Star Starachowice

Podsumowanie 25 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej

W miniony weekend została rozegrana 24 kolejka Kieleckiej Okręgówki. Star w IV Lidze. Orlicz bardzo blisko awansu. Przełamanie GKS-u Rudki. Wysoka wygrana Sparty Kazimierzy Wielkiej. Kapitalna seria Piaskowianki Piaski trwa. LZS Samborze nie dojechał na mecz do Morawicy. Poniżej przedstawiono wyniki wszystkich sobotnich oraz niedzielnych spotkań Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

SOBOTA (11.05)

Star Starachowice – OKS Opatów 2:0 (1:0) Artur Kidoń 10, Maciej Horna 80

Świt Ćmielów – Orlicz Suchedniów 0:2 (0:0) Tomasz Staszewski 65, Grzegorz Skarbek 81

NIEDZIELA (12.05)

Astra Piekoszów – GKS Rudki 0:5 (0:4) Kacper Wiecha 17, 27, Szymon Michta 30, 45, 62

Bucovia Bukowa – Piaskowianka Piaski 1:2 (1:1) Michał Bąk I 20 – Robert Szymański 22, Rafał Krzysztofik 70

Piast Stopnica – Sparta Kazimierza Wielka 0:5 (0:1) Adrian Morsztyn 39, Kamil Jeleń 47, 67, 70, Mateusz Wołowski 58

Sparta Dwikozy – Zenit Chmielnik 0:0 (0:0)

Stal Kunów – Nidzianka Bieliny 1:1 (0:1) Konrad Kijanka 68 – Seweryn Sala 43

Mecz pomiędzy Moravią Morawica, a LZS-em Samborzec nie odbył się. Goście nie dojechali na to spotkanie. Pojedynek ten zostanie jako walkower na korzyść zespołu z Morawicy.

Liderem tabeli jest Star Starachowice. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego są już w IV Lidze. Awans na wyższy szczebel zapewniła Zielono-Czarnym wygrana z OKS-em Opatów. Również bardzo blisko podobnego sukcesu co Star jest zajmujący drugie miejsce Orlicz Suchedniów. Drużyna z powiatu skarżyskiego wygrała w ubiegłej kolejce na trudnym terenie w Ćmielowie. Być może już przyszły weekend przyniesie podopiecznym trenera Arczewskiego świętowanie awansu do IV Ligi. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje GKS Rudki. Drużyna z gminy Nowa Słupia w końcu zwyciężyła. Tym samym przerwała serię czterech spotkań bez wygranej. GKS wysoko pokonał w niedzielę Astrę Piekoszów. Na czwartej lokacie znajduje się Moravia Morawica. Podopieczni Krzysztofa Dziubla nie rozegrali jednak spotkania w ubiegły weekend. Planowany pojedynek pomiędzy Moravią, a LZS-em Samborzec nie odbył się. Jak wcześniej wspomniano mecz ten zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść zespołu z powiatu kieleckiego. Piąte miejsce zajmuje Piast Stopnica. Ostatnie dwa tygodnie były bardzo kiepskie dla podopiecznych trenera Skiby. Stopniczanie dwukrotnie ulegli swoim rywalom po 0:5. O trzecią pozycję może być już bardzo trudno. Szóste miejsce zachowuje Świt Ćmielów. Drużyna z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego w najciekawszym meczu kolejki przegrała u siebie z Orliczem Suchedniów. Dół tabeli pozostaje bez zmian. Coraz gorsza sytuacja Zenitu Chmielnik. Drużynie z powiatu kieleckiego ucieka będąca w świetnej formie Piaskowianka Piaski. Zenit traci do tego zespołu już cztery oczka. Ekipa z Chmielnika podzieliła się punktami w minioną niedzielę ze Spartą Dwikozy. Na czternastym miejscu plasuje się LZS Samborzec. Drużyna z okolic Sandomierz wydaje się być już pogodzona ze swoim losem. LZS nie pojechał w niedzielę na mecz do Morawicy i zostanie ukarany walkowerem. Piętnastą pozycję zajmuje Astra Piekoszów. Ekipa prowadzona przez Cezarego Ruszkowskiego doznała wysokiej porażki w poprzedniej kolejce. Pogromcą Astry okazał się GKS Rudki. Na szesnastej lokacie znajduje się Nidzianka Bieliny. Mimo fatalnej sytuacji w tabeli drużyna z powiatu kieleckiego walczy. Miniona seria gier przyniosła remis na wyjeździe ze Stalą Kunów. Kilka zmian miało miejsce w klasyfikacji strzelców. Najskuteczniejszym zawodnikiem Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej jest nadal Tomasz Staszewski z dziewiętnastoma trafieniami na swoim koncie. O trzy gole mniej zdobył kolega z Orlicza Suchedniów Tomasza, Mateusz Kokosza. Piętnaście bramek strzelił reprezentant Sparty Kazimierzy Wielkiej, Kamil Jeleń. Po czternaście trafień zaliczyli dwaj piłkarze: Maciej Horna (Star Starachowice), Mateusz Wołowski (Sparta Kazimierza Wielka).

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.