Minimalna porażka z Łysicą

W środowym spotkaniu sparingowym podopieczni Zdzisława Spadło oraz Artura Mikosa przegrali z Łysicą Bodzentyn 0:1. Mecz ten odbył się w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W środowe popołudnie juniorzy starsi Staru/Juventy rozegrali swój piąty pojedynek sparingowy. Zespół z Bodzentyna przyjechał do Starachowic w mocnym zestawieniu. W podstawowym składzie wystąpili nowi piłkarze min. Bartłomiej Drabik, Radosław Mikołajek czy Krystian Płusa. Mimo to juniorzy nie wystraszyli się rywala. Od początku spotkania grali swój futbol. Już 4 minuta spotkania przyniosła niezwykle groźną sytuację w polu karnym Łysicy. Bartosz Szydłowski ograł na skrzydle dwóch rywali, wbiegł w pole karne i dograł piłkę jednemu ze swoich kolegów. Strzał zawodnika Staru/Juventy okazał się minimalnie niecelny. 60 sekund później uderzenie z rzutu wolnego piłkarza Łysicy pewnie wybronił Dawid Pocheć. Kolejne minuty przyniosły zagrożenie ze strony klubu z Bodzentyna. W obu akcjach w roli głównej wystąpił Mirosław Kalista. Za pierwszym razem strzał byłego piłkarza starachowickiej Juventy przeszedł nad bramką. Z drugim uderzeniem poradził sobie golkiper gospodarzy. Kolejne minuty przyniosły bardzo dobrą grę podopiecznych Zdzisława Spadło i Artura Mikosa. Młodzi piłkarze Staru/Juventy ładnie dla oka operowali piłką i starali się przeprowadzać akcje. W groźnych sytuacjach udawało się zawodnikom Łysicy zażegnać niebezpieczeństwo. Po upływie dwóch kwadransów znowu dał o o sobie znać Mirosław Kalista. “Kali” był bardzo bliski szczęścia. Jego uderzenie zatrzymało się na słupku. Kilka chwil później ponownie mogło być 1:0 dla Łysicy. Bardzo ładne uderzenie z woleja przeszło nad bramką Staru/Juventy. W końcówce pierwszej części gry do głosu doszli gospodarze. Dwóch dobrych sytuacji nie udało się jednak zamienić na gola. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat. Drugą połowę obie drużyny zaczęły ze zmianami w składzie. W drużynie Staru/Juventy szansę dostali juniorzy młodsi Juventy, a także Kacper Borkowski i Piotr Nowakowski. Młodzi zawodnicy gospodarzy radzili sobie bardzo dobrze na tle seniorów. W 58 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał jeden z piłkarzy gospodarzy. Jednak druga część gry przyniosła większą liczbę okazji dla Łysicy. Trzy sytuacje miał niezwykle aktywny Mirosław Kalista. W żadnym z przypadków futbolówka nie znalazła drogi do siatki. W 73 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Bramką dla Łysicy zdobył Michał Wojton. Do końca meczu gole już nie padły. Obie drużyny starały się jeszcze zmienić rezultat. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice przegrała z Łysicą Bodzentyn 0:1. Kolejny mecz w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych Starachowiczanie rozegrają już w najbliższą sobotę (02.03). Rywalem będzie występujący w Centralnej Lidze Juniorów Starszych u-18, Motor Lublin. Spotkanie to odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 12

Star/Juventa Starachowice – Łysica Bodzentyn 0:1 (0:0)