Nieudany weekend młodzieżowych drużyn Staru/Juventy

W miniony weekend swoje mecze w ramach 4 kolejki rozegrały młodzieżowe drużyny Staru/Juventy Starachowice. Obydwie drużyny niestety przegrały swoje mecze. Juniorzy starsi przegrali na wyjeździe z Koroną II Kielce 0:2. Natomiast zespół prowadzony przez trenera Kasprzyka przegrał u siebie z AP SKS Star Starachowice 1:3.

Pojedynek juniorów starszych Staru/Juventy Starachowice z Koroną II Kielce miał tylko jednego faworyta. Była nim drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Kielczanie wygrali swoje wszystkie dotychczasowe mecze. Strzelali w nich również dużo bramek. W pierwszej połowie Starachowiczanie dzielnie stawiali opór mocnemu przeciwnikowi. Ani jedna ani druga drużyna nie potrafiła zdobyć gola. Tym samym do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie Kielczanom udało znaleźć się sposób na pokonanie Daniela Jagiełło. W 59 minucie prowadzenie Koronie II dał Bartłomiej Lasak. Sama końcówka meczu przyniosła podwyższenie wyniku. W 88 minucie Dawid Grabarczyk umieścił piłkę w bramce przyjezdnych. Ostatecznie mimo ambitnej postawy Star/Juventa Starachowice przegrała z Koroną II Kielce 0:2.

Korona II Kielce – Star/Juventa Starachowice 2:0 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Lasak 59, Dawid Grabarczyk 88
Kartki: Jakub Rybus 36 – Kryspin Kutera 42 (żółte)

Korona II: Mikołaj Drej, Jan Zgrzebnicki (45 Kamil Skiba), Adrian Żyła (45 Kacper Pawłowski), Dawid Grabarczyk, Jakub Konstantyn (53 Kacper Śliwa), Jakub Skupień, Jakub Rybus (65 Witold Łubek), Kacper Łoch (45 Kamil Święcki), Dominik Kowalik (54 Bartłomiej Lasak), Patryk Dela, Konrad Głowacki (51 Jakub Zaliński)

Star/Juventa: Daniel Jagiełło, Eryk Kalista, Sebastian Pisarski, Maciej Moskwa, Dawid Płatek, Mateusz Nowak, Jakub Jagiełło, Maksymilian Bator, Marcel Czajka (55 Filip Anduła), Kryspin Kutera, Szymon Rejkowicz

Również porażki doznała druga drużyna młodzieżowa Staru/Juventy. Juniorzy młodsi musieli uznać wyższość w derbowym starciu Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice. Gospodarze prezentowali się w sobotnie przedpołudnie solidnie. Drużyna prowadzona przez Dariusza Kasprzyka stworzyła sobie dużą liczbę sytuacji. Niestety młodzi zawodnicy Staru/Juventy mieli rozregulowane celowniki. Zupełnie odwrotnie było w przypadku piłkarzy Akademii Piłkarskiej SKS Star, którzy byli do bólu skuteczni. W 31 minucie drużyna gości wyszła na prowadzenie. Bramkę zdobył Dawid Binczak. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć w pierwszej części gry. Do przerwy utrzymało się prowadzenie AP SKS Star. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gości. Wynik na 2:0 podwyższył Bartosz Góra. Nadzieje na osiągnięcie korzystnego rezultatu dał Wiktor Miernik. Zawodnik Staru/Juventy zdobył kontaktowego gola. Kilka minut później nie nieszczęście dla gospodarzy goście ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Dawid Binczak zdobył swojego drugiego gola w sobotnie przedpołudnie i tym samym przypieczętował wygraną swojej drużyny. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice przegrała u siebie z Akademią Piłkarską SKS Star Starachowice 1:3.

Star/Juventa Starachowice – Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice 1:3 (0:1)
Bramki: Wiktor Miernik 67 – Dawid Binczak 31, 73, Bartosz Góra 55
Kartki: Aleksander Kopacz 70, Wiktor Miernik 74 – Hubert Jankowski 62, Antoni Siwek 80, Miłosz Skrzeczyna 89, Emil Pisarski 90+2 (żółte)

Star/Juventa: Adrian Styczyński, Bartosz Kania (70 Szymon Mamla), Jakub Brzozowski, Michał Pomorski, Aleksander Kopacz, Marcel Rożek, Igor Papierowski, Wiktor Miernik, Kacper Ostrowski, Jacek Safian, Igor Młodawski (78 Kacper Nojek)

AP SKS Star: Miłosz Półtorak, Dawid Kruk (60 Kacper Szary), Bartosz Niewczas (85 Miłosz Skrzeczyna), Dawid Binczak (76 Przemysław Nowak), Oskar Sikorski, Igor Zając, Emil Pisarski, Bartosz Góra, Patryk Zieja, Hubert Jankowski, Antoni Siwek