Pewna wygrana z Grodem

W sobotnie popołudnie juniorzy Staru/Juventy Starachowice pokonali w wyjazdowym spotkaniu Gród Ćmińsk 4:0. Bramki zdobyli Patryk Mańturz x2 oraz Bartosz Szydłowski. Mecz ten odbył się w ramach 8 kolejki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych Grupy I.

W sobotę na boisko w Ćmińsku wybiegły jedenastki juniorów miejscowego Grodu oraz Staru/Juventy Starachowice. Pierwszy pojedynek pomiędzy obiema drużynami zakończył się wygraną drużyny prowadzonej przez trenera Spadło 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Damian Sadkowski, Kacper Błaszczyk z rzutu karnego oraz Piotr Krzyżowski. Pojedynek w Ćmińsku zakończył się identycznym rezultatem. Górą ponownie byli piłkarze ze Starachowic. Podopieczni Zdzisława Spadło byli faworytami sobotniego spotkania. Owa rola nie ugięła nóg zawodnikom Staru/Juventy. Do przerwy goście prowadzili 2:0. Decydujący okazał się trzeci kwadrans pierwszej części gry. Starachowiczanie zdobyli wówczas dwie bramki. W 35 minucie prowadzenie gościom dał Patryk Mańturz. Rezultat na 2:0 podwyższył Bartosz Szydłowski. Napastnik Staru/Juventy zdobył tzw. bramkę do szatni. Bartosz pokonał bramkarza rywali w 44 minucie. W drugiej połowie podopieczni Zdzisława Spadło strzelili jeszcze jedną bramkę. Wynik na 3:0 ustalił w 65 minucie Patryk Mańturz. Dla ofensywnego zawodnika gości było to drugie trafienie w tym spotkaniu. Do końca meczy rezultat nie uległ zmianie. Juniorzy Staru/Juventy Starachowice pokonali na wyjeździe Gród Ćmińsk 3:0.

Gród Ćmińsk – Star/Juventa Starachowice 0:3 (0:2)
Bramki: Patryk Mańturz 35, 65, Bartosz Szydłowski 44

Gród: Kacper Kunicki, Kacper Fert (46 Michał Rogula), Dawid Śliwa (46 Kamil Wiech), Mateusz Gorzelak (65 Daniel Tomala), Piotr Gołąb, Hubert Polit (70 Dawid Marszałek), Nikodem Samiec, Jakub Cedro, Wojciech Filipiak, Kacper Ślusarczyk (46 Szymon Włodarczyk), Jakub Ślusarczyk

Star/Juventa: Dawid Pocheć, Jakub Błażejewski, Patryk Markiewicz, Patryk Nawrot (66 Kacper Borkowski), Kacper Podzielny, Kacper Gładyś (66 Adam Karwacki), Piotr Krzyżowski (80 Jakub Nowak), Patryk Mańturz, Piotr Nowakowski (66 Karol Strzelec), Damian Sadkowski, Bartosz Szydłowski