Star Starachowice

Odchodzą ze Staru

Paweł Lipiec do Staru trafił w lutym 2023 roku z ŁKS Łagów. Z uwagi na kontuzję Paweł na oficjalne spotkanie w Zielono – czarnych barwach czekał do 5 sierpnia kiedy to Star w ramach inauguracji 3 ligi gr 4 podejmował w Ożarowie Podhale Nowy Targ. W minionym sezonie czołowy bramkarz 3 ligi wystąpił w 30 meczach spędzając na boisku 2700 minut. Postawa Pawła w dużym stopniu wpłynęła na fakt, iż nasza drużyna miała najlepszą obronę w 3 lidze gr 4 a strata 27 bramek ulokowała nas na 3 miejscu biorąc pod uwagę wszystkie cztery grupy trzecich lig (Świt Skolwin Szczecin 17 bramek – awans do 2 ligi, Elana Toruń 21 bramek). Od nowego sezonu będzie reprezenował Podlasie Biała Podlaska.

Oleksiej Majdanewycz w poprzednim sezonie trafił do Staru z KSZO. Wystąpił w 32 meczach z czego w 30 w podstawowym składzie i 11 w pełnym wymiarze czasu. Dwukrotnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Na boisku spędził 2334 min. Był filarem defensywy Staru. Zainteresowanie KS Wiązownica.

Mateusz Zając do Staru trafił w 2022 roku z Watry Białka Tatrzańska i miał czynny udział w wywalczonym awansie do 3 ligi. W minionym sezonie Mateusz 6 razy wychodził na boisko w podstawowej 11 , 13 razy z ławki rezerwowych. Rozegrał 669 minut w 3 lidze. Mateusz grał również 7 razy w zespole rezerw. Zdobył łącznie 3 bramki (2 w pierwszej drużynie i 1 w rezerwach). Zainteresowanie KS Wiązownica.

Konrad Handzlik spędził w Starze jeden sezon. Do Staru trafił z Garbarni Kraków. Wystąpił w 18 meczach. Na boisku spędził 1449 min. Zdobył 4 bramki.

Jakub Cukrowski trafił do Staru w zimowym okienku transferowym. Wychowanek Granatu Skarżysko przyszedł do Staru z Garbarni Kraków. Zagrał w 7 meczach w pierwszym zespole i 2 w zespole rezerw gdzie zdobył 2 bramki. Koniec wypożyczenia.

Oskar Natorski do Staru dołączył w sierpniu 2023. Pierwszy mecz rozegrał w październiku w ramach Okręgowego Pucharu Polski ze Stalą Kunów (wygrana 6:0)  ale na debiut w meczu ligowym czekał do 28 kolejki (3 maja 2024) gdzie w meczu z KS Wiązownica zachował czyste konto a Star wygrał 1:0. Oskar wystąpił jako podstawowy bramkarz w 8 meczach, zaliczając 720 min. Wystąpił również 2 razy w rezerwach Staru.

Wszystkim wymienionym zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie Zielono-czarnych barw i życzymy powodzenia w na dalszym etapie kariery.

 

Foto: BAZA Foto Sport

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.