Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego w wykonaniu Staru Starachowice

Już w najbliższą sobotę podopieczni Arkadiusza Bilskiego zainaugurują rozgrywki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. Zielono-Czarni solidnie przepracowali przerwę letnią by jak najlepiej przygotować się do rundy jesiennej. Poniżej przedstawiono podsumowanie tego co się działo na przestrzeni miesiąca w zespole Staru.

Po bardzo udanym poprzednim sezonie zakończonym awansem do IV Ligi podopieczni Arkadiusza Bilskiego wznowili treningi. Zawodnicy wrócili do zajęć 9 lipca, po blisko miesięcznej przerwie. Wśród trenujących można było dostrzec sporo nowych twarzy. Brakowało również kilku piłkarzy, którzy reprezentowali barwy Staru Starachowice w ubiegłym sezonie. Na pierwszym treningu pojawili się wszyscy nowi zawodnicy, którzy będą występować jesienią w zespole prowadzonym przez trenera Bilskiego. Pierwszym rywalem sparingowym Zielono-Czarnych była Łysica Bodzentyn. Spotkanie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się remisem 2:2. Zarówno Star jak i Łysica w tym spotkaniu miały swoje dobre jak i gorsze momenty. Kilka dni później po raz kolejny podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali pojedynek sparingowy w Pakosławiu. Tym razem przeciwnikiem Staru był reprezentant Radomskiej Okręgówki, Orzeł Wierzbica. Dobry początek w wykonaniu Zielono-Czarnych został zwieńczony zdobyciem bramki przez Mariusza Fabjańskiego. Kolejne minuty był już jednak o wiele gorsze. Drużyna z województwa mazowieckiego dwukrotnie umieściła futbolówkę w bramce strzeżonej przez Artura Marca. W drugiej połowie również było wiele emocji. Starachowiczanie wyrównali stan meczu na 2:2 by kilka minut później ponownie przegrywać. Jednak kolejne bramki zdobywali już tylko Zielono-Czarni. Ostatecznie Star pokonał Orła Wierzbicę 5:3. Dwa dni później podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali trzeci sparing. Przeciwnikiem był Alit Ożarów. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando Staru. O ile pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe to druga była zupełnie inna pod tym względem. Koniec, końców mecz zakończył się wygraną Zielono-Czarnych 5:1. Ostatni weekend lipca przyniósł czwarty mecz podczas przygotowań do rundy jesiennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. Starachowiczanie zmierzyli się na wyjeździe z Orliczem Suchedniów. Obydwie drużyny przystąpiły do rywalizacji bez kilku ważnych zawodników. Po dość spokojnych dwudziestu minutach do głosu zaczęli dochodzić Zielono-Czarni. Drużyna prowadzona przez trenera Bilskiego do końca pierwszej połowy czterokrotnie pokonywała bramkarza Orlicza. Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć. W drugiej połowie Zielono-Czarni nie zamierzali się zatrzymywać i dołożyli kolejne dwa gole. Gospodarzom udało się strzelić honorową bramkę. Ostatecznie Star pokonał w Suchedniowie miejscowy Orlicz 6:1. Próba generalna przed ligą miała miejsce w sobotę 03.08. Starachowiczanie zmierzyli się na własnym stadionie z GKS-em Nowiny. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2. Więcej okazji stworzyli sobie jednak przyjezdni. Bardzo dobrze w bramce Staru spisywał się Artur Marzec. Okres przygotowawczy przed rozpoczęciem sezonu ligowego w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Bilskiego należy uznać za udany. Zielono-Czarni pokazali, że będą w stanie rywalizować jak równy z równym z każdym przeciwnikiem. Już w najbliższą sobotę pierwsza okazja by przekuć dobrą dyspozycję z letnich przygotowań na ligę. Zielono-Czarni na inaugurację sezonu zagrają u siebie z Łysicą Bodzentyn.

SPARINGI STARU STARACHOWICE W OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM

13.07   Star Starachowice – Łysica Bodzentyn 2:2 (Mariusz Fabjański, Artur Kidoń)
18.07   Star Starachowice – Orzeł Wierzbica 5:3 (Mariusz Fabjański x2, Dariusz Anduła, Bartosz Gębura, Bartosz Szydłowski)
20.07   Alit Ożarów – Star Starachowice 1:5 (Bartosz Szydłowski x2, Mariusz Fabjański x2, Kacper Błaszczyk)
27.07   Orlicz Suchedniów – Star Starachowice 1:6 (Michał Stachura x2, Patryk Mańturz, Bartosz Szydłowski x2, Mariusz Fabjański)
03.08   Star Starachowice – GKS Nowiny 2:2 (Patryk Mańturz, Mariusz Fabjański)