Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego w wykonaniu Staru Starachowice

Już tylko godziny pozostały do inauguracji Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego w pocie czoła przepracowali przerwę letnią by jak najlepiej przygotować się do sezonu ligowego. Poniżej przedstawiono podsumowanie tego co się działo na przestrzeni ostatniego miesiąca w zespole Zielono-Czarnych.

Piłkarze prowadzeni przez trenera Bilskiego wznowili treningi po przerwie letniej 16 lipca. Na pierwszych zajęciach pojawili się pozyskani zawodnicy: Bartosz Gębura, Maciej Horna, Artur Kidoń oraz Michał Stachura. Oprócz wymienionej czwórki zauważyć można było inne nowe twarze. Wśród nich znaleźli się Bartłomiej Bilski (Gryfia Mirów), Mateusz Kołodziejski (Łysica Bodzentyn) oraz Miłosz Sokół (Juventa Starachowice). Już wiadomo, że w Starze nie zagra Mateusz, który pozostał w swoim obecnym klubie. W nadchodzącym sezonie zespół Zielono-Czarnych będzie reprezentował Miłosz Sokół. Natomiast sprawa transferu Bartłomieja Bilskiego jest w toku. Pierwszy sparing podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali 20 lipca. Przeciwnikiem był IV-Ligowy Alit Ożarów. Zielono-Czarni rozegrali koncertowy mecz. Końcowy rezultat 4:0 odzwierciedlał to co działo się na boisku. Starachowiczanie mogli zdobyć jeszcze więcej bramek. W pojedynku tym swoje duże możliwości zaprezentowali nowi zawodnicy, którzy wzmocnili szeregi popularnych “Zielono-Czarnych”. Kolejną potyczkę sparingową Starachowiczanie zagrali zaledwie trzy dni później. Rywalem zespołu z ul. Szkolne 14 był GKS Nowiny. Drużyna prowadzona przez trenera Bilskiego po raz kolejny okazała się lepsza od przeciwnika z IV Ligi. Mimo przeciętnej pierwszej połowy i straty bramki do przerwy, Starachowiczanie podnieśli się. Druga część gry została zdominowana przez Zielono-Czarnych. Efektem było strzelenie dwóch bramek przez Macieja Hornę i ostateczna wygrana 2:1 nad wyżej notowanym przeciwnikiem. Trzeci mecz Staru w okresie przygotowawczym do rozgrywek Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019 odbył się w Pakosławiu. Rywalem był reprezentant Radomskiej Klasy Okręgowej, Orzeł Wierzbica. Z różnych względów w tym meczu nie wystąpiło kilku zawodników Staru. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Bilskiego była kiepska. Po dobrym początku Zielono-Czarni grali coraz słabiej. Efektem tego była zdobyta bramka przez rywala. Druga część gry to już całkowita dominacja Staru. Pierwszy kwadrans gry po przerwie przyniósł trzy bramki strzelone przez ekipę ze Szkolnej 14. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1. W minioną sobotę Zielono-Czarni rozegrali czwarte, a zarazem ostatnie spotkanie sparingowe przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Na boisku w Kunowie Starachowiczanie zmierzyli się z reprezentantem IV Ligi – ŁKS-em Łagów. Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w olbrzymim upale. Mimo to widowisko stało na całkiem niezłym poziomie. Na początku meczu lepiej prezentował się Star co przełożyło się na objęcie prowadzenia. Do przerwy jednak był remis 1:1. W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli Zielono-Czarni. Tak samo jak i w pierwszej części gry zespół z Łagowa zdołał doprowadzić do wyrównania. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2. Pojedynek ze Świtem Ćmielów planowany na 11 sierpnia nie odbędzie się ze względu, że w tym samym czasie rusza Świętokrzyska Klasa Okręgowa 2018/2019. Okres przygotowawczy przed rozpoczęciem sezonu ligowego w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Bilskiego należy uznać za bardzo udany. Spotkania sparingowe pokazały, że w zespole Staru drzemie duża siła.

SPARINGI STARU STARACHOWICE W OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM

20.07   Alit Ożarów – Star Starachowice 0:4 (Bramki: Jakub Kania, Michał Stachura x2, Mariusz Fabjański)
23.07   GKS Nowiny – Star Starachowice 1:2 (Maciej Horna x2)
27.07   Orzeł Wierzbica – Star Starachowice 1:5 (Łukasz Gruszczyński, Jakub Kania, Filip Niewczas, Bartłomiej Drabik, Maciej Horna)
04.08   ŁKS Łagów – Star Starachowice 2:2 (Michał Stachura, Artur Kidoń)