Star Starachowice

Osoby związane z Lubrzanką Kajetanów oraz Starem Starachowice

Na przestrzeni lat kilku zawodników było związanych zarówno ze Starem Starachowice oraz Lubrzanką Kajetanów bądź nadal w którymś z tych klubów występują. Poniżej ich przedstawiamy.

Szymon Gryz – obecnie zawodnik GKS-u Rudki. Zespół Staru reprezentował przez rundę jesienną sezonu 2016/2017. Był zawodnikiem pierwszego składu. Z drużyny Zielono-Czarnych Szymon przeszedł do Lubrzanki Kajetanów. W klubie z okolic Kielc zawodnik spędził tylko pół roku. Warto dodać, że Szymon był bliski reprezentowania Staru kilkanaście lat wcześniej. Przed rozpoczęciem rozgrywek III Ligi 2001/2002 znajdował się w kręgu zainteresowań Zielono-Czarnych. Zagrał nawet w jednym sparingu Staru. Ostatecznie nie zasilił szeregów ówczesnych podopiecznych Michała Gębury.

Dariusz Kozubek – obecnie trener Naprzodu Jędrzejów. W zespole ze Starachowic zaliczył kilka epizodycznych występów na przestrzeni sezonu 2000/2001. Równocześnie reprezentował barwy I-ligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pomógł Zielono-Czarnym w awansie do III Ligi. Wychowanek Korony Kielce trochę czasu spędził w Lubrzance Kajetanów. Pracował tam jako trener. Dariusz w miarę możliwości pomagał również zespołowi na boisku.

Wojciech Kukuła – zakończył karierę. Do Staru przybył z Korony Kielce przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2000/2001. W Zielono-Czarnych barwach występował przez jedną rundę. Dołożył cegiełkę do awansu Starachowiczan na III-ligowy poziom. Wojciech zespół Lubrzanki Kajetanów reprezentował w rundzie wiosennej sezonu 2007/2008.

Jarosław Mosiołek – zakończył karierę. Ofensywny zawodnik barwy starachowickiego klubu reprezentował w sezonie 2000/2001. Na pewno został zapamiętany z bardzo dobrej strony. Zdobył sporo bramek, które przyczyniły się do awansu Staru do III Ligi. W klubie ze Starachowic występował przez rok. Jarosław ostatnie lata swojej kariery spędził w Lubrzance Kajetanów. Początkowo jako piłkarz. Po czasie został grającym trenerem zespołu.

Krzysztof Sobieraj – obecnie asystent trenera w ekstraklasowej Arce Gdynia. Zawodnik ten reprezentował barwy Staru Starachowice w rundzie wiosennej sezonu 2000/2001. Pomógł klubowi awansować do III Ligi. Był bardzo ważnym ogniwem w układance Michała Gębury. Krzysztof Lubrzankę Kajetanów również reprezentował przez jedną rundę. W pierwszej części rozgrywek III Ligi Grupy IV 2009/2010 został grającym trenerem ekipy z okolic Kielc. Wiosną Krzysztof reprezentował barwy Olimpii Elbląg.

Krzysztof Stocki – zakończył karierę. Star Starachowice reprezentował w rundzie jesiennej sezonu 2001/2002 (III Liga). Dołączył z Pogoni Staszów. Przybył już w trakcie sezonu. Był zawodnikiem pierwszego składu. Zawodnik występujący na pozycji obrońcy postanowił opuścić Star po zakończeniu pierwszej części sezonu ze względu na problemy klubu. Krzysztof był zdecydowanie dłużej związany z Lubrzanką Kajetanów. W tym klubie zakończył swoją karierą piłkarską. Wychowanek Błękitnych Kielce był również grającym trenerem Lubrzanki. Jako szkoleniowiec w klubie z Kajetanowa Krzysztof zaliczył kilka epizodów.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.