Nowiny lepsze od Staru

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z GKS-em Nowiny 1:3. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Jakub Nowocień. Mecz ten odbył się w ramach 2 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021.

W sobotnie południe na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz GKS-u Nowiny. Inauguracyjne spotkanie u siebie Zielono-Czarnych przyciągnęło całkiem liczną widownię. Początek meczu był wyrównany z obu stron. Pierwszą sytuację stworzyli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 15 minucie groźnie uderzył Klaudiusz Marzec. Piłkę do boku odbił golkiper gości, Bartosz Gugulski. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. Idealną sytuację w 17 minucie zmarnował zawodnik GKS-u. Uderzył obok bramki. Niedługo później po raz kolejny swoją szansę miał Klaudiusz Marzec. Ofensywny piłkarz Staru strzelił nad bramką. W 27 minucie gospodarzy uratowała poprzeczka. Centrostrzałem Dominika Dziułkę próbował zaskoczyć zawodnik drużyny prowadzonej przez trenera Ludwinka. Kilka chwil później przyjezdni dopięli swego. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Bartosz Papka. Piłkarz gości strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce i dał swojej drużynie prowadzenie. Do końca pierwszej części gry zarówno jedni jak i drudzy próbowali stworzyli kolejne sytuacje. Bez efektów. Do przerwy utrzymało się prowadzenie zespołu z Nowin 1:0. Drugą połowę mocnym akcentem mogli rozpocząć podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 48 minucie bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Emil Gołyski. Środkowy pomocnik Staru z bliskiej odległości uderzył nad bramką. Sama końcówka pierwszego kwadransa drugiej połowy przyniosła drugie trafienie dla przyjezdnych. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Bartosz Papka. Piłka po drodze odbiła się od słupka i trafiła do bramki. W 63 minucie szybko odpowiedzieć próbował Emil Gołyski. Dobrze spisał się jednak Bartosz Gugulski. Kolejne minuty przyniosły dwie sytuacje dla zespołu z Nowin. Obydwa strzały były niecelne. W 70 minucie Zielono-Czarni zmarnowali doskonałą okazję na kontaktową bramkę. Po podaniu Adama Hamery, Mariusz Fabjański znalazł się w sytuacji sam na sam. Uderzył jednak obok bramki. W 78 minucie po raz drugi pokazał się Adam Hamera. Strzał wychowanka Juventy Starachowice obronił golkiper GKS-u. Na niedługo przed zakończeniem meczu goście powinni podwyższyć prowadzenie. Jednak zarówno przy pierwszym strzale jak i dobitce doskonale spisał się Dominik Dziułka. 88 minuta przyniosła kontaktowe trafienie dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Jakub Nowocień. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki GKS-u.  Radość Zielono-Czarnych trwała jednak bardzo krótko. Goście odpowiedzieli natychmiast. Po dobrej akcji w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Olearczyk. Król strzelców poprzedniego sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi przelobował Dominika Dziułkę i ponownie wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Do końca spotkania nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Ostatecznie Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z GKS-em Nowiny 1:3.

Star Starachowice – GKS Nowiny 1:3 (0:1)
Bramki: Jakub Nowocień 88 – Bartosz Papka 28, 60, Jakub Olearczyk 89
Kartki: Artur Kidoń 90

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Emil Gołyski (86 Dawid Płatek), Jakub Nowocień, Stanisław Sarwicki (68 Artur Kidoń), Mariusz Fabjański (72 Jakub Błażejewski), Karol Kopeć (58 Filip Anduła), Klaudiusz Marzec (68 Adam Hamera)

GKS: Bartosz Gugulski, Karol Boszczyk, Karol Bujak (86 Wojciech Niebudek), Przemysław Cichoń, Jakub Hińcza, Kamil Blicharski (80 Dawid Dorowski), Bartosz Grzela (70 Dominik Szewczyk), Marcin Kołodziejczyk (70 Mateusz Gadomski), Bartosz Papka, Radosław Szmalec, Jakub Olearczyk (89 Mateusz Kawecki)