut do zdobycia bramki, a w 77. minucie zakończył strzelecki popis starachowickiej drużyny.

W międyczasie honorowe trafienie dla gości zaliczył Dominik Sito, ale jego gol tylko zmniejszył prowadzenie Staru.

Zwycięstwo 8:1 potwierdziło potencjał drzemiący w umiejętnościach młodych zawodników Staru, a także ambicję i wolę walki o wygraną w każdym ze spotkań. Co prawda wielu kibiców zastanawiało się czy środowy pojedynek Staru rozgrywany był w piłkę nożną czy może była to rywalizacja hokejowa, ale dla nas najważniejszy jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Nawet jeśli w kolejnych rundach znów kibice stracą orientację jaka to dyscyplina sportu to najważniejsze są zwycięstwa, a tym bardziej te efektowne.

Star Starachowice – Nidzianka Bieliny 8:1 (5:0)

Bramki zdobyli: Bartosz Sęga 2, Konrad Wójtowicz 2, Bartłomiej Koźlik, Emil Gołyski, Filip Niewczas, Mateusz Duda – Dominik Sito.

Star: Adrian Bzymek — Michał Sieroń, Mikołaj Podzielny, Dominik Janikowski, Marcin Chodniewicz (35 Emil Madejski), Mateusz Duda, Bartosz Sęga (55 Bartłomiej Drabik), Emil Gołyski (60 Konrad Wójtowicz), Daniel Wiecha, Filip Niewczas, Bartłomiej Koźlik (60 Mariusz Fabjański).

Autor: Leszek Kowalski