Pewna wygrana w Daleszycach

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Spartakusa Daleszyce 4:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Emil Gołyski, Karol Kopeć, Mariusz Fabjański oraz Dariusz Anduła. Mecz ten odbył się w ramach 5 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021.

W sobotnie popołudnie na Stadionie przy ul. Chopina 25 w Daleszycach wybiegły jedenastki miejscowego Spartakusa oraz Staru Starachowice. Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować przy słonecznej aurze i sporym upale. W zespole gospodarzy od pierwszej minuty wystąpili Bartosz Guz oraz Piotr Ostrowski. Obaj zawodnicy na przestrzeni sezonu 2019/2020 reprezentowali barwy Staru Starachowice. Sobotni pojedynek przebiegał pod dyktando drużyny z Miasta Ciężarówek. W pierwszej połowie padła jedna bramka. Prowadzenie Zielono-Czarnym dał Emil Gołyski. Ofensywny zawodnik gości wykorzystał podanie od Mariusza Fabjańskiego i skierował futbolówkę do pustej bramki. W pewnym momencie swój dobry okres gry miała również drużyna z Daleszyc. Nie potrafiła jednak udokumentować niezłego fragmentu strzeleniem gola. Mimo innych sytuacji więcej bramek w pierwszej części gry nie padło. Między innymi Emil Gołyski mógł podwoić swój dorobek strzelecki. Uderzył jednak w poprzeczkę bramki Spartakusa. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili 1:0. Po przerwie kibice kibice oglądający sobotnie starcie ujrzeli więcej bramek. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego stworzyli sobie sporo okazji bramkowych. Trzy z nich zostały wykorzystane. W 63 minucie wynik podwyższył Karol Kopeć. Gospodarze również się starali zmienić rezultat spotkania. Bez efektów. W 85 minucie było już po meczu. Trzeciego gola sobotniego popołudnia dla Zielono-Czarnych zdobył Mariusz Fabjański. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. W 87 minucie Patryk Raczyński dał nadzieję Spartakusowi na to, że w końcówce jeszcze powalczą. Nic bardziej mylnego. Tylko na honorowe trafienie było stać ekipę z Daleszyc w pojedynku ze Starem. Mało tego, podopieczni Arkadiusza Bilskiego strzelili jeszcze jednego gola. W 90 minucie ponownie na trzy bramkowe prowadzenie wyprowadził Starachowiczan Dariusz Anduła. Do końca meczu już nie padła żadna bramka. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na wyjeździe Spartakusa Daleszyce 4:1. Zarówno z gry jak i wyniku trener Staru, a także kibice mogli być w pełni usatysfakcjonowani.

Spartakus Daleszyce – Star Starachowice 1:4 (0:1)
Bramki: Patryk Raczyński 87 – Emil Gołyski 21, Karol Kopeć 63, Mariusz Fabjański 85, Dariusz Anduła 90
Kartki: Wiktor Śmigielski 72, Emil Gołyski 85 (żółte)

Spartakus: Jakub Dutka, Bartosz Guz, Seweryn Kaleta (80 Patryk Hernik), Piotr Ostrowski, Daniel Wołowiec (55 Karol Cielibała), Wiktor Brożyna (60 Patryk Raczyński), Marcin Dziubek, Łukasz Górski (46 Adrian Wychowaniec), Michał Jeziorski, Mariusz Maciejski, Maciej Żądło (77 Karol Dziedzic)

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak (78 Klaudiusz Marzec), Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Stanisław Sarwicki (55 Dawid Płatek), Filip Anduła (55 Adam Hamera), Karol Kopeć (68 Artur Kidoń), Mariusz Fabjański (88 Dariusz Anduła)