Pewna wygrana Zielono-Czarnych

W czwartym pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał na własnym terenie Arkę Pawłów 6:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Dawid Płatek, Artur Kidoń x3, Klaudiusz Marzec, Maciej Moskwa. Mecz ten odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

W sobotnie przedpołudnie podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali kolejny sparing w ramach przygotowań do drugiej części sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021. Przeciwnikiem Zielono-Czarnych była Arka Pawłów. Warto dodać, że sobotni przeciwnik Starachowiczan dokonał olbrzymiego wzmocnienia. Drużynę Arki wzmocnił Mirosław Kalista, który został grającym trenerem. Pierwsza połowa spotkania delikatnie mówiąc nie była udana w wykonaniu gospodarzy. Pierwsze 30 minut Zielono-Czarni grali na stojąco. Skrzętnie z tego skorzystali Pawłowianie. Dobra gra Arki przełożyła się na prowadzenie po bramce Mirosława Kalisty. Star odpowiedział wyrównującym trafieniem Dawida Płatka. Goście jednak potrafili strzelić drugą bramkę i ponownie wyjść na prowadzenie. Autorem trafienia był Jarosław Kończak. Do przerwy Star przegrywał z Arką 1:2. Druga połowa była już zdecydowanie inna. Z pewnością wpływ na postawę zawodników miała reprymenda ze strony trenera Bilskiego. Zielono-Czarni wzięli się ostro do pracy. Efektem tego było pięć bramek strzelonych w drugiej części gry. Po raz kolejny zarówno dobrą boiskową dyspozycję jak i skuteczność pokazał Artur Kidoń. “Kajdi” zdobył trzy gole. Po jednym trafieniu dołożyli Klaudiusz Marzec oraz Maciej Moskwa. Obie drużyny miały jeszcze sytuacje na zmianę wyniku. Arka zmarnowała rzut karny. Uderzenie z wapna Mirosława Kalisty obronił Dominik Dziułka. Okazje dla Staru mieli jeszcze Artur Kidoń oraz Maciej Moskwa. Futbolówka po strzałach obu zawodników nie znalazła drogi do bramki. Ostatecznie więcej bramek już nie padło. Star Starachowice pokonał Arkę Pawłów 6:2. Mimo porażki podopieczni Mirosława Kalisty zasłużyli na pochwały. Kolejnym sparingowym rywalem Zielono-Czarnych będzie reprezentant Mazowieckiej IV Ligi, Oskar Przysucha.

Star Starachowice – Arka Pawłów 6:2 (1:2)
Bramki: Dawid Płatek, Artur Kidoń x3, Klaudiusz Marzec, Maciej Moskwa – Mirosław Kalista, Jarosław Kończak

Star: Daniel Jagiełło, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Maciej Moskwa, Patryk Nawrot, Dawid Płatek, Karol Kopeć, Stanisław Sarwicki, Filip Anduła, Artur Kidoń, Klaudiusz Marzec oraz Dominik Dziułka, Filip Pisarski, Kacper Borkowski, Patryk Markiewicz

Arka: Hubert Kowalski, Daniel Styczyński, Adrian Koprowski, Mateusz Kołodziejski, Paweł Kupisz, Krystian Zapała, Damian Wiącek, Jakub Linek, Piotr Jankowicz, Jarosław Kończak, Mirosław Kalista oraz Karol Cioroch, Karol Gulba, Wojciech Moskwa, Karol Dziekan, Mateusz Gulba, Piotr Kulik