Pechowa porażka z Orlętami

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa przegrali u siebie z Orlętami Kielce 1:2. Bramkę dla Starachowiczan zdobył Piotr Mikos. Mecz ten odbył się w ramach 2 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

We wczesne, niedzielne popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru/Juventy oraz Orląt Kielce. Obie drużyny rozpoczęły rozgrywki zgoła odmiennie. Starachowiczanie od przegranej, Orlęta od zwycięstwa. W podstawowym składzie gospodarzy wybiegli zawodnicy, którzy dzień wcześniej wystąpili w drużynie seniorów. Mowa o Jakubie Błażejewskim, Piotrze Nowakowskim, Kacprze Podzielnym oraz Bartoszu Szydłowskim. Możliwe to było dzięki przepisom. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu podopiecznych Zdzisława Spadło oraz Artura Mikosa. Gospodarze byli stroną przeważającą. Goście nie potrafili sobie stworzyć dobrych okazji. Mimo to jedna z nielicznych sytuacji przyniosła bramkę Orlętom w pierwszej części gry. Do siatki trafił Bartłomiej Kołomański. Na odpowiedź Staru/Juventy długo nie trzeba było czekać. Po dwóch kwadransach wyrównujące trafienie zdobył Piotr Mikos. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Mimo przewagi Starachowiczanie remisowali z Orlętami. Po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie. Gospodarze stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji. Niestety nie byli w stanie żadnej z nich wykorzystać. Rywal w odróżnieniu od Starachowiczan był skuteczniejszy. Nie minął kwadrans gry drugiej połowy i podopieczni Tomasza Kołodziejczyka ponownie wyszli na prowadzenie. Gola dla Orląt zdobył Jakub Moskal. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie Star/Juventa Starachowice przegrała na własnym terenie z Orlętami Kielce 1:2. Gospodarze ponieśli drugą porażkę w rozgrywkach. Goście natomiast mają komplet zwycięstw.Trzeba otwarcie przyznać, że porażka z Kielczanami była dość pechowa. Starachowiczanie zasługiwali przynajmniej na remis. W następnej kolejce podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa rozegrają wyjazdowe spotkanie. Przeciwnikiem będzie Chełmianka Chełm.

Star/Juventa Starachowice – Orlęta Kielce 1:2 (1:1)
Bramki: Piotr Mikos 30 – Bartłomiej Kołomański 17, Jakub Moskal 55
Kartki: Jakub Błażejewski 60 (żółta)

Star/Juventa: Dawid Pocheć, Jakub Błażejewski, Dawid Płatek, Kacper Podzielny (55 Patryk Markiewicz), Karol Strzelec (60 Patryk Nawrot), Kacper Gładyś (60 Piotr Krzyżowski), Jakub Kalisz, Patryk Mańturz, Piotr Nowakowski (60 Kacper Borkowski), Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski

Orlęta: Kamil Zieliński, Aleksander Dudek, Kamil Jarząbek, Jakub Krawczyk, Oskar Stramski (89 Maksym Delipacy), Wiktor Bartoszek (79 Filip Kaczmarski), Bartłomiej Kołomański, Jakub Moskal (69 Radosław Grzesiak), Jakub Urban (60 Igor Ogonowski), Patryk Żak, Krystian Moskal