Star Starachowice

Osoby związane z Partyzantem Radoszyce i Starem Starachowice

Na przestrzeni lat zaledwie dwie osoby było związanych zarówno z Partyzantem Radoszyce oraz Starem Starachowice. Do tego grona skromnego grona zaliczymy: Maciej Cichackiego oraz Artura Kidonia. Poniżej przedstawiono ich sylwetki.

Maciej Cichacki – Dla starszych kibiców Zielono-Czarnych bardzo dobrze znana postać. Pan Maciej grał w drużynie Staru kiedy klub przeżywał lata świetności. Na boisku występował jako obrońca. Był bardzo ważna postacią II-Ligowego wówczas Staru. Miał okazję rywalizować z takimi drużynami jak min. Jagiellonia Białystok czy Motor Lublin. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Pan Maciej postawił na pracę szkoleniową. Zaliczył kilka epizodów trenerskich w Partyzancie Radoszyce. Były zawodnik Staru Starachowice piastował funkcję szkoleniowca drużyny z okolic Końskich w sezonach 2008/2009 (IV Liga, runda jesienna), 2010/2011 (IV Liga, runda jesienna) oraz 2012/2013 (IV Liga, druga część rundy jesiennej).

Artur Kidoń – Wychowanek Juventy Starachowice. Przeszedł szczeble juniorskie by następnie dołączyć do drużyny seniorów występującej na poziomie III Ligi. Jako młody zawodnik był powoływany na konsultacje młodzieżowej Reprezentacji Polski. Niestety w zrobieniu większej kariery Arturowi na przeszkodzie stanęły kontuzje. Po wycofaniu się Juventy Starachowice z III Ligi zawodnik postanowił dołączyć do IV-Ligowego Partyzanta Radoszyce. “Kajdon” w zespole z powiatu koneckiego rozegrał dwanaście meczów i strzelił dwie bramki. Po jednej rundzie zawodnik postanowił zmienić drużynę. Następnym przystankiem w przygodzie z futbolem Artura była Olimpia Pogoń Staszów. Ofensywny zawodnik radził sobie bardzo dobrze. Jednak również po jednej rundzie postanowił opuścić klub. Artur wrócił w rodzinne strony i przeszedł do Staru Starachowice. Kolejnymi klubami, w których występował zawodnik były Kamienna Brody, Spartakus Daleszyce oraz ponownie Kamienna Brody. Od sezonu 2018/2019 Artur rozpoczął swoją drugą przygodę ze Starem, która trwa do dzisiaj.

Blisko klubu ze Starachowic byli również dwaj zawodnicy, którzy występowali bądź występują w Partyzancie Radoszyce. Jednym z nich jest Maciej Pastuszka. Środkowy obrońca rozegrał w zespole z okolic Końskich rundę jesienną sezonu 2013/2014. W 2016 roku Maciej był niezwykle blisko dołączenia do Staru Starachowice. Przed rozpoczęciem rozgrywek Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2016/2017 zawodnik występujący na pozycji obrońcy zdążył rozegrać mecz sparingowy z Widzewem Łódź. Na przeszkodzie dalszych występów w zespole ze Starachowic stanęła kontuzja, która nie pozwoliła Maciejowi na kontynuowanie kariery.

O krok od dołączenia do Staru Starachowice był również Krzysztof Myśliwy. Zawodnik występujący na pozycji napastnika był testowany przez Zielono-Czarnych. Klub ze Starachowic awansował wówczas do III Ligi Grupy IV (sezon 2001/2002) i szukał wzmocnień w województwie świętokrzyskim. Jedną z opcji był właśnie Krzysztof. Ofensywny zawodnik wystąpił nawet w kilku sparingach Zielono-Czarnych. Ostatecznie pozostał w swoim ówczesnym zespole, MKS-ie Końskie. Barwy Partyzanta Radoszyce Krzysztof reprezentował jako młody zawodnik. Przed bieżącym sezonem (2019/2020) zawodnik po wielu latach postanowił wrócić do Partyzanta.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.