Pewna wygrana w Kazimierzy Wielkiej

We wczorajszym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Spartę Kazimierze Wielką 3:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Emil Gołyski, Artur Kidoń oraz Jakub Kania. Mecz ten odbył się w ramach 6 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W słoneczne, niedzielne popołudnie na Stadion Miejski przy ul. Głowackiego 42 w Kazimierzy Wielkiej wybiegły jedenastki miejscowej Sparty oraz Staru Starachowice. Ładna pogoda przyciągnęła całkiem sporą liczbę kibiców na jeden z najciekawszych meczów kolejki. Początek spotkania był z obu stron dość wyrównany. Zarówno gospodarze jak i goście nie byli w stanie stworzyć poważniejszego zagrożenia. Z biegiem minut lepiej zaczęli się prezentować na boisku podopieczni Marka Kowalskiego. Piłkarze Sparty grali bardzo ambitnie. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje pod bramką Starachowiczan. W 36 minucie okres przeciętnej gry zdobyciem bramki zamknęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Trójkowa akcja Michała Stachury, Mariusza Fabjańskiego oraz Emila Gołyskiego została zwieńczona trafieniem ostatniego z wymienionych zawodników. Pomocnik Zielono-Czarnych znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Sparty. Bramka na 1:0 dodała animuszu Starachowiczanom. Piłkarze prowadzeni przez trenera Bilskiego zaczęli grać coraz lepiej. Niedługo po objęciu prowadzenia szczęścia zza pola karnego spróbował Konrad Wójtowicz. Uderzenie pomocnika Staru powędrowało jednak nad bramką ekipy z krańców województwa świętokrzyskiego. Do przerwy nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Zielono-Czarni prowadzili ze Spartą 1:0. Drugą część gry od mocnego akcentu mogli rozpocząć gospodarze. W bardzo dobrej sytuacji znalazł jeden z zawodników Sparty, który oddał jednak uderzenie obok bramki. Na odpowiedź Staru długo nie trzeba było czekać. Po szybkim wznowieniu gry z rzutu wolnego w doskonałej sytuacji znalazł się Mariusz Fabjański. Strzał snajpera gości obronił golkiper Sparty. Piłka jednak wróciła do “Fabjana”, który głową podał futbolówkę do Artura Kidonia. Skrzydłowy Zielono-Czarnych przechytrzył defensorów gospodarzy i skierował piłkę do bramki. Tym samym Star prowadził 2:0. Chwilę później na boisku w miejsce Emila Gołyskiego zameldował się Dariusz Anduła. Kolejne minuty pokazały, że trener Bilski miał nosa wpuszczając popularnego “Andzię” na murawę. W 60 minucie podopieczni trenera Kowalskiego mogli zdobyć bramkę. Dobry strzał z dystansu oddał jeden z zawodników gospodarzy. Trudną piłkę przed siebie wybił Adrian Bzymek. Golkiper Zielono-Czarnych również w fantastycznym stylu wybronił dobitkę piłkarza Sparty. W 67 minucie po raz kolejny dobrze interweniował Adrian Bzymek po strzale z dystansu zawodnika gospodarzy. Na trochę ponad kwadrans przy większym szczęściu Mariusz Fabjański mógł podwyższyć rezultat spotkania. Przypadkowo odbita piłka od snajpera gości trafiła w ręce bramkarza Sparty. W 73 minucie miała miejsce dość kontrowersyjna sytuacja. Wychodzący na czystą pozycję Dariusz Anduła był faulowany przez defensora gospodarzy. Gwizdek sędziego jednak milczał. 86 minuta przyniosła kąśliwy strzał zza pola karnego Michała Stachury. Z problemami futbolówkę na rzut rożny odbił bramkarz gospodarzy. Chwilę później było już 3:0. Po rzucie rożnym jeden z zawodników Staru oddał uderzenie, które zostało zablokowane. Następnie piłkę dostał Mariusz Fabjański i wstrzelił ją w szesnastkę Sparty. Znalazł się tam Jakub Kania, który pokonał bramkarza przeciwnika. Do końca spotkania już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na wyjeździe Spartę Kazimierze Wielką 3:0.

Sparta Kazimierza Wielka – Star Starachowice 0:3 (0:1)
Bramki: Emil Gołyski 36, Artur Kidoń 52, Jakub Kania 87
Kartki: Piotr Mocherek 39, Adrian Morsztyn 43, Daniel Nowak 88 – Marcin Chodniewicz 23, Konrad Wójtowicz 26, Artur Kidoń (żółte)

Sparta: Bartosz Kwiatkowski, Mariusz Adamczyk, Przemysław Fakowski (89 Sebastian Zientara), Michał Kowalski, Adrian Morsztyn, Kamil Adamski (60 Tomasz Mocherek), Kamil Jeleń (75 Marcin Adamczyk), Piotr Mocherek, Daniel Nowak (89 Piotr Trzepatowski), Mateusz Wołowski, Krystian Grochalski (70 Krystian Kądzielski)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Jakub Nowocień (86 Filip Niewczas), Emil Gołyski (54 Dariusz Anduła), Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Maciej Horna (67 Bartłomiej Drabik), Artur Kidoń (74 Patryk Kosztowniak), Mariusz Fabjański