Star Starachowice

Podsumowanie 22 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej

W miniony weekend została rozegrana kolejna seria gier kieleckiej Okręgówki. Wydarzenia boiskowe przysłoniła tragiczna sytuacja z meczu Zenit Chmielnik – Świt Ćmielów. Poważnego urazu w starciu z rywalem doznał Tomasz Stawiarski. Jeśli chodzi o stronę sportową jak zwykle sporo się wydarzyło. Klimontowianka lepsza w najciekawszym meczu kolejki. Zielono-Czarni górą w starciu ze Spartą. Piast wygrywa mecz za “sześć” punktów. Przełamanie Sparty Kazimierza Wielka. Polanie w coraz gorszej sytuacji. Poniżej przedstawiono wszystkie rezultaty 22 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

SOBOTA (28.04)

Granat Skarżysko Kamienna – GKS Rudki 4:0 (1:0) Damian Szyszka 38, 55, Łukasz Wojna 47, Maciej Głowaczewski 73

Zenit Chmielnik – Świt Ćmielów 2:1 (2:0) Arkadiusz Rogala 6, Szymon Bujak 34 (k) – Kamil Kaczmarczyk 68

NIEDZIELA (29.04)

Lechia Strawczyn – Bucovia Bukowa 1:4 (0:1) Rafał Piotrowski 78 – Paweł Bąk 24, 78, Łukasz Piwowarczyk 75, Michał Bąk I 79

OKS Opatów – Polanie Pierzchnica 4:0 (2:0) Piotr Frańczak 35, 85, Jakub Łowicki 42 (k), Dawid Banasiewicz 60

Orlicz Suchedniów – Klimontowianka Klimontów 0:2 (0:1) Łukasz Chwała 17, Jacek Rożek 60

Piast Stopnica – Gród Ćmińsk 1:0 (0:0) Piotr Rajca 90

Sparta Kazimierza Wielka – Stal Kunów 3:0 (2:0) Michael Guiochon 30, 42, Sebastian Dębniak 61 (sam)

Star Starachowice – Sparta Dwikozy 2:1 (0:0) Mariusz Fabjański 48, Emil Gołyski 62 – Marcin Siudak 69

Liderem tabeli po 22 kolejkach kieleckiej Okręgówki jest Granat Skarżysko Kamienna. ZKS w minioną sobotę pewnie pokonał u siebie GKS Rudki i ma na swoim koncie aż 61 punktów. Oprócz Granatu do IV Ligi zmierza również Klimontowianka Klimontów. Ekipa z powiatu sandomierskiego wygrała ostatnie dwa niezwykle ważne mecze i tym samym pokazała, że zasługuje na awans. Trzecie miejsce dalej zajmuje Sparta Dwikozy. Na nieszczęście zespołu z okolic Sandomierza strata do wicelidera wynosi już pięć punktów. Kosztowna w skutkach była niedzielna porażka ze Starem Starachowice 1:2. W porównaniu do ubiegłego tygodnia miejscami zamieniły się Sparta Kazimierza Wielka oraz Orlicz Suchedniów. Na czwartą pozycję wskoczyła pierwsza z wcześniej wymienionych drużyn. Sparta po dwóch porażkach z rzędu przełamała się. Podopieczni Marka Kowalskiego pewnie pokonali na własnym terenie Stal Kunów 3:0. Spadek na piąta lokatę zanotował Orlicz Suchedniów. Zespół z powiatu skarżyskiego przegrał w niedzielę u siebie z Klimontowianką Klimontów 0:2. Szóste miejsce nadal zajmuje Star Starachowice. Zielono-Czarni wygrali w minionej kolejce ze Spartą Dwikozy 2:1 i pokazali, że będą walczyć o lepsze miejsce niż to obecnie zajmowane. W dole tabeli zaszły niewielkie zmiany. Strefę spadkową okupują te same zespoły. Na 13 lokatę przesunął się Piast Stopnica. Drużyna z powiatu buskiego odniosła niezwykle cenne zwycięstwo w meczu za sześć punktów z Grodem Ćmińsk. Gospodarze zdobyli bramkę w doliczonym czasie gry. Spadek na 14 miejsce zanotowała Lechia Strawczyn. Ekipa prowadzona przez Mirosława Gałęziowskiego doznała niespodziewanie wysokiej porażki u siebie z Bucovią Bukowa. Spore znaczenie dla przebiegu meczu miała czerwona kartka otrzymana przez zawodnika Lechii w pierwszej połowie meczu. Piętnastą pozycje zajmuje Gród Ćmińsk. Zespół z powiatu kieleckiego doznał wczoraj bolesnej porażki w Stopnicy z miejscowym Piastem 0:1. Gród musi szukać punktów w następnych meczach. Ostatnią lokatę zajmują Polanie Pierzchnica. Podopieczni Mirosława Rubinkiewicza po raz kolejny doznali wysokiej porażki. Tym razem lepszy od Polan okazał się OKS Opatów. Drużyna z miejscowości położonej nieopodal Chmielnika znajduje się w coraz gorszej sytuacji. Liderem klasyfikacji strzelców pozostaje zawodnik Orlicza Suchedniów, Tomasz Staszewski z 21 bramkami na swoim koncie. Swojego rywala goni Mariusz Fabjański ze Staru Starachowice. Piłkarz ten zaliczył do tej pory 20 trafień. 17 bramek zdobył jak na razie Błażej Miller z Granatu Skarżysko Kamienna. O jednego gola mniej ma na swoim koncie Krzysztof Rzeszowski, również zawodnik Granatu. Autorem 15 bramek jest natomiast Jacek Rożek z Klimontowianki Klimontów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.