Pierwszy punkt juniorów

W sobotnim spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa zremisowali na wyjeździe z Chełmianką Chełm 1:1. Bramkę dającą jeden punkt zdobył Bartosz Szydłowski. Mecz ten odbył się w ramach 3 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

We wczesne, sobotnie popołudnie na Stadionie w Chełmie wybiegły jedenastki miejscowej Chełmianki oraz Staru/Juventy Starachowice. Obie drużyny rozgrywki rozpoczęły odmiennie. Gospodarze sobotniej rywalizacji w dwóch rozegranych spotkaniach zgromadzili cztery punkty. Starachowiczanie natomiast dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwników i tym samym pozostawali bez punktów. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod znakiem przewagi Chełmianki. Goście oddali pole gry rywalowi. W 28 minucie kontuzji doznał ważny gracz Staru/Juventy, Patryk Mańturz. W jego miejsce na murawie pojawił się Patryk Markiewicz. Końcówka pierwszej połowy przyniosła bardzo dobrą sytuację dla Starachowiczan. Piłkę po uderzeniu zawodnika gości z trudem na rzut rożny odbił golkiper Chełmianki. Mimo przewagi gospodarzy do przerwy nie padły bramki. Drugą część gry lepiej rozpoczęli młodzi zawodnicy z Chełmia. W 50 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym bardzo dobre uderzenie głową na bramkę zamienił Dawid Salewski. Kolejne minuty przyniosły głównie walkę z obu stron. Po upływie godziny gry bardzo dobrego, prostopadłego podania od Bartosza Szydłowskiego nie wykorzystał zawodnik Staru/Juventy. Dobrą interwencją popisał się bramkarz Chełmianki. W 75 minucie Starachowiczanie doprowadzili do wyrównania. Mocny strzał z przed pola karnego po rzucie rożnym oddał Bartosz Szydłowski. Futbolówka ostatecznie znalazła miejsce w bramce gospodarzy. Spory błąd popełnił golkiper zespołu z Chełmia. Końcówka spotkania przyniosła jeden groźny fragment gry. Chełmianka po trzech kornerach z rzędu zagroziła bramce strzeżonej przez Dawida Pochecia. Bramka dla gospodarzy jednak nie padła. Ostatecznie Chełmianka Chełm zremisowała ze Starem/Juventą Starachowice 1:1. Dla podopiecznych Zdzisława Spadło i Artura Mikosa jest to pierwszy punkt w rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

Chełmianka Chełm – Star/Juventa Starachowice 1:1 (0:0)
Bramki: Dawid Sajewski 50 – Bartosz Szydłowski 75
Kartki: Dawid Salewski 75 (żółta)

Chełmianka: Jakub Szymkowiak, Dawid Salewski, Jakub Jodłowski, Jakub Rak, Kamil Leśniak, Paweł Wójcicki, Dawid Krawiec (65 Dawid Lewkowicz), Mariusz Jaroszek, Michał Grądz (65 Kacper Głębocki), Krzysztof Haponiuk, Radosław Grzesiuk

Star/Juventa: Dawid Pocheć, Jakub Błażejewski, Kacper Borkowski, Dawid Płatek, Karol Strzelec, Kacper Gładyś, Jakub Kalisz, Piotr Nowakowski (55 Piotr Krzyżowski), Kacper Podzielny, Patryk Mańturz (28 Patryk Markiewicz), Bartosz Szydłowski