Pechowa przegrana juniorów

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa ulegli na własnym terenie Stali Rzeszów 1:2. Bramkę dla Staru/Juventy zdobył Patryk Mańturz. Mecz ten odbył się w ramach 12 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

We wczesne, niedzielne popołudnie na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru/Juventy oraz Stali Rzeszów. Przed dziesiątą serią gier obie drużyny prezentowały się zupełnie inaczej. Gospodarze niedzielnej rywalizacji nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania. Zanotowali zaledwie trzy remisy, a resztę meczów przegrali. Do pojedynku ze Starem/Juventy w zdecydowanie lepszych nastrojach przystępowali młodzi piłkarze z Rzeszowa. Stal w rundzie rewanżowej prezentuje się bardzo dobrze. O niebo lepiej niż w pierwszej, bardzo słabej części sezonu. Jako faworyta niedzielnego pojedynku wskazać można było przyjezdnych. Mecz zaczął się jednak zupełnie inaczej. Gospodarze zaskoczyli swojego przeciwnika. Już w czwartej minucie podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa objęli prowadzenie. Do siatki przeciwnika trafił Patryk Mańturz. Udany początek jeszcze bardziej zachęcił Starachowiczan do dalszych ataków. Gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać. Potrafili skonstruować ciekawe akcje. Niestety brakowało jednak skuteczności. Do końca pierwszej części gry Starachowiczanie mieli trzy doskonałe sytuacje na podwyższenie wyniku. Niestety żadna z nich nie została zamieniona na bramkę. Do przerwy utrzymał się rezultat 1:0 dla Staru/Juventy. Druga połowa była nieco inna. Obie drużyny mocno się starały by coś zmienić na swoją korzyść. Jednak cały czas prowadzili gospodarze. Końcówka jednak przyniosła wiele emocji. W 87 minucie Stal wyrównała. Adriana Szasta pokonał Hubert Rączka. Gdy się wydawało, że mecz pomiędzy Starem/Juventą, a Rzeszowianami zakończy się remisem, goście zadali jeszcze jeden cios. Gospodarzy w doliczonym czasie gry dobił Mateusz Gul. Stal tym samym wyszła na prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Star/Juventa Starachowice przegrała na własnym terenie ze Stalą Rzeszów 1:2. Niestety po raz kolejny zespół prowadzony przez trenerów Spadło oraz Mikosa mógł mówić o sporym pechu. Star/Juventa była bardzo bliska wygranej, a nie dopisała do swojego konta choćby jednego oczka. W najbliższą niedzielę (09.06) Starachowiczanie rozegrają mecz w ramach 13 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych. Przeciwnikiem będą Orlęta Radzyń Podlaski.

Star/Juventa Starachowice – Orlęta Radzyń Podlaski 1:2 (1:0)
Bramki: Patryk Mańturz 4 – Hubert Rączka 87, Mateusz Gul 90
Kartki: Patryk Nawrot 48, Jakub Błażejewski 88 – Rafał Walas 65

Star/Juventa: Adrian Szast, Jakub Błażejewski, Patryk Markiewicz, Patryk Nawrot (70 Bartosz Chojnacki), Dawid Płatek, Jakub Kalisz, Norbert Korczak, Piotr Krzyżowski, Patryk Mańturz (58 Kacper Borkowski), Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski (28 Kacper Gładyś)

Stal: Jakub Czysnok, Marcin Bobola (63 Kacper Pieniążek), Klaudiusz Dzeidzic (70 Krzysztof Puc), Mateusz Gul, Jan Rentkowski (51 Eryk Ciemirkiewicz), Sebastian Puszkar (76 Przemysław Zieliński), Kacper Penar, Hubert Rączka, Mikołaj Wania, Rafał Walas, Konrad Kowal