Star Starachowice

Podsumowanie rundy jesiennej – Świętokrzyska Liga Juniorów Starszych Grupa I

Runda jesienna sezonu 2018/2019. Zakończyły się rozgrywki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych Grupy I. Faworyt nie zawiódł. Jak można było się spodziewać na czele tabeli znalazła się Star/Juventa Starachowice. Drugie miejsce zajął GKS Nowiny. Najniższy stopień podium przypadł Rodzinie Kielce. Poniżej przedstawiono jak radził sobie każdy zespół Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych Grupy I.

  1. STAR/JUVENTA STARACHOWICE. Osobny artykuł.

2. GKS NOWINY
Jedyna drużyna, która mogła sprawić jakieś problemy Starowi/Juvencie Starachowice. Jednak mało kto wierzył w taki scenariusz przed rozpoczęciem rozgrywek. W poprzednim sezonie jeden i drugi zespół dzieliła spora różnica miejsc. Obydwa mecze wygrali również Starachowiczanie. Tak samo było w obecnych rozgrywkach juniorów starszych. Podopieczni Przemysława Cichonia prezentowali się z naprawdę dobrej strony. Jednak na Star/Juventę było to za mało. GKS obydwa spotkania ze Starachowiczanami przegrał. Pozostałe sześć meczów zespół z Nowin wygrał. Niektóre były bardzo przekonujące (min. 7:1 Rodzina Kielce). GKS był skuteczną drużyną. Świadczy o tym liczba zdobytych 26 bramek. Czyli więcej niż drużyna ze Starachowic. Koniec, końców ekipa prowadzona przez trenera Cichonia może i powinna być zadowolona ze swojej postawy.

3. RODZINA KIELCE
Drużyna z Kielc zrobiła co mogła. Przed początkiem rozgrywek Rodzina była stawiana w roli zespołu, który powalczy o drugie miejsce w tabeli z GKS-em Nowiny. Obydwie drużyny zajęły w poprzednim sezonie sąsiednie pozycje. Rodzina była szósta, ekipa spod Kielce siódma. Obecny sezon był już inny. Rodzina była zdecydowanie słabsza od dwóch czołowych zespołów – Staru/Juventy oraz GKS-u. Wszystkie cztery mecze ze wspomnianymi drużynami Rodzina przegrała z kretesem. Pozostałe cztery spotkania (dwa z Czarnovią Kielce, dwa z Grodem Ćmińsk) drużyna prowadzona przez trenera Wąchałę zwyciężyła. Ostatecznie owy bilans złożył się na trzecie miejsce. Być może Rodzina liczyła na ciut lepszy rezultat, jednak musi się zadowolić tym co osiągnęła.

4. CZARNOVIA KIELCE
Jeden z dwóch beniaminków Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019 Grupy I. Podopieczni Marcina Kośmickiego nie byli stawiani w roli zespołu, który będzie walczyć o czołowe dwie lokaty dające baraże o Makroregionalną Ligę Juniorów Starszych. Pierwsze spotkania potwierdziły ową tezę. W dwóch meczach Czarnovia zgromadziła tylko punkt. Mimo wszystko Kielczanie postarali się o bardzo dużą niespodziankę. Jako jedyna drużyna Grupy I potrafiła urwać punkty Starowi/Juvencie Starachowice. Podopieczni trenera Kośmickiego wygrali 3:0. To była jedyna wygrana Czarnovii w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Starszych. I prawdopodobnie jedyny jesienny pozytyw. Pozostałe siedem spotkań zakończyły się dwoma remisami oraz pięcioma porażkami. Pięć punktów po ośmiu spotkaniach dało czwarte miejsce.

5. GRÓD ĆMIŃSK
Drugi z beniaminków Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019 Grupy I. Gród podobnie jak Czarnovia nie był drużyną, która miała walczyć o czub tabeli. Celem Ekipy z miejscowości położnej nieopodal Kielc było urwanie punktów w każdym możliwym meczu przeciwnikowi. We wszystkich meczach Gród nie był uznawany za faworyta. Jesień potwierdziła, że juniorów drużyny z Ćmińska czeka jeszcze ogrom pracy by walczyć mocnymi ekipami Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych. Zespół prowadzony przez Kamila Mecha w ośmiu spotkaniach nie odniósł ani jednej wygranej. Zremisował dwa spotkania oraz sześć przegrał. Jesień dla juniorów Grodu była lekcją, z której zawodnicy muszą wyciągnąć wnioski, które mogą zaprocentować w przyszłości.

6. KSZO 1929 OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
Drużyna jeszcze przed początkiem rozgrywek zrezygnowała z udziału w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Starszych.

Dzięki zajęciu pierwszej i drugiej lokaty w barażach o Makroregionalną Ligę Juniorów Starszych udział wzięły Star/Juventa Starachowice oraz GKS Nowiny. Pierwszy z wymienionych zespołów mierzył się z drugą drużyną w tabeli Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych Grupy II – Neptunem Końskie. Natomiast ekipa z Nowin o awans walczyła z Orlętami Kielce, zwycięzcą Grupy I. Faworyci nie zawiedli. Dwumecz pomiędzy Starem/Juventą, a Neptunem wygrali podopieczni Zdzisława Spadło. Pierwsze spotkanie w Końskich zakończyło się porażką gospodarzy 2:3. Mecz był niezwykle emocjonujący, a zwycięska bramka dla Starachowiczan padła w doliczonym czasie gry. Rewanż okazał się łatwiejszy dla Staru/Juventy. Gospodarze rewanżowego pojedynku przypieczętowali awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych wysokim zwycięstwem 4:1. Dość zbliżony przebieg miał drugi dwumecz barażowy, w którym wystąpiły GKS Nowiny oraz Orlęta Kielce. Pierwszy mecz odbył się w podkieleckiej miejscowości. Gospodarze sprawili spory kłopot faworytowi. Orlętom udało się w końcówce meczu wyrównać na 2:2. Takim wynikiem zakończył się ostatecznie pierwsze spotkanie. Rewanż był już formalnością. Kielecka drużyna nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy. Orlęta pokonały GKS Nowiny 5:0 i awansowały Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.