Pewna wygrana na początek

We wczorajszym spotkaniu Star Starachowice wysoko pokonał Wicher Miedzianą Górę 4:0. Tym samym Zielono-Czarni w świetnym stylu zainaugurowali zmagania rundy wiosennej w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej 2016/2017. Bramki w tej rywalizacji dla Starachowiczan zdobyli: Konrad Wójtowicz (x2), Kamil Stawiarski oraz Patryk Kosztowniak.

Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden – Star. Tym samym od początku spotkania goście starali się słowa przekuć w czyny. Po raz pierwszy gorąco w polu karnym Wichru zrobiło się w 4 minucie. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym groźnie dośrodkował Konrad Wójtowicz. Na posterunku był jednak golkiper rywali, Bartłomiej Żak. Chwilę później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się aktywny Konrad Wójtowicz. Uderzenie pomocnika Staru było niestety niecelne. Ósma minuta przyniosła kolejną ciekawą akcję ze strony przyjezdnych. Z dograniem Marcina Chodniewicza w szesnastkę gospodarzy poradził sobie Bartłomiej Żak. Parę chwil po upływie kwadransa gry po raz pierwszy do głosu doszedł Wicher. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał głową oddał jeden z graczy gospodarzy. Piłka minęła jednak w bezpiecznej odległości bramkę Mateusza Pońskiego. W 20 minucie bliscy objęcia prowadzenia byli podopieczni Jerzego Rota. Konrad Wójtowicz dośrodkował piłkę na głowę Mariusza Fabjańskiego, który oddał groźne uderzenie. Futbolówkę z trudem na korner wybił bramkarz Wichru. Rzutu rożnego sędzia jednak nie odgwizdał, ponieważ dopatrzył się spalonego. W 29 minucie bliski zdobycia bramki z bezpośrednio z rzutu rożnego był Konrad Wójtowicz. Futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę. Niedługo później szczęścia ponownie spróbował Mariusz Fabjański. Strzał zawodnika Zielono-Czarnych nie sprawił problemów golkiperowi gospodarzy. 40 minuta przyniosła bardzo dobre uderzenie Kamila Stawiarskiego. Zabrakło dosłownie centymetrów by napastnik Zielono-Czarnych mógł się cieszyć ze zdobycia gola. Ostatni akt pierwszej połowy stanowił groźny stały fragment gry dla Staru. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Konrad Wójtowicz, a ta po drodze otarła się o głowę Damiana Senderowskiego i trafiła w poprzeczkę. Nic więcej ciekawego się nie wydarzyło w pierwszej części gry. Star mimo dużej przewagi nie potrafił jej udokumentować zdobyciem bramki. Druga połowę Starachowiczanie rozpoczęli z jedną zmiana w składzie. Za Jakuba Kanię na murawie zameldował się Jakub Nowocień. Pierwsza akcja przyjezdnych w drugiej części przyniosła bramkę. W 50 minucie piłkę w polu karnym gości otrzymał Konrad Wójtowicz i precyzyjnym strzałem po rogu pokonał golkipera gospodarzy. Tym samym Star wyszedł na prowadzenie. Goście nie chcieli poprzestać na jednym trafieniu i postanowili iść za ciosem. Trzy minuty po zdobyciu gola z dystansu uderzył Kamil Stawiarski. Bartłomiej Żak z dużym trudem wybił piłkę na rzut rożny. W 58 minucie doskonałej szansy na powiększenie prowadzenia nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Zawodnik Staru przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Wichru. 65 minuta przyniosła drugą zmianę w szeregach gości. Na boisku w miejsce Mariusza Fabjańskiego pojawił się Patryk Kosztowniak. Niedługo później żółtą kartką został ukarany zawodnik gospodarzy, Kamil Piwowarczyk. W 74 minucie po raz kolejny bliski strzelenia bramki był Kamil Stawiarski. Uderzenie głową napastnika Staru po dobrym dośrodkowaniu Jakuba Nowocienia powędrowało minimalnie nad bramką podopiecznych Sławomira Wojtasińskiego. Szczęście do Kamila uśmiechnęło się za to w 77 minucie. Zawodnik gości otrzymał idealną piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam. Kamil zachował zimną krew, minął bramkarza przeciwnika i umieścił futbolówkę już w pustej bramce. Star prowadził 2:0. Kolejne 5 minut dało dwie wyśmienite okazję na podwyższenie rezultatu. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Patryk Kosztowniak, a kilka chwil później pojedynek z Bartłomiejem Żakiem przegrał Bartłomiej Drabik. Golkiper Wichru wybił piłkę na rzut rożny. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Star nadal nacierał, a w 83 minucie udało się zdobyć następną bramkę. Po świetnej akcji, futbolówkę w polu karnym przeciwnika otrzymał Emil Gołyski. Pomocnik Zielono-Czarnych dostrzegł lepiej ustawionego Konrada Wojtowicza, któremu podał piłkę, a popularny Szyszka dopełnił formalności i strzelił trzeciego gola dla Starachowiczan. Chwilę przed zdobyciem bramki na 3:0, w zespole Staru doszło do zmiany. Za Kamila Stawiarskiego na placu gry zameldował się Alan Garbarczyk. W 89 minucie przyjezdni zdobyli czwartego gola. Tym razem do siatki rywali trafił Patryk Kosztowniak. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik miał kolejną świetna szansę na strzelenia swojej drugiej bramki. Uderzenie pomocnika Staru po podaniu Bartłomieja Drabika było jednak minimalnie niecelne. Do końca spotkania już ani jednej ani drugiej drużynie nie udało się stworzyć ciekawej akcji. Star na inaugurację rundy wiosennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2016/2017 pewnie pokonał na wyjeździe Wicher Miedzianą Górę 4:0.

Wicher Miedziana Góra – Star Starachowice 0:4 (0:0)
Bramki: Konrad Wójtowicz 50, 83, Kamil Stawiarski 77, Patryk Kosztowniak 89
Żółte kartki: Piotr Salwa 65, Kamil Piwowarczyk 69

Wicher: Bartłomiej Żak, Krystian Pedryc, Damian Piwowarczyk, Kamil Piwowarczyk (74 Mateusz Wiśniewski), Jakub Socha, Krzysztof Budzowski, Kamil Foderowicz (68 Dominik Marek), Kacper Kuca (55 Bartłomiej Proboszcz), Piotr Salwa, Mariusz Piwowarczyk, Radosław Toporek (42 Przemysław Gałecki)

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Damian Senderowski, Ariel Spadło, Michał Sieroń, Emil Gołyski, Jakub Kania (46 Jakub Nowocień), Konrad Wójtowicz, Bartłomiej Drabik, Mariusz Fabjański (65 Patryk Kosztowniak), Kamil Stawiarski (82 Alan Garbarczyk)
Na ławce rezerwowej pozostali: Tomasz Wróblewski oraz Patryk Nawrot