Star Starachowice

Plebiscyt Echa Dnia! Głosujemy!

Zachęcamy do oddawania głosów na Zielono Czarnych nominowanych na łamach Echo Dnia Kielce na sportowca roku, talent roku, trenera roku, najlepszego nauczyciela w-f oraz zespół roku z powiatu starachowickiego! Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie kandydatury w jednym poście.

DRUŻYNA ROKU:
Star Starachowice SMS: KSD.16 na numer 72355

Najlepsza i niepokonana drużyna rundy jesiennej świętokrzyskiej klasy okręgowej. Główny kandydat do awansu do IV ligi.

TRENER ROKU:
Arkadiusz Bilski SMS o treści KST.23 na numer 72355

Bardzo dobrze znana postać w środowisku piłkarskim województwa świętokrzyskiego oraz całej Polski. Jako zawodnik występował min. w Koronie Kielce oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zaliczył kilkadziesiąt występów w I Lidze (obecna Ekstraklasa). W drużynie ze stolicy województwa świętokrzyskiego pełnił również rolę dyrektora sportowego. Pan Arkadiusz objął stery w Starze w przerwie zimowej ubiegłego sezonu. Trener Bilski wykonuje świetną pracę w zespole Zielono-Czarnych. Drużyna po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

SPORTOWIEC ROKU:
Maciek Horna SMS o treści KSO.47 na numer 72355

24 lata. Wybrany na najlepszego zawodnika rundy jesiennej Staru Starachowice. Do Zielono-Czarnych przybył z Zenitu Chmielnik. Nominalną pozycją Maćka jest środek pomocy. Bardzo dobrze czuje się również na skrzydle co pokazuje bieżący sezon Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej. Walnie przyczynił się do obecnie zajmowanej pozycję przez Star. W rundzie jesiennej strzelił 10 bramek dla swojej drużyny. W przeszłości reprezentował barwy min. II Ligowej Kotwicy Kołobrzeg czy III ligowego Spartakusa Daleszyce.

Emil Gołyski SMS o treści KSO.49 na numer 72355?

19 lat. Niezwykle utalentowany zawodnik. Emil jest wychowankiem Juventa Starachowice. Z tego zespołu przeniósł się do Staru. Nominalny środkowy pomocnik. Z konieczności może grać również na skrzydle. Atutem Emila jest skuteczność. W ubiegłym sezonie zawodnik Staru zdobył 11 bramek. Obecne rozgrywki również potwierdzają strzeleckie umiejętności „Gołego”.

Jakub Kania SMS o treści KSO.65 na numer 72355

19 lat. Kolejny po Emilu Gołyskim bardzo utalentowany zawodnik. Prawdziwe odkrycie. Kuba doskonale radzi sobie zarówno na środku pomocy oraz jako stoper. Swoją dyspozycje udowadnia w bieżącym sezonie. Mimo zajmowanej pozycji na boisku jest bardzo skuteczny. Jako środkowy obrońca Kuba zdobył w obecnym sezonie pięć bramek. Wychowanek Juventa Starachowice. Po przejściu do Staru wywalczenie miejsca w pierwszym składzie zajęło Kubie bardzo mało czasu.

Mariusz Fabjański SMS o treści KSO.46 na numer 72355

24 lata. Uniwersalny zawodnik. Wychowanek Juventa Starachowice. Może grać w obronie, pomocy oraz w ataku. Postrach drużyn Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej. Cechuje go duża inteligencja boiskowa. W bieżącym sezonie Mariusz świętował jubileusz zdobycia 100 bramek w barwach Staru. Napastnik Zielono-Czarnych dołożył również sporą cegiełkę do niezwykle udanej rundy jesiennej w wykonaniu swojej drużyny.

Bartosz Gębura SMS o treści KSO.48 na numer 72355

31 lat. Wychowanek Juventa Starachowice. Do Staru przybył z III Ligowego Spartakusa Daleszyce przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Od razu został mianowany kapitanem zespołu. Szef obrony z krwi i kości. Postawa „Bobiego” w dużej mierze przyczyniła się do świetnej gry w obronie starachowickiej drużyny. Zielono-Czarni jesienią stracili zaledwie osiem bramek. W przeszłości występował w młodzieżowym zespole Korony Kielce.

Marcin Chodniewicz SMS o treści KSO.45 na nr 72355

29 lat. Wychowanek Staru Starachowice. Abmicja i wola walki to podstawowe cechy ” Kuny”. Nie ma dla niego straconych piłek. Mimo niskiego wzrostu bez większego problemu potrafi wygrać pojedynki o piłkę z rywalami wyższymi od niego o dwie głowy. Przez wiele lat kapitan Zielono – Czarnych. Solidny filar starachowickiej drużyny.

TALENT ROKU:
Kuba Kalisz SMS o treści KSA.25 na numer 72355

17 lat. Kapitan Star/Juventa Starachowice Junior Starszy. Prawdziwy boiskowy przywódca. Zawodnik występujący na pozycji środkowego pomocnika. Niezwykle ważny element układanki Zdzisława Spadło. Ile potrafi dać drużynie pokazał mecz z juniorami Neptuna Końskie. Jakub wrócił po kontuzji i walnie przyczynił się do awansu swojej drużyny do Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych. W ubiegłym sezonie niezwykle ważna postać Juventa Starachowice występującej w Centralnej Lidze Juniorów.

Patryk Mańturz SMS o treści KSA.24 na numer 72355

17 lat. Wychowanek Granatu Skarżysko Kamienna. Bardzo utalentowany zawodnik. Patryk swoje duże możliwości pokazał już w poprzednim sezonie reprezentując Juvente Starachowice na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Runda jesienna bieżącego sezonu mimo kontuzji tylko potwierdziła, że „Mańti” był ważnym ogniwem drużyny. Z sześcioma zdobytymi bramki został drugim najlepszym strzelcem Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych Grupy I.

Bartek Szydłowski SMS o treści KSA.23 na numer 72355

18 lat. Napastnik młodzieżowej drużyny Staru/Juventy Starachowice. Szybki, przebojowy oraz przede wszystkim bardzo skuteczny zawodnik. W rundzie jesiennej dawał się we znaki nie tylko rywalom ze Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych. Sporo trudu z napastnikiem miały również drużyny seniorskie, z którymi mierzyła się Star/Juventa w Okręgowym Pucharze Polski. Bartosz zdobył w tych rozgrywkach aż 10 bramek. Talent czystej wody.

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO:
Zdzisław Spadło SMS o treści KSN.25 na numer 72355

Szkoleniowiec znany z doskonałej pracy z młodzieżą. Pan Zdzisław wychował wielu dobrych bądź bardzo dobrych zawodników. Swoją cegiełkę dołożył do rozwoju Bartek Kwiecień występującego obecnie w Jagielloni Białystok. Obecnie prowadzi juniorów starszych Staru/Juventy Starachowice. Trener Spadło odniósł z tym zespołem duży sukces awansując do Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych. Oprócz pracy z młodzieżą Pan Zdzisław był trenerem zespołów seniorskich Juventy Starachowice oraz Staru Starachowice. Jako piłkarz reprezentował barwy Staru, GKS-u Rudki oraz OKS-u Opatów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.