Star Starachowice

Pierwszy sparing już w sobotę

Nastąpiła korekta w planie przygotowań Staru Starachowice. Podopieczni Tadeusza Krawca w najbliższą sobotę rozegrają pierwszy pojedynek sparingowy. Przeciwnikiem będzie GKS Rudki.

Zespoły ze Starachowic i Rudek można powiedzieć znają się jak łyse konie. Obydwie ekipy bardzo często ze sobą rywalizują. W minionym sezonie miało to miejsce na poziomie IV Ligi. Ekipa z Rudek zakończyła rozgrywki na dziewiątej pozycji. W 38 spotkaniach zdobyła 59 punktów. 16 meczów wygrała, 11 zremisowała oraz 11 przegrała. Bilans bramkowy prezentuje się następująco: 63 gole strzelone i 55 straconych. Obecnie drużyna prowadzona przez Pawła Jaworka rozpoczęła przygotowania do zbliżającego się sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi 2021/2022. GKS wznowił treningi 14 lipca. Co do zmian kadrowych w zespole Rudek wiadomo, że nowego klubu poszukuje Tomasz Broniś. Po okresie wypożyczenia do Staru Starachowice wrócił Jakub Kalisz. Zawodnik występujący na pozycji pomocnika trenuje z drużyną Zielono-Czarnych. Również w bieżącym tygodniu przygotowania rozpoczęli Starachowiczanie. W drużynie zaszły ważne zmiany. Nowym trenerem został Tadeusz Krawiec, który zastąpił Arkadiusza Bilskiego. Star został wzmocniony trzema zawodnikami, którymi są: Michał Grunt, Piotr Stefański oraz Konrad Zacharski. Zielono-Czarni zostaną również wzmocnieni kolejnymi nowymi zawodnikami. Zarówno dla Staru jak i GKS-u weekendowy sparing będzie pierwszym meczem przygotowującym do rozgrywek IV Ligi.

Pojedynek pomiędzy obydwoma zespołami odbędzie już jutro (sobota, 15.07) na boisku Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ul. Szkolnej 10 o godzinie 16:30.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.