Star Starachowice

Podsumowanie 10 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020

W miniony weekend została rozegrana dziesiąta kolejka Kieleckiej IV Ligi. Hit kolejki na remis. Zwycięstwa GKS-u Nowiny, Granatu Skarżysko Kamienna oraz Staru Starachowice. Niespodziewanie wysokie zwycięstwo Alitu. Kiepska dyspozycja Zdroju dalej trwa. Przełamanie Wiernej Małogoszcz. Poniżej przedstawiono wyniki wszystkich sobotnich oraz niedzielnych spotkań Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

SOBOTA (28.09)

Czarni Połaniec – ŁKS Łagów 0:0 (0:0)

Olimpia Pogoń Staszów – Lubrzanka Kajetanów 1:0 (0:0) Patryk Kukiełka 57

Partyzant Radoszyce – GKS Nowiny 0:2 (0:1) Jakub Olearczyk 45, 71

Star Starachowice – Neptun Końskie 2:0 (0:0) Bartosz Szydłowski 48, 56

NIEDZIELA (29.09)

GKS Rudki – Nida Pińczów 1:2 (1:0) Tomasz Lipski 42 – Jacek Kempkiewicz 55, Konrad Ciacia 65

Naprzód Jędrzejów – Alit Ożarów 0:4 (0:2) Piotr Poński 13, 70, Damian Gardynik 39, Kacper Piechniak 90

Orlicz Suchedniów – Granat Skarżysko Kamienna 1:3 (0:1) Piotr Solnica 79 (k) – Błażej Miller 34, Damian Szyszka 72, Bartłomiej Kołomański 81

Spartakus Daleszyce – Wierna Małogoszcz 1:2 (1:1) Mariusz Maciejski 8 – Mateusz Rejowski 20, Piotr Pawłowski 56

Zdrój Busko Zdrój – Łysica Bodzentyn 1:2 (1:1) Adam Zawierucha 6 – Piotr Jedlikowski 39, Michał Kamiński 73

Na czele tabeli nadal pozostaje ŁKS Łagów. Drużyna z powiatu kieleckiego w minionej kolejce straciła punkty. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zremisowali na własnym stadionie w hicie kolejki z Czarnymi Połaniec. Na pozycję wicelidera wskoczył GKS-Nowiny. Zespół z miejscowości położonej nieopodal Kielc dogonił ŁKS Łagów. Obydwie drużyny mają tyle samo punktów. W minionej kolejce GKS wygrał na wyjeździe z Partyzantem Radoszyce. Na trzecią lokatę spadli Czarni Połaniec. Podopieczni Krzysztofa Łętochy podzielili się punktami w meczu na szczycie z ŁKS-em Łagów. Do lidera i wicelidera Czarni tracą jedynie dwa oczka. Czwarte miejsce niezmiennie zajmuje Granat Skarżysko Kamienna. Ekipa z Rejowa zwyciężyła trzeci mecz z rzędu. W minioną niedzielę podopieczni trenera Rokity pokonali w derbach powiatu skarżyskiego Orlicz Suchedniów. Na piątym miejscu znajduje się Star Starachowice. Zielono-Czarni po bardzo dobrym meczu pokonali w minionej kolejce Neptun Końskie. Starachowiczanie mają na swoim koncie dwadzieścia punktów. Awans na szóstą lokatę zanotowała Nida Pińczów. W ubiegłą sobotę podopieczni Artura Jagodzińskiego wygrali na wyjeździe z GKS-em Rudki. Dół tabeli pozostaje praktycznie bez zmian. Miejscami zamieniły się Alit Ożarów oraz Lubrzanka Kajetanów. Spadek na piętnastą pozycję zanotowała druga z wymienionych ekip. Drużyna reprezentująca powiat kielecki poprzedniej soboty musiała uznać wyższość Olimpii Pogoń Staszów. Szesnaste miejsce zajmuje Spartakus Daleszyce. Podopieczni Krzysztofa Treli nie zdołali podtrzymać dobrej passy po zwycięstwie tydzień temu w Kajetanowie. Ekipa z Daleszyc przegrała u siebie z Wierną Małogoszcz. Na siedemnastej pozycji znajduje się Partyzant Radoszyce. Ekipa z powiatu koneckiego już od sześciu kolejek nie potrafi zwyciężyć. W minionej serii gier drużyna prowadzona przez Zbigniewa Podsiebierskiego poniosła porażkę u siebie z GKS-em Nowiny. Osiemnaste miejsce zajmuje natomiast Orlicz Suchedniów. Mimo niezłego meczu reprezentant powiatu skarżyskiego musiał uznać wyższość Granatowi. Podopieczni Mariusza Arczewskiego zgromadzili dotychczas na swoim koncie tylko pięć punktów. W klasyfikacji strzelców nadal dominuje Jakub Olearczyk. Po znakomitym występie przed tygodniem, reprezentant GKS-u Nowiny dołożył kolejne dwa gole. Ma już ich na swoim koncie dwanaście i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Za jego plecami znajduje się grupa zawodników z sześcioma trafieniami Są nimi: Mirosław Kalista (Łysica Bodzentyn), Mariusz Maciejski (Spartakus Daleszyce), Kacper Piechniak (Alit Ożarów), Ernest Rozmysłowski (Olimpia Pogoń Staszów), Kamil Uciński (Granat Skarżysko Kamienna), Adam Zawierucha (Zdrój Busko Zdrój).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.