Ósma wygrana z rzędu!

Star Starachowice – Sparta Kazimierza Wielka 5:0 (3:0) 17.09.2022

Starachowiczanie odnieśli ósme z rzędu zwycięstwo w ramach rozgrywek Hummel IV ligi. Tym razem do grona pokonanych dołączyła Sparta Kazimierza Wielka. Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando Staru. Zanim zaczął się mecz pamiątkową koszulkę za 300 meczów w barwach Staru odebrał Patryk Kosztowniak.

Pierwszy groźny strzał oddał w 9 minucie Szymon Hajduk. W 12 minucie ponownie Hajduk powinien zdobyć pierwszą bramkę ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji. To co nie udało się Szymonowi udało się w 13 minucie Przemysławowi Śliwińskiemu i było 1:0.

W 22 minucie po raz pierwszy śmielej zaatakowali goście ale akcja nie została zakończona strzałem. Osiem minut później kolejny raz groźnie uderzał Hajduk ale piłka przeszła minimalnie obok bramki. W 32 minucie drugiego gola zdobył Przemysław Śliwiński po dobrym prostopadłym podaniu. W 34 min Przemek skompletował klasycznego Hattricka, piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. W 38 min kolejną szansę w meczu miał bardzo aktywny Hajduk ale wynik 3:0 utrzymał się do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla wspomnianego wcześniej Hajduka. Z lewej strony przedarł się Śliwiński, który dokładnie dograł do Hajduka a ten nie miał problemu z celnym strzałem i czwarta bramka dla Staru stała się faktem.

Sparta próbowała znaleźć sposób na grę Staru ale w dziś podopieczni Tadeusza Krawca nie pozwalali na wiele. Warto odnotować po stronie Sparty akcję z 59 min w wykonaniu Ezeha i strzał z rzutu wolnego w 66 min również Johna Ezeha, który zmusił Michała Nowaka do interwencji. W 69 min szansę na bramkę zmarnował będąc sam na sam z bramkarzem Sparty Bartosz Szydłowski.

Kropkę nad i w dzisiejszym meczu postawił Mateusz Jagiełło. Wrzutkę z rzutu rożnego domykał wprowadzony w 2 połowie Kacper Wiecha, bramkarz obronił ten strzał ale dobitka nie dawała już szans na skuteczną interwencję.

Do końca meczu nic więcej się nie wydarzyło i Star zasłużenie wygrał ze Spartą 5:0.

STAR: Nowak – Gębura, Jagiełło 65′ żk, Styczyński, Nowocień, Kaczmarek (63′ Nowak), Kosztowniak (63′ Szydłowski), Ambrozik 70′ żk (71′ Grzywalski), Hajduk (71′ Grunt), Stefański, Śliwiński (60′ Wiecha)