Star Starachowice

Podsumowanie rundy

Po zwycięskim meczu z Alitem Ożarów, wygranym przez Star 2:0, piłkarze starachowickiego IV-ligowca oficjalnie zakończyli rundę jesienną sezonu 2022/23 w Restauracji “Pod Sosnami”. Powody do świętowania były oczywiste – Star po 17 kolejkach jest zdecydowanym liderem rozgrywek Hummel IV ligi, z przewagą aż 14 punktów nad drugim w tabeli Granatem Skarżysko.

Piłkarze Staru spotkali się na uroczystym podsumowaniu rundy z prezydentem Starachowic

Runda jesienna była wyjątkowo udana dla podopiecznych trenera Tadeusza Krawca, patrząc nawet na osiągnięcia innych polskich drużyn na tym szczeblu rozgrywek. Żaden z liderów IV ligi z innych województw nie może poszczycić się takim bilansem zwycięstw jak Star, który zaledwie raz stracił w tym sezonie punkty, remisując z Moravią Morawica. Dodatkowo stosunek bramek w przypadku „Zielono-Czarnych” wynosi 60-7, czyniąc starachowiczan najskuteczniejszymi w swojej lidze zarówno pod kątem ofensywy, jak i defensywy – z satysfakcją mówili nam przedstawiciele Staru.

Sobotnie wieczorne spotkanie było okazją do oficjalnego złożenia gratulacji zespołowi za udane występy. Słowa uznania dla zawodników padły zarówno ze strony Zarządu Klubu, który reprezentowali Mirosław Świrta, Emil Krzemiński i Sebastian Mazur, jak i Prezydenta Miasta, Marka Materka. Radości z gry swojej drużyny w zakończonej rundzie nie ukrywał także trener Tadeusz Krawiec.

– Ocena gry Staru musi być bardzo pozytywna. Graliśmy naprawdę dobrze zarówno w ofensywie, zdobywając wiele bramek, jak i w defensywie, naprawdę rzadko dopuszczając do utraty gola. Potwierdza to bilans bramkowy. Zdecydowanie prowadzimy w tabeli, a i na podwórku krajowym, patrząc na innych liderów IV ligi mocno się wyróżniamy – podsumował końcowy rezultat rundy jesiennej trener Krawiec.

źródło: Echo Dnia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.