Pierwsza porażka w sezonie

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice przegrał na wyjeździe ze Świtem Ćmielów 0:1. Mecz ten odbył się w ramach 18 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W niedzielne popołudnie na Stadion Leśnym w Ćmielowie przy ul. Sportowej 5 wybiegły jedenastki miejscowego Świtu oraz Staru Starachowice. Na ten pojedynek do miejscowości położonej nieopodal Ostrowca Świętokrzyska przybyła grupa sympatyków popularnych Zielono-Czarnych. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego przystąpili do starcia ze Świtem osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników. Od samego początku meczu do ataków ruszyli gospodarze. Przez pierwsze dziesięć minut drużyna prowadzona przez Łukasza Kotwę nie dała odetchnąć przyjezdnym. Dwukrotnie do interwencji został zmuszony Patryk Sieczka. Napór gospodarzy jednak przyniósł efekt w postaci zdobyczy bramkowej. Trafienie dla Świtu zanotował Piotr Kiljański. Chwilę później odpowiedzi poszukał Filip Niewczas. Strzał zawodnika gości obronił golkiper Świtu. Niewiele po upływie kwadransa gry bardzo groźnie uderzył Konrad Wójtowicz. Piłka minimalnie przeszła nad bramką strzeżoną przez Przemysława Dwojaka. W 25 minucie po raz kolejny zagrozili gospodarze. Strzał zawodnika Świtu był jednak minimalnie niecelny. Kolejne minuty pierwszej części gry nie przyniosły akcji godnych odnotowania. Na boisku dominowała głównie walka z obu stron. Do przerwy Świt prowadził ze Starem 1:0. Drugą połowę podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczęli Ćmielowianie. Niewiele po upływie 50 minuty podopieczni trenera Kotwy dwukrotnie oddali strzały na bramkę Staru. W obu przypadkach piłka mijała bramkę strzeżoną przez Patryka Sieczkę. W 55 minucie dobrej sytuacji w polu karnym Świtu nie wykorzystał Emil Gołyski. Uderzenie piłkarza przyjezdnych obronił golkiper zespołu z Ćmielowa. 62 minuta przyniosła jedyną zmianę w szeregach Staru. Za Miłosza Sokoła na boisku zameldował się Maciej Horna. 120 sekund później po uderzeniu z rzutu wolnego Konrada Wójtowicza bardzo groźnie zrobiło się w szesnastce gospodarzy. Jednak Ćmielowianie obronną ręką wyszli z tej sytuacji i wybili futbolówkę na rzut rożny. Ostatnie dwadzieścia minut gry przyniosły dobre sytuacje dla Świtu. Dwukrotnie gospodarze oddali niecelne strzały na bramkę gości. W trzecim przypadku Patryka Sieczkę uratował słupek. Natomiast ostatnia minuta meczu przyniosła udaną interwencję golkipera Staru. Nic więcej ciekawego się już nie wydarzyło w tym spotkaniu. Ostatecznie Świt Ćmielów pokonał Star Starachowice 1:0. Zielono-Czarni ponieśli pierwszą porażkę w sezonie.

Świt Ćmielów – Star Starachowice 1:0 (1:0)
Bramki: Piotr Kiljański 6
Kartki: Łukasz Kotwa 71 – Artur Kidoń 36, Filip Niewczas 47, Konrad Wójtowicz 62 (żółte)

Świt: Przemysław Dwojak, Jakub Cebula, Piotr Cichocki, Daniel Czuba, Patryk Sarna, Hubert Czerpak (84 Daniel Cioch), Karol Garbala (90 Arkadiusz Michałowski), Piotr Kiljański, Łukasz Kotwa, Piotr Mazepa (65 Andrzej Mularski), Dominik Sito

Star: Patryk Sieczka, Patryk Nawrot, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Filip Niewczas, Emil Gołyski, Patryk Kosztowniak, Konrad Wójtowicz, Artur Kidoń, Miłosz Sokół (60 Maciej Horna), Arkadiusz Zięba