Orlicz górą w meczu na szczycie

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Orliczem Suchedniów 0:2. Mecz ten odbył się w ramach 20 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W niedzielne popołudnie na stadionie w Suchedniowie przy ul. Sportowej 5 wybiegły jedenastki Orlicza oraz Staru Starachowice. Spotkanie na szczycie Kieleckiej Okręgówki zgromadziło liczną grupę kibiców. Wśród nich było spore grono sympatyków Zielono-Czarnych. Początek spotkania był z obu stron dość wyrównany. Jednak to gospodarze stworzyli sobie pierwszą wyśmienitą sytuację do objęcia prowadzenia. Sytuacji sam na sam z Patrykiem Sieczką nie wykorzystał Tomasz Staszewski. Snajper Orlicza uderzył w słupek. W 17 minucie dopowiedzieli Starachowiczanie. Po mierzonym dośrodkowaniu Patryka Kosztowniak z pola karnego uderzył Maciej Horna. Strzał skrzydłowego Staru na róg odbił golkiper gospodarzy. Przez blisko kolejny kwadrans obie drużyny nie zagroziły sobie nawzajem. Mecz nadal był wyrównany. W 30 minucie szczęścia spróbował Konrad Wójtowicz. Strzał zawodnika gości powędrował jednak na bramką. Chwilę później do interwencji zmuszony został Patryk Sieczka. Golkiper Zielono-Czarnych poradził sobie z uderzeniem zawodnika Orlicza. Końcówka pierwszej części gry nie przyniosła ciekawych wydarzeń boiskowych. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat. Druga połowa była już zupełnie inna. Z biegiem kolejnych minut to gospodarze zaczęli się prezentować coraz lepiej. Pierwszy kwadrans przyniósł dwa strzały na bramkę strzeżoną przez Patryka Sieczkę. W obu przypadkach dobrze interweniował golkiper Staru. Zielono-Czarni nie potrafili niczym odpowiedzieć. Gospodarze natomiast nacierali dalej. W 64 minucie stało się to na co się zanosiło od pierwszych minut drugiej połowy. Orlicz objął prowadzenie. Błąd Bartosza Gębury wykorzystał Mateusz Tumulec. Młody zawodnik zespołu z Suchedniowa pewnie trafił do siatki. Niestety stracona bramka nie podziała w pozytywny sposób na przyjezdnych. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego nadal prezentowali się bardzo kiepsko. Orlicz natomiast grał swoje. Nagrodą z pewnością było trafienie na 2:0. Po dośrodkowaniu w pole karne Staru niefortunnie do własnej bramki skierował futbolówkę Patryk Kosztowniak. Po straceniu drugiego gola zespół prowadzony przez trenera Bilskiego zaczął grać nieco lepiej. Na nic to się jednak nie zdało. Zielono-Czarni nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Ubysza. Gospodarze natomiast jeszcze dwa razy uderzyli na bramkę Staru, W obu przypadkach piłka nie znalazła drogi do bramki. Do końca spotkania już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Orlicz Suchedniów pokonał na własnym stadionie Star Starachowice 2:0.

Orlicz Suchedniów – Star Starachowice 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Tumulec 63, Patryk Kosztowniak 73 (sam)
Kartki: Łukasz Boleń 26, Tomasz Staszewski 37 – Konrad Wójtowicz 40 (żółte)

Orlicz: Mateusz Ubysz, Michał Bator, Paweł Jarząb (51 Karol Świtowski), Michał Stawiak, Marcin Tacij, Łukasz Boleń (84 Marek Banaczkowski), Piotr Grzejszczyk (78 Albert Bujakowski), Mateusz Tumulec (64 Damian Kita), Mateusz Kokosza, Piotr Solnica, Tomasz Staszewski

Star: Patryk Sieczka, Bartosz Guz (80 Karol Strzelec), Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Michał Stachura (70 Miłosz Sokół), Konrad Wójtowicz (57 Arkadiusz Zięba), Emil Gołyski, Maciej Horna, Artur Kidoń (67 Filip Niewczas)